Akce

Akce: Březen, měsíc knihy

Aleš Procházka (19.03.2018)
Do posledního dechu Do posledního dechu

Po novoroční hibernaci se tiskařské lisy zvolna probouzejí ze zimního spánku. Jaro nejlépe poznáte (tedy kromě toho, že se z teplých krajin vrací špačci) také tím, že se regály knihkupectví začínají plnit novými tituly. V březnu vychází celá řada kvalitních knih, které by bylo škoda přehlédnout - několik desítek jarních hitovek jsme pro vás vybrali (a kde to šlo, také zlevnili)!

Březnové knižní bomby u nás najdete za tající ceny zde: http://bit.ly/bux-brezen

Z přehršle knih musíme nějaké vypíchnout, i když v podstatě všechny tituly v naší akci si své čtenáře najdou. Tady je tedy několik našich tipů...

Robert Bryndza vzal českou literární scénu útokem svou sérií nekompromisních thrillerů, ve které pokračuje novinkou Do posledního dechu. Bryndza psát rozhodně umí a servítky si nebere, můžeme tedy slíbit, že ani nový případ Eriky Fosterové nebude určený pro čtenáře se slabší náturou. 

Geniální přítelkyně je unikátní kvadrilogie. Kronika dvacátého století, zrcadlící se v mikrokosmu jednoho přátelství, je na jednu stranu výbornou moderní literární klasikou - a na druhou stranu neuvěřitelně čtivým dobrodružstvím. Ve čtvrtém díle s podtitulem Příběh ztracené holčičky se historie přátelství dvou dívek (teď už vlastně dospělých žen) definitivně uzavírá.

Před třemi lety zaujala Viktorie Hanišová svým debutovým společenským románem Anežka, nyní jí vychází nový román nazvaný Houbařka. V příběhu o lesích, houbách, samotě a jen tak mimochodem také o vztazích a lidech, hrají hlavní roli šumavské hvozdy a dobrovolné novodobé poustevnictví.

Sarah J. Maasová se proslavila především svou Young Adult sérií Skleněný trůn, která zaujala především akčním zpracováním a zasazením do kulis temné fantasy. Ve své novější sérii Dvůr trnů a růží, která se brzy dočká třetího pokračování nazvaného Dvůr křídel a zmaru, z pochmurné atmosféry neslevuje - přidává ale také něco romantiky... Dvůr trnů a růží možná začal jako retelling klasické pohádky Kráska a zvíře, postupně se však rozrostl do podoby mohutné fantasy ságy, která si se Skleněným trůnem v epičnosti nijak nezadá!