Čtenářské recenze

Anthony E. Zuiker, Duane Swierczynski – Level 26: Proroctví temnoty

Redakce (07.11.2011)

Když jsem zhruba před rokem okusila poprvé „novou literární formu – digiromán“, měla jsem z toho trochu smíšené pocity. Při čtení druhého „digirománu“ to už bylo lepší. Věděla jsem, co čekat a těšila jsem se na hrůzyplný příběh, který mě bude nutit číst v jednom kuse až dokonce. Tedy, v jednom kuse, co práce, domácnost a malé děti dovolí… :-)

Druhý díl thrillerové trilogie Level 26 s podtitulem Proroctví temnoty mé očekávání naplnil. S krátkým odstupem po dočtení poslední stránky se mi zdá, že první díl Netvor z temnot byl, alespoň pro mě, víc děsivý, hororový. To však neznamená, že v Proroctví temnoty by se hlavní hrdina Steve Dark zabýval nějakými „obyčejnými“ vraždami. Naopak. Pohltí ho série několika různorodých, promyšlených a propracovaných vražd inspirovaných tarotovými kartami.

Na začátku knihy nás autoři uvedou do současného světa Steva Darka. Odešel od „Mimořádů“, speciální a supertajné policejní sekce, která se zabývá právě těmi nejhoršími kriminálními případy, jejichž pachatelé se vymykají běžné stupnici případů podle hrůzy napáchaného zla. Tato stupnice je od 1 do 25. Mimořádi řeší i čísla 26.

Steve Dark tedy odešel z práce, aby se pokusil konečně vyrovnat s brutální vraždou své ženy a pokusil se být konečně lepším otcem své již pětileté dceři Sibby vyrůstající u prarodičů. Moc se mu to ale nedaří. Je přímo magicky přitahován zlem. Noc co noc sleduje na internetu zpravodajství, kde se co přihodí, a z útržků si dává dvě a dvě dohromady, jako kdyby byl stále aktivním pracovníkem Mimořádů.

Když začne řádit „tarotový vrah“, osloví ho tajemná žena s nabídkou, která mu umožní pátrat na vlastní pěst a mít všude dveře otevřené. Veškeré náklady hradí ona, překážky jako by pro Steva neexistovali.

Podaří se mu „tarotového vraha“ zastavit? Nebo dříve zastaví Mimořádi Steva? Kdo je ona tajemstvím opředená žena? Najde Steve cestu ke své malé dceři? Smíří se konečně se smrtí své ženy? A o čem bude poslední díl trilogie Level 26?

Na zodpovězení poslední otázky si budeme muset nějakou dobu počkat. To ostatní se v knize a ve hraných videích na internetu více či méně dozvíte.

Pokud se vám líbila první kniha z této trilogie, tak neváhejte a přečtěte si druhý díl. Nebudete litovat!

Autorkou recenze je Lenka Mynaříková