Nejnovější

One Piece - Luffyho posádka
18.10.2017

Koutek japonského komiksu 11: One piece, aneb Stanu se králem pirátů!

Původně jsem v komiksovém koutku neměl v úmyslu zmiňovat série, které ještě nebyly přeloženy do češtiny; jednak to postrádá fiskální logiku (tzn. nemůžeme to prodat) a pak je to také trochu otrava. Co kdyby vás zrovna tenhle komiks zaujal a moc není, jak ho (legálně) sehnat? V případě One Piece dělám hned z několika důvodů výjimku.

Černé lekníny
17.10.2017

Čtenářská recenze: Michel Bussi - Černé lekníny

I když rozkvetlé město Giverny působí klidným a mírumilovným dojmem, uvnitř to ve skutečnosti vře. Mezi obyvateli se totiž pohybuje nepolapitelný vrah, který má na svědomí nejeden nevinný život. Do vyšetřování se pouští policie a snaží se této záhadě přijít na kloub. Důležitým prvkem, který se prolíná celou knihou, je umění. Vždyť právě tady tvořil Claude Monet, autor světoznámých Leknínů. Díky němu toto místo navštěvují turisté z celého světa.

Nové pohádky pro unavené rodiče
16.10.2017

Co bude vycházet - konec října

V druhé polovině října nás čekají hotové knižní žně. I kdybychom pominuli dvě velké knižní akce napěchované bestsellery všech žánrů, Knihománii a Velký knižní čtvrtek, pořád by bylo dost co číst! Vypichujeme pro vás jednak lákavé hitovky, jednak i nenápadnější lahůdky, které by byla škoda přehlédnout.

Kateřina Tučková
13.10.2017

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny října)

Jako každé dva týdny, i dnes gratulujeme všem spisovatelům a čtenářům, kteří slaví narozeniny v těchto nezvykle přívětivých říjnových týdnech. Pojďte si s námi připomenout nejslavnější světové i domácí jubilanty a jejich dílo!

Sněhulák
12.10.2017

Akce: Jo Nesbo

Dnes přichází do českých film první celovečerní film s Harry Holem, Sněhulák – a vzhledem k rozpočtu a obsazení se zdá, že Hollywood Harrymu věří. K premiéře nabízíme slevy nejen na nové vydání Sněhuláka s filmovou obálkou, ale také na celý široký výběr Nesbovy tvorby, včetně výhodných kompletů!

Bojový anděl Alita
11.10.2017

Koutek japonského komiksu 10 - Bojový anděl Alita, aneb Z robota krev neteče

Budoucnost v japonské manze málokdy vypadá nějak zářně a ani Alita není výjimkou. Jako by nestačilo, že ze zbytku světa zbyly pusté pláně a jediné obyvatelné město (pokud nám je tedy známo) se doslova a do písmene jmenuje Smetiště, respektive Šroťák; navíc mu ještě vládnou chamtivé korporace, policii nahradil systém lovců odměn a lidé bez kybernetických implantátů jsou v podstatě méněcenní a nemají moc šanci přežít. A přesně v tomto světě si Daisuke Ido, mechanik a příležitostný lovec odměn, přinese z hromady šrotu rezavého anděla s polámanými křídly.

Závěrka
11.10.2017

Čtenářská recenze: Miloš Urban - Závěrka

Po mysteriózních románech jako je Lord Mord, Sedmikostelí nebo Hastrman přichází známý český spisovatel Miloš Urban s milostnou novelou, jejímiž hlavními tématy jsou digitální věk, sociální sítě a neschopnost navázat hlubší citový vztah. Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu na dvou stech padesáti stránkách rozehrává příběh amatérského fotografa Matěje Runda a jeho modelky Věry Barvířové.

Dominik Landsman
10.10.2017

Autorské čtení Dominika Landsmana (alias Moderního fotra)

Ve středu 18. října 2017 se bude v Knihovně města Hradce Králové (Wonkova 1262/1a) konat autorské čtení Dominika Landsmana, autora populární série knih Deníček moderního fotra a stejnojmenného blogu. Akce bude probíhat mezi 17-20 hod. a vstupné činí 50 Kč.

Špinavý kšefty na North Ganson Street
10.10.2017

Recenze: Craig S. Zahler - Špinavý kšefty na North Ganson Street

Znáte z televizních krimiseriálů takovou tu hru na hodného a zlého policajta? V zamrzlém vystrkově jménem Victory, kde se Špinavý kšefty na North Ganson Street odehrávají, na ty hodné můžete rovnou zapomenout. Kdo měl trochu filipa, už se odsud dávno vytratil a zbyli tu vyloženě jen ti, o které jinde nemají zájem.

Moucha
09.10.2017

Čtenářská recenze: Dominik Dán - Moucha

Dominik Dán je minimálně na Slovensku stálicí a nutno říct, že ani u nás se mu nevede nijak špatně. Není proto divu, že nakladatelství Slovart nezahálí a chrlí na nás jednu “dánovku” za druhou. Po Smrti na druhém břehu přichází na řadu i jeden z nejlépe hodnocených dílů kriminálky Našeho města - Moucha.