Akce

Akce: Cyklistika a výlety

Aleš Procházka (18.04.2018)
Úchvatné světové cyklistické trasy Úchvatné světové cyklistické trasy

Po dlouhé a tuhé zimě konečně dorazilo takřka letní počasí! Nejvyšší čas oprášit helmu, naolejovat řetěz, přifouknout duše a vyrazit na výlet. Že netušíte kam? Nevadí, na Buxu máme spoustu publikací za skvělé ceny od nadšených cyklistů a turistů - něco určitě vyberete.

Tipy na výlety na kole i pěšmo u nás najdete zde: https://www.bux.cz/listy/cyklistikaavylety

Knížek pro výletníky u nás sice máme přehršel, nějaké čerstvé kousky bychom ale chtěli vypíchnout. Nový díl cyklistické série Každý kopec bere... je nejen knihou plnou inspirace na delší i kratší výjezdy, ale také má bezkonkurenčně nejvtipnější anotaci, kterou jsme poslední dobou viděli. 

Do ideální sezony sice ještě několik měsíců schází, ale Moravské vinařské stezky jsou malebné i na jaře! Kromě popisů a map více než 1200 kilometrů tras tu najdete i kalendář kulturních a vinařských akcí. 

Není důvod držet se při zemi a omezovat se hranicemi naší krásné země. Kniha Tam, kde cesty končí, představuje opravdové výzvy, které na zdatné cyklisty čekají v Alpách od Německa po Itálii - a titul Úchvatné světové cyklistické trasy jde ještě dále. Lákalo vás třeba někdy cestování na kole po Indii nebo Austrálii?

Nezbývá nám už nic než popřát rovné a suché cesty, a také trochu toho štěstí na počasí a na lidi.