Nejnovější

24.11.2011

Rob Thurman - Kal Leandros 5 - Mršina

Když ostravské nakladatelství Fantom Print v červnu 2010 vydalo knihu americké autorky Rob Thurmanové „V temnotě“, první díl z cyklu o bratřích Kal a Niko Leandrosových, trefilo se do čtenářského vkusu mnoha fandů fantastiky. Není se tedy čemu divit, že už v říjnu 2011 se na knižních pultech objevilo páté pokračování pod názvem „Mršina“ (orig. Roadkill, 2010).

24.11.2011

Jussi Adler-Olsen - Žena v kleci

Severské krimi thrillery, jenž jsou u českých čtenářů v současnosti tolik oblíbené, ve většině případů reprezentuje švédská literatura. Brněnské nakl. HOST nám titulem „Žena v kleci“ (orig. Kvinden i buret, 2007) nabízí celkem méně známou dánskou literární scénu. Autorem knihy je Jussi Adler-Olsen (*1950), který tímto románem začal sérii kriminálních thrillerů o kodaňském policejním oddělení Q. Do této série patří zatím dva další romány, které by měli vyjít česky příští rok.

24.11.2011

Delphine de Vigan - No a já

Po románech „Bludy z nudy“ od S. Sperlinga a „Axolotl roadkill“ od H. Hegemonnové je kniha „No a já“ dalším titulem z ediční řady Světová knihovna, který nám předkládá značně kritický a možná i drsný pohled na život a myšlení současné evropské mládeže. Tímto románem se francouzská autorka Delphine de Vigan (*1966) velmi kladně zapsala do čtenářského povědomí a sklidila pochvalu i z řad literárních kritiků. Dokládají to nejen ceny Prix des Libraires, Rotary International, či nominace na prestižní Prix Goncourt, ale i filmové zpracování, kterého se tento příběh, vydaný pod názvem „No et moi“ (2007), dočkal v roce 2010.

24.11.2011

Stephen King - Temná půle

Musím říci hned na úvod, že jsem si tuto knihu (ač jsem velkou fanynkou Stephena Kinga) musela přečíst dvakrát, abych jí přišla na chuť. Na první přečtení se mi zdála zbytečně (bezúčelně) surová, ale není to tak, surovost celý příběh koření a dodává mu temnou příchuť.

23.11.2011

Anna Strunecká - Doba jedová

Knížku jsem si koupila kvůli názvu, je trefný, přesný a tak trošku se ho bojím. Chemikálie se na nás valí dnes prakticky ve všem, ve vzduchu, v jídle, v lécích, v kosmetice, v nápojích. Velká část je věnována očkování a jeho možným rizikům.

23.11.2011

Zvládneš to? - Velká kniha - Testy pro předškoláky

Mám doma dva předškoláky, dvojčata, a protože to jsou neposední kluci, je třeba je něčím zabavit. Knížka je přímo nabitá úkoly, které procvičí a shrnují všechny stránky rozvoje a učení dítěte: pozornost, paměť, myšlení, jemnou motoriku, rozvoj řeči, základy čtení a psaní, matematiku a naučí děti vnímat svět kolem nás

23.11.2011

Markéta Hrubešová - Tak vařím já - 120 receptů pro vytížené ženy

Musím říct, že Markéta Hrubešová je pro mne velkou záhadou. Slušná herečka (nejraději ji mám, když hraje ve filmu Sedím na konári a je mi dobre) a k tomu velmi dobrá kuchařka. Knížku bych si asi normálně nekoupila, ale zaujal mne podnázev 125 receptů pro vytížené ženy. Přiznejme si, milé dámy, která má času na zbyt a nebaví jí vařit pořád dokola to samé. Manžel je náročný strávník, ale je fakt, že rád vaří i on, takže vaření pro mne není stresem, ale zábavou, a určitě ho chci překvapit a potěšit nějakým novým receptem.

23.11.2011

Co všechno kluci umí

Báječná knížka pro menší i větší „správný“ kluky, kteří umí všechny „klučičárny“. Knížka má super design, a není dvoustrana, aby na ní nebyl nápad na něco báječného z klučičího světa. No řekněte sami, které kluky by tohle nebavilo: netopýři, gladiátoři, Divoký západ, stará mapa pokladu, čaroděj, egyptská mumie, šerif, příšerky, sarkofág, obléhání, penalty, piráti, kovbojové, kostra, draci, rytíři, legionáři, fotbalisti, strašidelná noc, hieroglyfy, hrad, Frankenstein, truhla na poklad apod. Vybere si prostě každý!

23.11.2011

Babicovy dobroty – 78 receptů, triků a vychytávek, které v televizi určitě neuvidíte

Ač jsem zapřisáhlá obdivovatelka Pohlreicha, neznamená, že někdy prostě „nenakouknu“ pod pokličku i někde jinde. Knížka mne zaujala hlavně proto, že tam jsou recepty, které nebyly uvedeny v televizním pořadu Babicovy dobroty. Jedna zásadní skutečnost je, že pro běžné domácí vaření upracované hospodyňky, která je celý den v práci a potom jí čeká kolotoč v domácnosti, je toto vaření podstatně přijatelnější. Čas je největší nepřítel nás všech a vařit je třeba nejenom z dostupných surovin, které běžně míváme doma, ale také ze zbytků, kterých se vždy nahromadí víc než dost.

Autogramiáda J. Bohdalové v prodejně bux.cz  Novodvorská Plaza
22.11.2011

Autogramiáda J. Bohdalové v prodejně bux.cz Novodvorská Plaza

Fenomenální a oblíbená česká herečka podepisovala své knihy v prodejně bux.cz Novodvorská Plaza.