Nejnovější

Spojené státy japonské
19.02.2018

Recenze - Peter Tieryas: Spojené státy japonské

Fašisté vyhráli druhou světovou válku, Němci obsadili Evropu a Japonsko si za použití jaderných zbraní podrobilo Spojené státy (a také půlku Asie, ale ta nikoho nezajímá). Je čtyřicet let po válce. Američané přijali japonská jména a víru ve zbožštělého císaře, americkými městy se plíží agenti tajné policie Tokkó, hranice střeží obří roboti a napříč císařstvím vládne všeobecný blahobyt – a politické dusno. Vítejte ve Spojených státech japonských.

Miroslav Donutil
16.02.2018

Autogramiáda Miroslava Donutila

Srdečně zveme na autogramiádu známého herce Miroslava Donutila, který 20. února 2018 představí svůj nový životopis, nazvaný Pan herec.

Chuck Palahniuk
14.02.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny února 2018)

Jako každé dva týdny, Bux gratuluje k narozeninám českým i světovým spisovatelům. V druhé polovině února slaví třeba Hana Marie Körnerová nebo Chuck Palahniuk.

Monografie Jana Švankmajera
13.02.2018

Co bude vycházet - konec února 2018

Co si pro nás připravili nakladatelé na druhou polovinu února? Nejžhavější knižní novinky najdete právě zde, v Literární kavárně na Buxu!

Jaroslav Kmenta
12.02.2018

Beseda a autogramiáda ke knize Boss Babiš

Andrej Babiš je jméno, které přitahuje investigativce již několik let, loni o něm dokonce vydal novou publikaci nejznámější český investigativní žurnalista, Jaroslav Kmenta. Kmentova kniha Boss Babiš dosáhla nebývalého čtenářského ohlasu a stala se jednou z nejprodávanějších publikací roku 2017. Nyní chystá Kmenta ke knize besedu, spojenou s autogramiádou.

Naboso
09.02.2018

Čtenářská recenze: Kateřina Jirková - Naboso

Bosé nohy na přebalu útlé knížky slibují čtivou odlehčenou zábavu ve formě vtipných povídek a fejetonů. Naboso dává šanci i nečtenářům, kterým neubíhá cesta vlakem, nebo čtenářům, kterým padá únavou kniha na obličej dříve, než stačí přečíst první stranu. Nebojte se, milá paní Kateřina vás usnout nenechá. Pěkně si vás podá svými trefnými postřehy a příběhy ze života, které jste možná někdy sami prožili.

Tým Buxu doporučuje
07.02.2018

Náš tým doporučuje - 5. díl

Na Buxu pro nás nejsou knížky jen prací, ale také zábavou, hobby a posláním. Není proto divu, že čteme rádi a dost. A co máme rozečtené právě teď? Tentokrát jsme zaostřili na sci-fi. Zatímco Lenka se vrhla na klasiku, která nerezaví, Iva si vzala na paškál aktuální postapo trhák!

Anna Bolavá
06.02.2018

Čtenářská recenze: Anna Bolavá - Ke dnu

Románový debut Anny Bolavé Do tmy jasně naznačil, že se u nás po dlouhé době objevila paní Spisovatelka. Její druhý titul Ke dnu proto vzbudil určité očekávání...

Všechno, co máme
05.02.2018

Recenze - Kerry Lonsdaleová: Všechno, co máme

Aimee se toho dne původně měla vdávat za muže svých snů. Místo toho mu jde na pohřeb. Ale co kdyby se ukázalo, že její snoubenec není tak docela mrtvý?

Henning Mankell
02.02.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny února 2018)

Jako každé dva týdny blahopřejeme všem oslavencům, nejen těm v literární sféře - ale přece jen, knihy nás zajímají nejvíc! Tentokrát si připomeneme narozeniny Johna Grishama, George Simenona nebo Ransoma Riggse.