Nejnovější

24.10.2011

Františka Vrbenská - Agent JFK 018 - Naganty a vlčí máky

Konečně je to tady! Dlouho očekávaný díl dobrodružství Agenta JFK od Františky Vrbenské, který nám slibovala už několik let. John Francis Kovář se pro změnu ocitá v Rusku uprostřed občanské války. Tak to tady ještě nebylo!

24.10.2011

Rob Thurman - Kal Leandros 5 - Mršina

Bratři kal a Nik Leandrosovi se ještě nestačili vzpamatovat s bojů se zákeřnými Ólfi a už mají nový problém. Nemají najít nic menšího, než rakev se starým cikánským léčitelem Suyolakem. Ne, nehledají mrtvolu a nehledají ani hodného bělovlasého stařečka se svazečky bylinek. Jejich nejnovější zakázka totiž umí zastavit srdce pouhým pohledem nebo na svou oběť seslat mor jedinou myšlenkou. Ale co je to pro bratry Leandrosovy, že?

24.10.2011

Jana Rečková - Dračí mor

Jsem milovník draků. Živých draků. Příliš si nelibuji v titulech, kde umírá jedno šupinaté zvíře za druhým, ale Dračí mor je naštěstí jiný. Tedy vlastně, draci tam také umírají, ale není to díky meči šíleného drakobijce.

24.10.2011

Jinny Johnsonová - Dinosauři – nalepovací encyklopedie

Atlasů dinosaurů máme doma už hodně. Ale žádný z nich nemá takové množství samolepek a tak báječné místo pro práci s nimi. Když k tomu přidáme ještě spoustu zajímavostí a čtivě napsaný text, má o zábavu při prohlížení postaráno celá rodina.

20.10.2011

Naše listopadová nabídka knih

Také v listopadu Vám přinášíme pestrou směs knih různých žánrů. Hned na začátku měsíce vychází další z vynikajících severských detektivek Mlhy Ölandu, fanoušky Rudy z Ostravy jistě potěší jeho kniha „Ruda z Ostravy Besceler!!!“. Pro ctitele detektivek z dostihového prostředí přinášíme knihu Felixe Francise, který pokračuje v díle svého otce Dicka Francise. Na vlně populárního tajemna a nadpřirozena se nese další z našich novinek: Kniha 1: Zář, první díl dlouho očekávané série. Román s ultrakrátkým názvem „C“ nám představí několik postav s převážně tragickým osudem.

20.10.2011

Christopher Lincoln - Kostík Billy – Výprava do záhrobí

Billy se sotva vzpamatoval z jednoho dobrodružství a už se na něj sype druhé. Tentokrát jsou ale v nebezpečí jeho nejbližší. Čas se krátí a každá rada je drahá. Dokáže včas rozluštit tajemství, která mu stojí v cestě a zachránit ty, které má rád?

20.10.2011

Christopher Lincoln - Kostík Billy – Příběh z tajné komory

Uznávám, že malý kostlivec není zrovna typickým hrdinou malých dětí. Vždyť kostry jsou takové strašidelné a nezajímavé. Ale naštěstí ne v této knize. Po přečtení zjistíte, že k Billymu se nejlépe hodí přívlastek milý… ale nepředbíhejme.

19.10.2011

Man Bookerovu cenu dostal podle očekávání Julian Barnes

Na čtvrtý pokus dnes v Londýně získal anglický autor Julian Barnes prestižní Man Bookerovu cenu. Nejvýznamnější ocenění pro anglicky psaný román získal za knihu The Sense of an Ending (Pocit konce). Pětašedesátiletý Angličan Barnes byl mezi šesti nominovanými spisovateli favoritem. V minulosti byl už třikrát v užší nominaci.

19.10.2011

Jiří Kahoun napsal novou knihu, která patří pod stromeček

Oblíbený dětský spisovatel vydává svou novotinu pod výstižným názvem Chumelení. Spisovatel Jiří Kahoun přišel do redakce Berounského deníku, aby nám představil svou novotinu nazvanou Chumelení. I tentokrát se můžete těšit na laskavé příběhy, které jsou berounskému spisovateli vlastní. Jak nám autor vysvětlil, příběhy vycházejí právě v období Vánoc a bílé zimy, Chumelení se tak může stát nádherným dárkem pod stromeček.

12.10.2011

Rána na solar

Ke knihám, které mají reklamu v tubusu eskalátoru chrlícího lidi z metra, mívám nedůvěru. Z pocitu, že dobrá kniha se prodává sama, nebo kvůli předsudku, že pozoruhodná kniha nezajímá mainstream. Román Iana McEwana Solar tvořil jedno z okének pomyslného pojízdného komiksu na mnoha stanicích. Přesto je to skvělá kniha.