Nejnovější

17.11.2011

Kathryn Stocketová – Černobílý svět

Kniha je hned na titulní straně označena za bestseller: 2 milióny prodaných výtisků, 100 týdnů v žebříčku bestsellerů The New York Times. Někoho to může trochu odradit, jiného zase přilákat. Každopádně tato kniha stojí za přečtení, a věřte, že vás přinutí také k nemalému zamyšlení.

15.11.2011

Stephen King - Řbitov zviřátek

Řbitov zvířátek byl první knihou Stephena Kinga, která se mi dostala do ruky a to poté, co jsem viděla filmovou verzi tohoto příběhu. Můžu s naprosto klidným svědomím říct, že kniha je mnohem lepší, než film.

Buxíkova dílna - OC Novodvorská Plaza - listopad
15.11.2011

Buxíkova dílna - OC Novodvorská Plaza - listopad

Každé pondělí v listopadu se můžete přijít pobavit do prodejny bux.cz na Novodvorské, pro inspiraci si prohlédněte fotografie z velice vydařeného odpoledne 14. listopadu.

15.11.2011

Stephen King - Rose Madder

Kniha Rose Madder mistra hororu, Stephena Kinga zpočátku tak trochu "klame tělem", zprvu se zdá, že se nejedná o horor, ale o příběh ženy týrané vlastním manželem. King zde popisuje beznaděj mladé Rose, jež trpí ve svazku se sadistickým Normanem, žena snáší mužovo fyzické týrání, ale mnohem horší je utrpení její duše. Zdá se, že nedokáže manžela opustit, příliš se bojí jeho pomsty. Je totiž policista a mnohokrát jí řekl, že policisté jsou bratrstvo, před jejímiž členy se nikde neschová a kteří ji všude najdou.

25. listopadu v Paláci knih Luxor proběhla autogramiáda Václava Klause
14.11.2011

25. listopadu v Paláci knih Luxor proběhla autogramiáda Václava Klause

25. listopadu v Paláci knih Luxor proběhla autogramiáda prezidenta Václava Klause k jeho nové knize Evropská integrace bez iluzí.

14.11.2011

Leoš Šimánek - V Kanadské divočině - O životě ve srubu u jezera Clark

Musím se přiznat, že před přečtením této knihy jsem Leoše Šimánka neznala. Známé mi byly jen některé jeho knihy s cestovatelskou tématikou, které jsem vídávala za výlohami knihkupectví. Kniha „V Kanadské divočině - O životě ve srubu u jezera Clark“ byla první, kterou jsem od Leoše Šimánka přečetla.

14.11.2011

Erich von Däniken - Prorok minulosti - Riskantní myšlenky o všudypřítomnosti mimozemšťanů

Archeologické záhady, bílá místa starověké historie naší Země, kultovní místa a otázky kolem UFO - to jsou jedny z mnoha témat, kterými se tento autor zabývá prakticky od svých studijních let. Předkládá nám fakta, zmiňuje nevyřešené záhady a nabízí na ně odpovědi, ze kterých se nejednomu čtenáři až tají dech. Nejinak tomu je i u knihy Prorok minulosti.

14.11.2011

Erich Maria Remarque - Cesta zpátky

Knihy E.M.Remarqua nejsou nijak optimistické, často nemají šťastný konec, na jejich stránkách se setkáváme s hrůzami, které zapříčinila válka a způsobili lidé. Mnohdy se nečtou zrovna dobře, avšak ne pro autorův styl, nýbrž pro obsah samotný a příběhy, které v nich naleznete. Přesto je Erich Maria Remarque, coby spisovatel, tak oblíbený a čtený autor.

14.11.2011

Stephen King - Temná půle

Thad Baumont , spisovatel píšící bestsellery čišící násilím, je obviněn ze sériových vražd, které se dějí stále blíž v jeho okruhu. Strašně rád by dokázal svou nevinu, přesvědčil všechny, že s obludnými vraždami nemá nic společného, a že zvrácenost v jeho knihách končí pouze u hranic jeho představivosti. Stojí ale před velmi těžkým úkolem, protože ztělesněné zlo, které on sám ve svých knihách vytvořil, se navíc podepisuje jeho otisky prstů…

14.11.2011

Jeffery Deaver -Dvanáctá karta

Hrdinkou dalšího výborného thrilleru Jefferyho Deavera je studentka střední školy, Geneva. Právě ta se stala terčem zabijáka, který se ji snaží zabít aniž by ona sama, či kdokoli jiný zatím znali pravý důvod. Geneva je pilná studentka, chytrá, tichá, nikomu nikdy neublížila, takže je pro vyšetřovatele tento zabijákův hon na ni skutečnou záhadou…