Aktuality

Akce: Mrazivé severské krimi

Aleš Procházka (22.01.2018)
Agonie smrti Agonie smrti

Dlouhé polární noci, za oknem mráz a zasněženými ulicemi jinak poklidných skandinávských metropolí obchází děs a hrůza. V ponurém lednu je na čtení severských kriminálek zdaleka nejlepší atmosféra, tak jsme pro vás vybrali (a náležitě zlevnili) ty nejchytřejší, nejdrsnější a nejtemnější kusy, ze kterých by vám běhal mráz po zádech i v půlce srpna! Čtěte dál!

Naše nejlepší severské thrillery a detektivky najdete za akční ceny zde: https://www.bux.cz/listy/severske

V žádném výběru skandinávských thrillerů nesmí chybět největší hvězdy žánru, a ani ten náš není výjimkou. Jo Nesbo, Jussi Adler-Olssen nebo manželská dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler už dávno překročili hranice Evropy a dobyli svými nekompromisními přemýšlivými thrillery svět. Nemůžeme opomenout ani autora, který popularitu současných severských autorů nastartoval, předčasně zesnulého Stiega Larssona, jehož ságu Milénium nyní důstojně obhospodařuje David Lagercrantz.

Ovšem ani čerstvá krev žánru se nenechá zahanbit - prvotiny Zapomenutí mrtví, Oběť bez tváře nebo Tekutý písek si již také stihly získat své početné obecenstvo. 

Konečně tu také máme jednu čestnou nominaci. Autor Agonie smrti, vyvrcholení trilogie Funebračka, je sice původem Rakušan, ale jeho tvorba si s tou severskou v ničem nezadá a občas jde dokonce dále. V posledním díle série s milující matkou, zaměstnankyní pohřebního ústavu a sériovou vražedkyní v hlavní roli (pro upřesnění - nejde o tři osoby, ale o jednu) se uzavře příběh sympatické antihrdinky, která pro ránu rýčem nejde daleko.