Nejnovější

Podzemní symfonie Plastic People
27.09.2018

Křest knihy Podzemní symfonie Plastic People

V pondělí 1. října 2018 se v Knihovně Václava Havla koná křest knihy Podzemní symfonie Plastic People, na který bychom vás chtěli co nejsrdečněji pozvat.

Než slehne rudý prach
21.09.2018

Čtenářská recenze: Mu-žung Süe-cchun: Než slehne rudý prach

Je to cynismus, nebo obraz prosté reality? O autorovi se říká, že je kontroverzní, ale já říkám, že je jen dokonalý vypravěč a znalec lidské džungle; těch, kteří se vyhřívají na nejvyšších místech společenského žebříčku a vlastně je to ani moc nebaví. Mužů, bojujících o svá prvenství a zajištění, a žen, které musí respektovat určitá pravidla, aby po boku těchto mužů mohly zdobit a vyhřívat se na výsluní. A vlastně je to taky vůbec nebaví. Jak prosté…

Simon Mawer
18.09.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny září 2018)

Tentokrát si připomínáme narozeniny tří moderních klasiků. V druhé polovině září slaví životní jubileum třeba Simon Mawer, Mika Waltari nebo Rosamunde Pilcherová.

Šelma
14.09.2018

EXKLUZIVNÍ RECENZE: Andrew Mayne - Šelma

Tam, kde vás jiné thrillery zkouší ohromit drsňáckými detektivy, které pohání směsice testosteronu a whisky, představuje Šelma roztržitého klopýtajícího profesůrka. A funguje to na jedničku.

Než potkala mě
13.09.2018

Čtenářská recenze: Julian Barnes - Než potkala mě

V novém hávu ediční řady Světová knihovna vydal Odeon román Juliana Barnese Než potkala mě (Before She Met Me). Přestože se jedná o vůbec první české vydání (v překladu Jiřího Hanuše), originálně kniha vyšla již v roce 1982, tedy dva roky po autorově prvotině Metroland. Od té doby vytvořil britský spisovatel řadu dalších děl, získal množství významných ocenění a etabloval se jako klasik postmoderní prózy.

CONiáš 2018
11.09.2018

CONiáš 2018 - pozvánka na akci

Po roce se opět koná (respektive, coná) jednodenní setkání fanoušků fantasy, CONiáš 2018! Podrobnosti čtěte v článku.

05.09.2018

Akce: Levnější už to nebude

Na rozloučenou s Buxem jsme se rozhodli pro naše zákazníky uspořádat výjimečnou slevovou akci. Nejde o žádné výprodejové tituly, právě naopak! Podrobnosti níže...

J. R. R. Tolkien
04.09.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci první poloviny září 2018)

Jako každé dva týdny i dnes vzpomínáme životní jubileum našich oblíbených autorů. Tentokrát gratulujeme třem osobnostem, které se zapsaly do moderních dějin literatury, ač každá svým osobitým způsobem!

Recept(y) na zhubnutí
28.08.2018

Autogramiáda Karolíny "Katchaby" Hrubešové

Zveme vás na autogramiádu Karolíny "Katchaby" Hrubešové, která se uskuteční 13. 9. 2018 v Praze. Na akci představí svou novou knihu, Recept(y) na zhubnutí - Cesta za krásným motýlem.

Černá palice
24.08.2018

Recenze: Jeff Lemire - Černá palice

Co dostanete, když smícháte Strážce od Alana Moorea se sacharínově sladkým seriálem Krok za krokem, a okořeníte špetkou z Kingovy klasiky Pod kupolí? Černá palice je nahořklý komiks o „rodince“ superhrdinů v nedobrovolné výslužbě, kterou užírá nuda a ponorková nemoc… a brzy bude hůř.