Nejnovější

Ami 3: Vnitřní civilizace
07.03.2018

Čtenářská recenze: Enrique Barrios - Ami 3: Vnitřní civilizace

Celé prázdniny nám už zase malý Pedrito čeká na kosmickou loď a svého přítele Amiho. Kultovní příběh od Enriqua Barriose přichází s třetím pokračováním a hned na začátek musíme říct, že čekání se vyplatilo. Nejen pro nás, ale i pro Pedra, který se dočkal až ve chvíli, kdy to na samém konci prázdnin skoro vzdal. Čeká ho ale nejbarvitější a nejobsáhlejší dobrodružství z celé knižní série.

Tým Buxu doporučuje
06.03.2018

Náš tým doporučuje - 6. díl

Nevyznáte se v záplavě knížek, nemáte co číst? Snadná pomoc, tým Buxu Vám rád podá pomocnou ruku. Tentokrát si představíme dva starší, ale opravdu kvalitní tituly - Rok kohouta, sondu do života pěstounské rodiny od Terezy Boučkové, a historický román z temného středověku, nazvaný Poslední království.

Oheň a hněv
05.03.2018

Akce: Daně, zkoušky a další bomby z literatury faktu

Nejen beletrií živ je člověk. Jsou knihy, které se čtou pro potěšení - a pak jsou knihy, které se čtou kvůli informacím. V naší akci, která platí do 20. března 2018, najdete hned tři okruhy užitečné odborné literatury za zajímavé ceny - máme tituly k blížící se daňové sezoně, dále i příručky ke zkouškám na vysoké školy, a do třetice také knihy o současné (velmi proměnlivé) politické situaci doma i ve světě.

Dokonalá
05.03.2018

Čtenářská recenze: Gilly MacMillan - Dokonalá

Dokonalá je dalším titulem pro české čtenáře ne zcela neznámé autorky psychologických thrillerů a napínavých příběhů, Gilly MacMillan. Poprvé jsme se s ní mohli setkat v příběhu s názvem Spálená obloha; šlo o zajímavý psychothriller, ve kterém se řešil únos osmiletého chlapečka. Tak jako Spálená obloha, i Dokonalá je napínavým psychothrillerem se zajímavým příběhem. Autorka tentokrát řeší problematiku nevyřešené minulosti a nových začátků jedné rodiny.

Tary: příběh parkouristy
02.03.2018

Křest a autogramiáda knihy Tary: Příběh parkouristy

Úspěšný youtuber Tary se proslavil svými parkourovými videi, na Youtube ho odbírá již přes 450 tisíc uživatelů! Právě mu vychází kniha, kde píše nejen o parkouru a o tom, co pro něj znamená, ale také o tvrdém tréninku a jak se z mladíka z malé ukrajinské vesnice stal internetovou celebritou. Křest knihy se bude konat příští týden, 7. března 2018.

Obchodník
01.03.2018

Co bude vycházet - začátek března 2018

Přinášíme zprávy o připravovaných peckách v knižním světě! Tentokrát je to třeba dotisk Soumraku dne od Kazua Ishigura, nové thrillery od C. L. Taylor a Johna Grishama nebo "nový" Waltari, který česky vychází poprvé.

Sandra Brown
28.02.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny března 2018)

Za okny mrzne až praští a všeobecně je počasí, že by psa nevyhnal. Pro nás čtenáře tedy ideální povětrnostní podmínky! Připomínáme některé z autorů, jejichž knihy vám třeskutý holomráz mohou zpříjemnit (a navíc budou v nadcházejících dnech slavit životní jubileum).

Macbeth
27.02.2018

Nesbo píše Shakespeara

Nesbo a Shakespeare. Zní to jako nebe a dudy? Když se nad tím zamyslíte, má tvorba avonského barda a norského Vikinga ledacos společného...

Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku
23.02.2018

Recenze - Jiří Hájíček: Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku

Holínky, jezeďáci, kořalka, Dukovany a okresní přebor ve fotbale. Jiří Hájíček zná svoje selský baroko důkladně a ani ve Vzpomínkách na jednu vesnickou tancovačku od svého tématu neuhýbá.

Tomáš Šebek
22.02.2018

Beseda a autogramiáda s Tomášem Šebkem

Tentokrát zveme na autogramiádu autora, který je spisovatelem vlastně jen mimochodem. Tomáš Šebek je především lékař, který tráví svůj život pomáháním těm nejpotřebnějším.