Nejnovější

Geniální přítelkyně
01.02.2018

Akce: Romány (ne)jen pro ženy

Máme sice speciální akci na knižní dárky k Valentýnu, ale, ruku na srdce - nejvhodnější dárek si člověk často vybere sám. Proto jsme právě pro vás připravili výběr z knih nejen pro ženy; společenské romány, rodinná dramata a romantiku, která neurazí vaši inteligenci, u nás máme až do 20. února.

Počátek
01.02.2018

Co bude vycházet - začátek února 2018

První polovina ponurého února bude (celkem příhodně) patřit pořádně temným drasťákům, a nejen jim! Vychází spousty titulů od renomovaných autorů, některé i dost dlouho očekávané. Nevěříte? Přesvědčte se u nás!

Malý život
29.01.2018

Čtenářská recenze: Hanya Yanagihara - Malý život

V pořadí druhá kniha americké autorky havajského původu Hanyy Yanagihary vzbuzuje hned od svého vydání v roce 2015 u čtenářů intenzivní emoce.

Půlnoční modř
26.01.2018

Čtenářská recenze: Simone van der Vlugt - Půlnoční modř

Každý zná keramiku s působivou, hlubokou modří na bílém podkladu s tradičními motivy. Období druhé poloviny 17. století přineslo vznik původní delftské keramiky, která se stala oblíbenou a vyhledávanou převážně vyšší společností. Jak vypadal život lidí, kteří vytvářeli takovou krásu, nám přiblíží životní osud nadané malířky Catrijn.

Valentýn
25.01.2018

Velká valentýnská akce

Na to, aby se lidé měli rádi, určitě není třeba žádných svátků - ale kdybyste se přece jen letos rozhodli Valentýna slavit, řekli jsme si, že se bude hodit nějaká inspirace. Právě pro vás tu máme zbrusu novou akci se spoustou tipů na dárky!

Řeky Londýna
25.01.2018

Recenze - Ben Aaronovitch: Řeky Londýna

Alternativní realita Londýna, kterým se promenují bohové, duchové, upíři a čarodějové - a hlavní hrdina, který mezi ně spadne rovnýma nohama. Že by vymodlené pokračování Nikdykde od Neila Gaimana? Kdepak, co vás nemá!

V zajetí Atlantiku
24.01.2018

Křest knihy V zajetí Atlantiku

Inna Václavová je srdcařka - a její srdce patří moři. Ve čtvrtek 1. února bude novinářka, námořnice, spisovatelka a mistryně světa v jachtingu křtít svou novou knihu, V zajetí Atlantiku. Chcete vědět více?

Agonie smrti
22.01.2018

Akce: Mrazivé severské krimi

Dlouhé polární noci, za oknem mráz a zasněženými ulicemi jinak poklidných skandinávských metropolí obchází děs a hrůza. V ponurém lednu je na čtení severských kriminálek zdaleka nejlepší atmosféra, tak jsme pro vás vybrali (a náležitě zlevnili) ty nejchytřejší, nejdrsnější a nejtemnější kusy, ze kterých by vám běhal mráz po zádech i v půlce srpna! Čtěte dál!

Jaroslav Rudiš
19.01.2018

Jaroslav Rudiš obdržel německou Cenu literárních domů

Český spisovatel Jaroslav Rudiš obdržel prestižní německou Cenu literárních domů. Srdečně gratulujeme! Rudiš si uznání za svou rozmanitou a obsáhlou tvorbu rozhodně zaslouží.

Eugen Brikcius
17.01.2018

Křest knihy Postila

K příležitosti vydání nové knihy Postila pořádá Knihovna Václava Havla křest knihy a besedu s autorem Eugenem Brikciem, na které bychom vás chtěli pozvat.