Nejnovější

Potíže s empatií
16.01.2018

Čtenářská recenze: Gavin Extence - Potíže s empatií

Co byste dělali, kdybyste se dozvěděli, že vám zbývá jen pár let, či dokonce měsíců, života? Snažili byste se dohnat vše, po čem jste snili? Začali byste se chovat lépe k lidem okolo vás?

Odpověď
15.01.2018

Akce: Předsevzetí

Dáváte si každý rok novoroční předsevzetí, ale nějak to nikdy nedopadne? Ještě není všem dnům konec. Dali jsme hlavy dohromady a přinesli jsme vám výběr užitečných motivačních publikací, které ve vaší knihovničce určitě nezapadnou.

Mizející rok
15.01.2018

Co bude vycházet - konec ledna 2018

Netušíte, co bude vycházet? Náš pravidelný rozcestník vám poradí, jaké knižní novinky budou nejvíce frčet v druhé polovině ledna!

Haruki Murakami - 2017
11.01.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny ledna 2018)

V našem prvním letošním blahopřání jsme nedopatřením vynechali jednoho z velikánů současné prózy. Naštěstí jsme to ještě podchytili včas a pro případ, že by naši rubriku pravidelně sledoval, nám nezbývá než říci - vše nejlepší, pane Murakami!

Falešný román
09.01.2018

Čtenářská recenze: Magdalena Mintová - Falešný román

Oddychový román Magdaleny Mintové vypráví příběh mladé dívky Emy. Emě je 27 let a žije se svým bohatým otcem, který ji živí. Nepracuje a snaží se otci namluvit, že píše kriminální román, což není tak úplně pravda...

Dnešek není naposled
08.01.2018

Čtenářská recenze: Elan Mastai - Dnešek není naposled

„Vzrušující příběh o cestování časem… s osvěžujícím optimistickým pohledem na budoucnost lidstva.“ - tak přesně to by měla být zajímavá prvotina kanadského autora Elana Mastaie Dnešek není naposled. Je tomu ale skutečně tak? Odpověď na tuto otázku není úplně jednoduchá. Kniha nabízí řadu překvapení, ne všechna jsou však příjemná. O tom ale blíže v recenzi…

Zrcadlové peklo
05.01.2018

Recenze: Edogawa Rampo - Zrcadlové peklo

Edogawa Rampo... i když u nás to tak nevynikne, tohle je podivné jméno dokonce i v Japonsku. Když si ho několikrát řeknete nahlas, možná vás to chytí za uši - a jestli si přečtete první povídku nebo dvě, asi budete mít jasno. Edogawa Rampo není nikdo jiný než Edgar Allan Poe na japonský způsob!

Karin Slaughter
03.01.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny ledna 2018)

Přejeme vše nejlepší nejen do nového roku, ale také oslavencům z literárního prostředí. Pojďte si s námi připomenout slavné a úspěšné autory, kteří v těchto dnech budou slavit narozeniny!

Lež
02.01.2018

Čtenářská recenze: C. L. Taylor - Lež

Mrazivý a brilantní psychothriller od C. L. Taylor popisuje příběh Jane Hughesové, která pracuje ve zvířecím útulku, má milujícího partnera a vede spokojený život. Kdo je ale doopravdy Jane Hughesová? Neskrývá náhodou děsivé tajemství, o kterém by neměl nikdo vědět? A co její přítel, ví, s kým to vlastně žije?

PF 2018
01.01.2018

Bux přeje do nového roku. PF 2018!

Máme tady nový, čerstvý a vzrušující rok 2018! Za tým Buxu bychom vám chtěli poděkovat za celoroční přízeň a popřát vše nejlepší (a také co nejvíce kvalitních knížek) do nového roku. PF 2018!