Nejnovější

Stephen King
18.09.2017

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny září)

Září se přehouplo do druhé poloviny, ve které slaví narozeniny další spousta slavných autorů! Pojďme se podívat, kdo bude slavit životní jubileum koncem tohoto měsíce.

Petr Šabach
18.09.2017

Odešel vypravěč

Známe ho jako skvělého vypravěče, jeho knihy vždy zvedly náladu. O to víc zamrzí, že autor předlohy filmu Pelíšky už žádnou osobitou příhodu na papír nepřivede. Petr Šabach zemřel v sobotu 16.9. ve věku 66 let.

Nikdykde
14.09.2017

Čtenářská recenze: Neil Gaiman, Mike Carey - Nikdykde

Jedinečný román z bizarního světa pod Londýnem, kde slovo „nemožné“ neexistuje, uhranul v roce 1996 takřka celý svět. Nikdykde Neila Gaimana se stalo legendou, která se dočkala řady adaptací. Mimo jiné i té komiksové, která u nás poprvé vyšla v roce 2008. Po dlouhých, předlouhých devíti letech se komiks Mikea Careyho dočkal dotisku a my se tak můžeme konečně znovu vypravit do fascinujícího dobrodružství Richarda Mayhewa a Dvířky v Podlondýně.

Death Note - Rjúk
13.09.2017

Koutek japonského komiksu 6 - Death Note, aneb Zápisník hromadného ničení

Představte si svět, kde je nejmocnější zbraní opravdu pero. Svět, kde se dá jedním tahem propisky zabíjet, chirurgicky přesně a beze ztrát na životech nevinných kolemjdoucích. A všechnu tu moc má v rukou vyšinutý student. Vítejte ve světě, kde vládne zápisník smrti - Death Note.

Víš, že tě miluju?
12.09.2017

Čtenářská recenze: Estelle Maskame - Víš, že tě miluju?

„Víš, že tě miluju?“ je první díl ze série DIMILY (v originále Did I Mention I Love You?) autorky Estelle Maskame. Ve Velké Británii se série stala bestsellerem a právem se tak zařadila mezi pět nejlepších knih pro mládež. V zimě tohoto roku se můžete těšit na pokračování „Víš, že tě potřebuju?“ a příští rok na jaře vyjde závěrečný díl s názvem „Víš, že mi chybíš?“. DIMILY trilogie si určitě získá i vás!

Book club
11.09.2017

Setkání Book Clubu - japonská literatura

Zveme vás na pravidelné setkání Book clubu v Ústřední knihovně na Praze 1. Akce se bude konat ve středu 13. září 2017 a tentokrát bude zaměřená na japonskou literaturu. Pozor, celá beseda bude vedená v anglickém jazyce.

Než odejdeš
11.09.2017

Akce: Ženy píšou

V nové akci na Buxu představujeme knihy nejlepších spisovatelek současnosti. Ať už se jedná o moderní klasiku nebo žhavé novinky, beletrii nebo literaturu faktu, romantiku nebo thrillery, zde vedle určitě nešlápnete. Vynikající díla, pod kterými je podepsána některá z českých nebo světových autorek, vás doslova přikovají ke stránkám. Chcete vědět více? Čtěte dál!

Gillian Flynnová
08.09.2017

Recenze: Gillian Flynnová - Skvrna (a nejen o ní)

Příběh Gillian Flynnové může evokovat kariérní dráhu, kterou nastoupil před dvaceti lety Thomas Harris. Na to, že napsala pouhé tři knihy (poslední román vyšel v originále v roce 2012, takže její tvůrčí odmlka trvá už pět let) se jí podařilo dosáhnout nebývalých úspěchů a to nejen na knižním kolbišti; dvě z jejích knih se dokonce dočkaly filmové adaptace v hollywoodské produkci a podle třetí se připravuje televizní seriál.

Gantz
06.09.2017

Koutek japonského komiksu 5 - Gantz, aneb Muži v černém po japonsku

Pod podivným názvem se skrývá šílená sci-fi jízda plná zběsilé střelby, fantasmagorických ufonů a decentní erotiky. Gantz je seinen jako řemen, který se bojí máločeho a s tarantinovskou drzostí míchá žánry.

Colorado Kid
05.09.2017

Čtenářská recenze: Stephen King: Colorado Kid

Tentokrát (tady by se hodilo napsat spíše "onehdy v roce 2005", kdy kniha v Americe vyšla) brnkl mistr na jinou strunu a místo obsáhlého románu plného detailů nám předhodil novelku na jedno letní odpoledne u vody.