Připravujeme

Co bude vycházet - konec ledna 2018

Iva Pikolonová (15.01.2018)
Mizející rok Mizející rok

Netušíte, co bude vycházet? Náš pravidelný rozcestník vám poradí, jaké knižní novinky budou nejvíce frčet v druhé polovině ledna!

Její biologická matka ji odložila v porodnici, adoptivní podlehne rakovině. Mladé Zoe se tím sesype svět. Zanechá školy, propadne pití a drogám, jejichž prodejem se také živí, dokonce se zaplete i do kuplířství… Pak ale dostane v životě další šanci.  Bude z toho konečně happy end nebo ji dostihne děsivá minulost? Mizející rok vydá Ikar 19. ledna.

 22. ledna se můžeme těšit na napínavý rodinný thriller Tvář mojí dcery od Kathryn Croftové (bestsellerové autorky Amazonu) a také na strhující historický román Sestry z Versailles. Ocitáme se v době Ludvíka XV., který proslul svojí zálibou v hezkých ženách. Ve výčtu jeho milenek sice většinou figurují slavné osobnosti, avšak ještě před jejich příchodem uchvátila královo srdce pětice sester ze zchudlé aristokratické rodiny de Mailly. Román, v jehož vyprávění se střídá všech pět sester, nabízí nejen historická fakta, ale i mnohdy šokující pohled na nevázaný život na francouzském královském dvoře.

Čtyři kamarádky zklamané ze vztahů si vymění svoje bývalé. Marnie, Helen, Rosa a Ani mají za sebou vztahy s muži, kteří nebyli zdaleka tak hrozní, jen jim to z různých důvodů nevyšlo. Co je špatného na tom, přehrát svého ex kamarádce a dát jí k němu návod k použití? Všichni naši ex pobaví od 24.1.

Bývalý šéf Národní kriminální policie a legendární vyšetřovatel Lars Martin Johansson je už v důchodu. Jednoho dne ho postihne mozková příhoda. Částečně ochrnutý se po třech dnech v nemocnici probere z kómatu. Během konzultace s neuroložkou přijde řeč na pětadvacet let starý případ vraždy devítileté dívenky, který byl krátce předtím prohlášen za promlčený. Umírající detektiv znovu začne s vyšetřováním, vede ho přímo z nemocničního lůžka. Touží po tom, aby bylo spravedlnosti konečně učiněno zadost, ale zároveň tuší, že právě řeší poslední případ svého života. Vydává Moba 23.ledna.

Londýn – rozlehlé, spletité a anonymní město, v jehož útrobách se skrývají netušená tajemství… Angela Goughová, studující kriminologii, k jeho temným stránkám poprvé doopravdy přičichne v den, kdy se její přítel Vincent nevrátí z práce. Vydává se po jeho stopě, odhodlaná přijít záhadě na kloub. Navzdory nebezpečí postupně odhaluje tajný život člověka, kterého považovala za tolik blízkého; proniká do úplně nového, neznámého světa a zaplétá se do mystéria, jaké by si nedovedla představit ani v těch nedivočejších snech… První díl nové trilogie Relikvie z pera autora desítek románů a nositele řady literárních ocenění Tima Lebbona, renomovaného spisovatele hororů a dark fantasy, vychází v nakladatelství Baronet 31. ledna.

Pokud jste se loni na podzim potkali s Williamem Wentonem - osmiletým klukem, který umí luštit šifry jako nikdo jiný na světě, nenechte si 31.1. ujít pokračování knihy Zloděj luridia. William se znovu vrací do Institutu. Všechno je tu ale vzhůru nohama a platí přísná bezpečností opatření. Příčinou všeho je Abraham Talley - muž, který už dříve Williama málem připravil o život. Něco tu však nehraje. Komu může William věřit a proč ho trápí podivné záchvaty? A co je vůbec zač ten Kryptoportál? Najde v sobě William sílu, aby zachránil ty, které má rád?