Nejnovější

Patrik Hartl
04.09.2017

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny září)

Hodně štěstí, zdraví... a také kvalitní literatury! V září slaví narozeniny celá řada výborných autorů, pojďte si je spolu s Buxem připomenout!

Podsvětí
03.09.2017

Recenze: Michal Šefara - Podsvětí

Znáte ten pocit, kdy se jeden opravdu usilovně snaží mít něco (nebo někoho) rád? Musím konstatovat, že jedině ten mě přiměl dočíst Podsvětí.

Gillian Flynnová - Skvrna
01.09.2017

Co bude vycházet - začátek září

Pomalu se blíží podzim. Dny se budou zkracovat, večery prodlužovat. Nám knihomolům to ale pranic nevadí, u lampičky je na čtení nejlepší atmosféra!

Hrej vabank
31.08.2017

Čtenářská recenze: Emma Hart - Hrej vabank

Ani poslední díl série The Game od mladičké autorky Emmy Hart, který nese název Hrej vabank, vás svým příběhem rozhodně nezklame. I v této knize můžete očekávat napětí, strach, touhu a samozřejmě i lásku a sex - právě těmito tématy je autorka proslulá. A moc dobře ví, co dělá!

Bleach
30.08.2017

Koutek japonského komiksu 4 - Bleach, aneb Největší žabikuch vyhrává

Japonský středoškolák Ičigo Kurosaki vidí mrtvé lidi, úplně stejně jako ten roztomilý klučina ze Šestého smyslu. Na rozdíl od něj je ovšem více než schopný je odkázat do patřičných mezí...

Idioti 21. století
30.08.2017

Čtenářská recenze: Vesna Tvrtković - Idioti 21. století

Kniha pojednává o mladíkovi jménem Miki, který se živí jako novinář. Na základě zkušeností se svou milenkou, kterou vědomě manipuluje, se rozhodne, že by mohl vyzkoušet experiment rozšířit na své přátele. Tyto lidi nazývá Idioty. Pokusí se je vysvobodit z jejich „idiotství“, tedy přílišného altruismu, a vnutit jim svůj pragmatický pohled na svět. Vytipuje si čtyři lidi ze svého okolí, dva muže a dvě ženy, se kterými má blízký vztah.

Leila Slimani
29.08.2017

Autorské čtení a setkání s Leilou Slimani

Chtěli bychom vás srdečně pozvat na autorské čtení a setkání s francouzskou žurnalistkou a spisovatelkou Leilou Slimani, které se uskuteční 18. září 2017 od 19:00 v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 1). Spisovatelka marockého původu, která působí mimo jiné i jako poradkyně francouzského prezidenta Macrona, u nás získala věhlas zejména letošním vydáním společenského dramatu Něžná píseň.

Michal Vrba
24.08.2017

Autorské čtení Michala Vrby z knihy Prak

Zveme vás na autorské čtení z úspěšné prvotiny Michala Vrby, nazvané Prak, které se uskuteční 6. září od šesti hodin v Domu čtení (Ruská 192, Praha 10).

Útok titánů
23.08.2017

Koutek japonského komiksu 3 - Útok titánů, aneb Jen popel...

Ze světa zbyla jenom pustina, z výdobytků civilizace jen pár zrezivělých zbraní a lidstvo je na pokraji záhuby. Podobně začíná celá řada knih, filmů, a her, a nejinak tomu bude i v případě Útoku titánů. Jedním dechem je ovšem nutno dodat, že takhle absurdní konec světa hned tak někde nenajdete.

Naruto, Sakura a Sasuke
16.08.2017

Koutek japonského komiksu 2 - Naruto, aneb Kronika mladého nindži

Naruto je protivný, drzý a líný výrostek s nevalnými studijními výsledky. Mimoto je to také sirotek a nikdo ve vsi mu nemůže přijít na jméno. Vlastně se dá říci, že kdyby nestudoval ve škole pro nindži, asi by na něm nebylo nic zajímavého.