Připravujeme

Co bude vycházet - konec listopadu

Iva Pikolonová (15.11.2017)
Medvědín Medvědín

Sychravé podzimní počasí ke čtení přímo vybízí a v listopadu si z bohatého knižního menu vyberou všichni. Přinášíme několik našich tipů, ať se v té záplavě knížek neztratíte.

Knihu Byly tady, a už nejsou (vydává Domino 20.11.) jsem zaregistrovala poprvé, když jsem četla upoutávku od Lee Childa: „Fantastický thriller! Osamělá žena, příběh jako ztělesnění nejčernějších představ, bravurně vygradovaný závěr. Lépe se podle mě thriller napsat nedá.“ Jistě chápete, že se na ni už moc těším.
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/byly-tady-a-uz-nejsou

Staré vybledlé fotografie, zažloutlé dopisy a především sbírka skvostných šperků. Podaří se soudní praktikantce a odborníkovi aukční síně Christie´s rozluštit záhadu tajemné bezpečnostní schránky? Novinka Danielle Steelové Dražba spatří světlo světa 15. listopadu.
https://www.bux.cz/romantika/drazba

Autorku Karin Slaughter netřeba čtenářům představovat. 21.11. se na trhu objeví její novinka Hodná dcera. Před osmadvaceti lety se poklidný život Charlotty a Samanthy Quinnových změnil v hrůzu, když k nim domů vtrhli dva neznámí ozbrojení muži a zavraždili jim matku přímo před očima. Rodina se z tohoto děsivého zážitku nikdy nevzpamatovala. Tajemství té hrozné noci zůstalo už navždy v jejich srdcích. Tragická událost zpřetrhala rodinné vazby a každá ze sester se vydala vlastní cestou. Jak to s nimi ale bude dál? Rozešly se navždy nebo se jejich osudy znovu propletou?
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/hodna-dcera

Bývalé agentce na útěku před někdejšími zaměstnavateli nezbývá než vzít ještě jeden případ, aby očistila své jméno a zachránila si život. Jen málo lidí ví, že pracovala pro vládu Spojených států. Pro oddělení tak tajné, že nemá ani vlastní název. Coby výjimečná Specialistka představuje zároveň jedno z nejtemnějších rizik. Špionážní thriller od autorky bestsellerové ságy Stmívání připravuje Egmont na 23. listopadu.
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/specialistka

Nový Nesbo vyjde ještě do Vánoc! Tentokrát jde ale o knihu pro děti - pátý díl doktora Proktora: Zachrání doktor Proktor Vánoce? Na Lízu, Bulíka a doktora Proktora čeká veledůležitý úkol, musí totiž zachránit Vánoce před hamižným obchodníkem. Než ale Vánoce zachrání, musí se vypořádat i s vánočním skřítkem, který nadělování dárků dávno pověsil na hřebík. Do Štědrého dne přitom zbývá jen pár dní a čas letí jako splašený…
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-1/zachrani-doktor-proktor-vanoce

Proslavil se hned svou první prózou Muž jménem Ove. Nejnovějším románem Fredrika Backmana je plánovaný Medvědín (27.11.) Autor v něm ukazuje, co se může stát, když si na svá bedra naložíme tíhu snů ostatních lidí i jak daleko jsou rodiče schopni zajít, aby ochránili své děti, bez ohledu na to, jestli je dítě obětí, nebo pachatelem. Zvu vás na procházku městečkem Björnstad…
https://www.bux.cz/humor-satira/medvedin

Švédský spisovatel detektivních románů a literární kritik Arne Dahl je znám českému publiku nejen výborně propracovanými romány se smyšlenou skupinou kriminálních vyšetřovatelů (v loňském roce vysílala ČT 2 podle jeho knih řadu filmových krimi), ale i nově publikovanou sérií Sam Berger a Molly Blomová, ze které Mladá fronta vydává 30. listopadu 2. část – Šest krát dva. Objeví se dopis, který obsahuje detaily dávno zapomenuté vraždy, které mohl znát pouze vrah nebo někdo jemu blízký…
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/sest-krat-dva 
 
Jak můžeme vědět, co je pro ostatní nejlepší, když sami být šťastní neumíme? Matka desetiletého rozmazleného průšviháře Viktora se kvůli pracovní příležitosti vzdává Prahy a syna navzdory jeho vůli přestěhuje na venkov k babičce. Viktor se cítí zrazený a podvedený a jeho zoufalství je tím větší, že dominantní babička má jasnou představu o tom, jak by měl jeho život i život jeho matky vypadat. Sledujeme tedy osudy chlapce, jeho matky a rovněž příběh babičky, která si vedle Viktora začíná uvědomovat své slabosti a neodvratně přicházející stáří. A všichni přitom chtějí jeden pro druhého jen to nejlepší. Petra Soukupová ve své vrcholné formě! Jedna z důležitých událostí, kterou Viktor na venkově prožije, pak tvoří příběh souběžně vydávané dětské knihy Kdo zabil Snížka? Titul Nejlepší pro všechny  můžete koupit od 30. listopadu.
https://www.bux.cz/ceska-soucasna/nejlepsi-pro-vsechny
 
Ani fanoušci Vlastimila Vondrušky nemusejí smutnit. Koncem listopadu se dočkají předposlední dílu ságy o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Husitská epopej VI. představuje léta, kdy byl český král Jiří z Poděbrad na vrcholu své moci.
https://www.bux.cz/historicke-romany/husitska-epopej-vi-1461-1471-za-casu-jiriho-z-podebrad
 
Kdo by neznal mistra děsu Stephena Kinga, jednoho z nejplodnějších a nejúspěšnějších autorů dneška! Napsal na šedesát románů, k tomu na dvě stovky povídek a novel, prodal stovky milionů výtisků knih po celém světě… Na slovo vzatý znalec Kinga, spisovatel George Beahm, přichází se zasvěcenou, rozsáhlou a velmi podrobnou knihou věnovanou osobnímu životu a profesionální kariéře tohoto oblíbeného autora – Stephen King – Čtyřicet let hrůzy, život a dílo krále hororu.
https://www.bux.cz/biografie-zivotopisy-osudy/stephen-king-ctyricet-let-hruzy-zivot-a-dilo-krale-hororu