Čtenářské recenze

Castová P. C., Castová Kristin - Škola noci 7: Vyhořelá

Redakce (01.11.2011)

A máme tu další pokračování série Škola noci. Sedmý díl má název Vyhořelá a docela přesně odpovídá Zoeině situaci. Konec šestého dílu nechal Zoeyinu duši po ztrátě blízkého člověka roztříštěnou a bezcílně bloudící někde v podsvětí.

Naštěstí tu ale ještě pořád jsou její přátelé, kteří ji rozhodně nenechají na holičkách, i když záchrana nebude jednoduchá. Nejdřív musí najít pomoc tam, kde by se nikdo jiný neodvážil. A Stark musí sestoupit za Zoey a přivést ji zpátky. Jenže není první, kdo se o o pokoušel a ti před ním pokaždé zahynuli. Vyjde to tentokrát? Ale problémy tím zdaleka nekončí. Ještě je tu nevyřešená situace mezi Stevie Raeae, Refaimem a červenými mláďaty. A problém je v tomto případě docela slabé slovo.

První zajímavou změnou oproti předchozím dílům je, že Zoey tu nehraje hlavní roli. Pořád je důležitá, ale ne nejdůležitější. Více prostoru díky tomu dostávají další postavy: Stark, Stevie Rae, Refaim a Afrodita. Hlavně o poslední jmenované se dozvídáme hodně a čím více se včleňuje do okruhu Zoeiných přátel, tím bližší a sympatičtější nám připadá.

Více informací se dozvíme také o Nyktiných bojovnících a jejich kultu a svou troškou do mlýna přispěje i čerokézská magie. V ději je několik zvratů a neočekávaných událostí, což je opravdu super, protože konec samotný lze více nebo méně předpokládat, vzhledem k tomu, že autorky plánují minimálně dvě další pokračování příběhu.

Celkové mi přijde kniha o něco vyzrálejší a „rozumnější“, než předchozí díly. Z původní skoro telenovely se série vypracovala o pár stupínků výš. Ovšem z pověstné čtivosti a nápaditosti čtivosti neubylo nic. Knihu jsem opět musela přečíst jedním dechem a netrpělivě čekám na další díl. Poslední věta knihy mluví za vše: „Ne, dcero, to je teprve začátek!“


Autorkou recenze je Jana Šrámčíková