Aktuality

Co bude vycházet - konec července 2018

Iva Pikolonová (18.07.2018)
Nabroušený šéfkuchař Nabroušený šéfkuchař

Sháníte něco na čtení k moři, na zahrádku, nebo prostě jen tak? Rádi poradíme, i v parných letních měsících vychází spousta výborných knížek!

Silný román o první lásce, přátelství z dětství a hledání východiska po ztrátách. Love story, která vám zlomí srdce. Patnáctiletý Matt miluje svoji kamarádku Tabby. Nedokáže ale vyložit karty na stůl. A tak se prostě mlčky souží, když Tabby začne chodit s basketbalovou hvězdou Liamem. Dívka se mu vzdaluje čím dál víc. Matt ovšem nemá tušení, že kvůli tragické nehodě hrozí, že přijde o mnohem víc…

Debutový román pensylvánského profesora Jareda Recka Já a holka odvedle příjemně překvapí nejen příznivce knih Johna Greena už 16.července.

https://www.bux.cz/young-adult-new-adult/ja-a-holka-odvedle

 

Je autorem dvou spirituálních bestsellerů – Chatrč a Křižovatky. Sám romanopisec Paul Young bývá často za své názory na Boha označován za kacíře. Jeho nová práce Lži o bohu, kterým věříme bude rovněž výbušná, poprvé zde jde o literaturu faktu, kde své názory říká naplno a bez metafor. V knize autor představuje dvacet osm běžně užívaných společenských náhledů na Boha a náboženství, které sám považuje za nesprávné. S osobitým humorem a anekdotami z vlastního života zde Young znovu otevírá známá témata, jako jsou hřích, peklo, víra, lidská práva, politika a jiné. Vydává Pragma 16. července. 

https://www.bux.cz/zivotni-pomoc-psychologie/lies-we-believe-about-god

 

Kniha Exorcismus mé nejlepší kamarádky byla zařazena mezi 10 nejlepších hororových titulů na Goodreads Choice Awards. Román je psán ve třetí osobě, ale přesto si dokáže čtenáře získat natolik, že žijí a dýchají spolu s hlavní hrdinkou.

Nerozlučné přítelkyně od dětství - Abby a Gretchen pocházejí z odlišných poměrů, přesto jsou to kamarádky na život a na smrt. Až do oné osudné noci rok před maturitou, kdy se Gretchen ztratí v lese. Dívka se nakonec objeví – trochu otřesená, ale na první pohled v pořádku. Něco se jí ale té noci stalo a Gretchen už není tou středoškolačkou, kterou byla dřív…

Temné síly zaútočí 18. července.

https://www.bux.cz/horory/exorcismus-me-nejlepsi-kamaradky

 

Vyšetřovatelka vražd přežila tři roky zavřená v podzemní cele. I když se jí podařilo uprchnout, zdaleka nemá vyhráno. Návrat do normálního života je těžší, než si Jude představovala. Manžel si našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří. Přesto nastupuje zpět do služby a začne řešit případ utonulé dívky. Nedbá na námitky ostatních, že muselo jít o nehodu. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona… Thriller Nejsem mrtvá vydává 18.7. nakladatelství Ikar.

https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/ja-nejsem-mrtva

 

Měl to být jen jeden bezvýznamný praštěný telefonát. Jenže na muže na druhém konci drátu dost ovíněná vysypala, co po dlouhých třináct let potlačovala. Nečekala, že zavolá zpátky. Ve skutečnosti na ni nezapomněl. Následují týdny rozverných hovorů po telefonu. Jak ale vytušit, jaký Langdon opravdu je? Zvlášť když si oba udržují svoje tajemství… V příběhu Řekni něco legračního sledujeme počínání hlavní hrdinky, kdy se konečně rozhoupe k setkání a koupí si letenku do Kalifornie. Přišel čas zjistit, zda může jeden telefonní hovor dát dohromady dvě ztracené duše, nebo jestli zavolat mu opilá byla jen veliká chyba. Vychází 18. července.

https://www.bux.cz/romantika/rekni-neco-legracniho

 

Anthony Warner, bloger známý jako Angry Chef, nás ve své knize Nabroušený šéfkuchař energicky, zábavně a přesvědčivě provede zažitými mýty, novými trendy a krutými pravdami o zdravém stravování. Ve spolupráci s týmem psychologů, výživových vědců a dietetiků neslibuje zázraky do tří dnů, naopak vyvrací zažité bludy a na příkladech dokazuje, že diety mohou i uškodit. Inspirace přichází k českému čtenáři 25. července.

https://www.bux.cz/zivotni-pomoc-psychologie/nabrouseny-sefkuchar-libive-bludy-a-kruta-pravda-o-zdravem-stravovani