Aktuality

Autorské čtení Dominika Landsmana (alias Moderního fotra)

Aleš Procházka (10.10.2017)
Dominik Landsman Dominik Landsman

Ve středu 18. října 2017 se bude v Knihovně města Hradce Králové (Wonkova 1262/1a) konat autorské čtení Dominika Landsmana, autora populární série knih Deníček moderního fotra a stejnojmenného blogu. Akce bude probíhat mezi 17-20 hod. a vstupné činí 50 Kč.

 Více informací o akci najdete na této adrese: http://hradecky.denik.cz/tipy/autorske-cteni-dominika-landsmanna-aneb-denicek-moderniho-fotra-262553.html Knížky a audioknihy Dominika Landsmanna potom najdete za výhodné ceny zde: https://www.bux.cz/autor/228962-landsman-dominik?name=landsman-dominik

Deníček moderního fotra způsobil na české literární scéně v roce 2014  malé zemětřesení. Pozornost na sebe Landsman přitáhl už svými blogy, ve kterých popisoval patálie mladého otce na rodičovské dovolené; knižní vydání sebraných článků ho potom proslavilo takřka přes noc. 

 

Landsman pojal úděl muže v atypické roli se sympatickým nadhledem a nešetří ironií, zejména na vlastní účet. Jeho syn Čeněk je navíc velmi živé a energické dítě, které mu názorně předvede, že rodičovská dovolená je dovolenou skutečně pouze podle jména. 

První knihu záhy následoval ještě druhý díl sebraných blogů a pak také Deníček moderního páru, který Landsman napsal spolu s úspěšnou blogerkou Zuzanou Hubeňákovou a ve kterém popisuje, co předcházelo Čeňkovu narození. Zanedlouho bude Landsmanovi vycházet nová kniha, tentokrát určená přímo dětem – bude to veselá pohádka Lapuťák a kapitán Adorabl, ve které hraje hlavní roli hvězda Deníčků, Landsmanův syn Čeněk.