Aktuality

Autogramiáda a křest knihy Michala Viewegha

Aleš Procházka (28.03.2018)
Muž a žena Muž a žena

Srdečně vás zveme na křest novinky Michala Viewegha, knihy nazvané jednoduše a výstižně Muž a žena. Křest spojený s autogramiádou se bude konat 4. dubna 2018 od 18:00 v knihkupectví Luxor na pražském Václavském náměstí.

Michal Viewegh v nové knize zobrazuje svým typickým humorně ironickým způsobem vztahy mezi muži a ženami. Ve dvou novelách se tak vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce. Kniha vychází 3. dubna 2018 v nakladatelství Ikar, ke kterému spisovatel nově přešel od původního nakladatele.

V novele Family Frost si zkrachovalý restauratér Vincent pronajme mrazící vůz známé firmy a živí se jako řidič. Během několika dní se jeho zbabraný život dostane do spirály událostí, které skončí až na svatbě jeho bývalé manželky (která si bere jeho bývalého společníka). Vincent se potká i s otcem, kterého nikdy předtím neviděl, a setkání proběhne vpravdě nečekaným způsobem.

Druhá novela, Čarodějka z Křemelky, si pohrává s mírně fantastickým námětem. Krásná Dominika má celý život smůlu na muže a svou přitažlivost považuje spíše za prokletí. Jako dar naopak chápe svou schopnost číst lidem myšlenky. S přibývajícími lety a vztahy ale poznává, že ani tohle není výhra - dokud nepotká ve vlaku známého spisovatele a nezamiluje se do něj. Ale dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí?

Michal Viewegh (1962) je nejprodávanější český romanopisec. Mládí prožil na Sázavě. Studií na Vysoké škole ekonomické zanechal a přijal zaměstnání jako geofyzikální figurant a noční strážný. Později absolvoval FF UK v Praze, obor český jazyk a literatura-pedagogika. Po vojně pracoval několik let jako učitel na základní škole a dva roky jako redaktor v nakladatelství Český spisovatel. Od roku 1995 se plně věnuje spisovatelské profesi. Jeho knihy vyšly v mnoha reedicích v celkovém nákladu víc než půl milionu výtisků, byly přeloženy do 17 jazyků a dočkaly se několika filmových a divadelních zpracování. Také je držitelem Ceny Jiřího Ortena a prestižního ocenění Magnesia Litera.

Převzato z tiskové zprávy společnosti Euromedia Group.