Aktuality

50 tak trochu jiných odstínů...

Redakce (03.09.2013)

Trilogie Padesát odstínů (šedi, temnoty, svobody) pomalu se chýlící ke svému konci, vyvolala jak vlnu nadšení, tak stejně velkou vlnu nechuti. Ať tak či tak, dostala se poměrně rychle do všeobecného povědomí a každopádně zabodovala celosvětově. Skutečný a nefalšovaný bestseller se pozná mimo jiné i podle toho, že na něj vznikají více, či méně zdařilé parodie. Pro příklad dvojice Harry Potter - (Několikadílný) Harry Trottel v knižní podobě, či slavné dílo J.R.R. Tolkiena Pán prstenů a zdařilý Pán pařmenů v podobě filmové, i když tady se jednalo jen o nadabování původního filmu. Parodie na úžasného Mr. Greye a jeho ženský protějšek krásnou Anastazii na sebe nedala dlouho čekat, přichází Adam a Eva....

Rosella Calabró čtenářům předkládá originální náhled na skutečné pány Greye a na slečny Anastázie, na ty, které můžeme potkávat denně na ulici, či přímo doma ve svém obýváku (potažmo ložnici). Protože ruku na srdce, pan Grey neexistuje a je nutno ho hledat pouze v říši fantazie vedle bílého jednorožce, prince na bujném oři, Supermana a spol, ale Adam ano, ten je reálný a hmatatelný. A románové ženy a dívky také člověk jen tak nepotká, to spíš nějakou tu Evu....

Pročež vzhůru do reality!

Padesát stínů Adama - Druhá strana nejlechtivější trilogie desetiletí

Druhá strana nejlechtivější trilogie desetiletí Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Zato Adam představuje našeho manžela, milence, přítele... Tato humorná parafráze však nepostrádá láskyplný nadhled.

Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Je hlavním hrdinou knižní události desrtieltí: trilogie Padesát odstínů – šedi, temnoty a svobody. Je tu jen jeden malý problém: Mr. Grey neexistuje. A co Adam? Adam ten existuje.

  • Když Mr. Grey zdvořile konverzuje se svou milovanou, Adam předříká celou abecedu krkáním.
  • Když se Mr. Grey chopí velení, Adam uchopí televizní ovládač.
  • Když Mr. Grey preluduje srdcervoucí tóny na klavíru, našinec Adam se láskyplně dloube v nose na gauči.

Adam je prostě náš manžel-přítel-milenec, ten, kterého máme běžně před očima, když přestaneme snít o literárním Mr. Greyovi. Není tak šaramantní, ale o to víc zábavný alespoň z padesáti důvodů, uvedených v této veselé knížce. Protože, i když se Adam šourá v pantoflích po bytě a na sobě má vytahané tričko zamaštěné od vepřoknedla a jako četbu rozhodně zvolí poslední číslo Motorevue, má v sobě něco, co Mr. Greyovi chybí: dokáže v nás probudit lásku a pobavit nás. Takže poté, co jsme jedním dechem přečetly celou trilogii E. L. Jamesové, jsme si položily otázku, kdo že je ten mužský exemplář, který hlasitě chrápe po našem boku. Tato kniha nám to pomůže odhalit a hlavně nás pobavit, protože nakonec smích je všeobecně tou nejerotičtější pomůckou.

Kniha se stala bestsellerem v Itálii a nyní vychází téměř ve všech evropských zemích.


Padesát stínů Evy - Po trilogii trochu zdravé sebeironie

Ani ženy přece nejsou dokonalé jako z románu. Přesto mohou být milovány.

V každé ženě je nejméně padesát (tisíc) odstínů, stínů a nedokonalostí, které ji činí vnitřně bohatou a zároveň nepochopitelnou pro druhou stranu vesmíru. V této knize budu hovořit pouze o padesáti stínech, což je číslo, které je momentálně velmi v módě.

A co myslím těmi stíny?

Mám na mysli trochu te emotivní nadváhy, kterou všechny v sobě máme a která z nás často dělá přecitlivělé, komplikované specialistky na horor, který nám v duchu vitane vždy, když náš vyvolený neodpovídá na esemsky (už mě nemiluje a/nebo už píše jiný), kamarádka nás upozorní, že vypadáme trochu unaveně ( unaveně? Chceš snad říct hrozně, ne?) nebo když nám váha ukáže o deko víc (bože, já jsem tlustá!).

Padesát stínů Evy vám nabízí stoprocentně přirodní prostředek, který vřele doporučujeme na ty naše vnitřní stíny. Jmenuje se sebeironie. Ta nejen že činí naši pleť krásnější jako každý úsměv, ale je také tou nejmocnější zbraní, co existuje, při svádění. Lepší než botox. Ty nejodvážnější či nadmíru optimistické by mohly dát přečíst tuto knížku vlastním Adamům. Možná by pak (kéž by!) muži pochopili ledacos o ženách. Naděje umírá poslední.

Ach, ještě jedna věc, milé Evy, a už je to oficiální: dokonalost je pěkná hovadina.