Nejnovější

Vlastimil Vondruška přebírá ocenění
30.10.2017

Vlastimil Vondruška získal vyznamenání Za zásluhy

V sobotu 28. října 2017 obdržel vysoké státní vyznamenání Za zásluhy jeden z nejúspěšnějších a nejplodnějších českých spisovatelů, Vlastimil Vondruška. Srdečně gratulujeme a dodáváme – kdo, když ne Vondruška?

John Grisham - Píšťalka
27.10.2017

Co bude vycházet - začátek listopadu

Od listopadu oficiálně začíná vánoční sezona a my pojedeme pěkně zostra! Svoje novinky v listopadu vystřelí mimo jiné Liane Moriarty, John Grisham, Jeffery Deaver, Dmitry Glukhovsky nebo česká prozaička Michaela Klevisová.

Hadrový panák
26.10.2017

Recenze: Daniel Cole - Hadrový panák

Jedno tělo, šest obětí… Začíná to podivnou mrtvolou sešitou z částí šesti různých těl, docela jako hadrový panák. Pokračuje to detektivem, kterého nedávno propustili z blázince a tvůrce odporné marionety na něj má bůhvíproč spadeno. Máte odvahu zjistit, jak to skončí?

Liane Moriarty
26.10.2017

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny listopadu)

Za rohem máme sychravý listopad, který s sebou nese ideální povětrnostní podmínky na čtení! Jako každé dva týdny vám Bux doporučuje několik titánů světové literatury, kteří budou v nadcházejících dnech slavit narozeniny. Srdečně gratulujeme a nabízíme pár drobečků z jejich tvorby a života.

Fullmetal Alchemist - Edward a Alphonse
25.10.2017

Koutek japonského komiksu 12 - Ocelový alchymista, aneb Něco za něco!

I jiné mangy mají hrdiny s tragickou minulostí, ale z těch mainstreamových nejspíš vede Ocelový alchymista. V tomto překvapivě temném šónenu ožívá moderní zpracování faustovské legendy (a ukazuje, že i s ďáblem může být občas docela legrace).

Maminčin mazánek
24.10.2017

Čtenářská recenze: Sarah Flint - Maminčin mazánek

Po přečtení příběhů jako je Maminčin mazánek, mrazivých tak, že vám vlasy vstávají hrůzou na hlavě, si vždy říkám, kam na ty náměty spisovatelé chodí. U této autorky je to ale více než jasné, třicet pět let pracovala u Metropolitní policie v Londýně (kde se jistě setkala s nejrůznějšími hrůzu nahánějícími případy). Britská spisovatelka, která se skrývá pod pseudonymem Sarah Flint, se po letech strávených u policie rozhodla naplno věnovat psaní. A dobře udělala.

Jáchym Topol
24.10.2017

Jáchym Topol obdržel Státní cenu za literaturu

Státní cenu za literaturu letos obdržel Jáchym Topol. Autorovi srdečně gratulujeme a přejeme mu ještě mnoho dalších úspěchů nejen na literárním kolbišti.

Sandman: Preludia a nokturna
23.10.2017

Čtenářská recenze: Neil Gaiman - Preludia a nokturna

V komiksovém světě patrně nenarazíte na slavnější sérii, než je Sandman Neila Gaimana. O tomhle jedinečném díle snad i u nás přinejmenším slyšel každý komiksový fanoušek. Ostatně, tahle série je zde s námi již od roku 2002, kdy ji poprvé českým čtenářům představilo nakladatelství Crew. Nyní, takřka o patnáct let později, přichází Sandman znovu na scénu, tentokrát v líbivém barevném provedení…

Přemyslovská epopej
23.10.2017

Knihománie 2017

Už pozítří (přesněji řečeno, ve středu 25. října 2017) vypukne Knihománie! Představujeme největší hity všech žánrů, které v letošní akci vycházejí. Od thrilleru přes detektivky až po romantiku, pohádky a kuchařky, něco si tu určitě najde každý. Navíc, Vánoce se kvapem blíží, možná se naše tipy budou hodit už i jako inspirace pro Ježíška…

Sběrná kniha
19.10.2017

Velký knižní čtvrtek - podzim 2017

Dnes se koná jedna z největších knižních akcí roku, podzimní Velký knižní čtvrtek! V nabídce je patnáct bombastických titulů všech žánrů. Víte už, co pořídit? Jestli ne, čtěte dál.