Nejnovější

Autogramiáda Z. Weindrichové v prodejně bux.cz Laso Ostrava 2. listopadu
31.10.2011

Autogramiáda Z. Weindrichové v prodejně bux.cz Laso Ostrava 2. listopadu

Známá pražská kartářka Zdena Weinrichová se dlouhodobě zabývá výkladem karet a v tomto oboru si získala mimořádné uznání. Vyslovila už stovky úspěšných předpovědí, a tak není divu, že si k ní lidé chodí pro radu. Mezi její klienty patří mimo jiné politici, umělci a osobnosti veřejného života. Sama autorka říká, že podle jejího názoru nic není náhoda, a pokud ji někdo požádá o výklad karet, aby nahlédl do své budoucnosti, je to osudový okamžik.

Autogramiáda O. Krumlovské v prodejně bux.cz OC Chomutovka 9. listopadu
31.10.2011

Autogramiáda O. Krumlovské v prodejně bux.cz OC Chomutovka 9. listopadu

Autorka knih o astrologii, józe, léčitelství a tejemných jevech Olga Krumlovská bude podepisovat svou knihu Tajemné keltské horoskopy - čtvrtek 3. listopadu 2011 v 17 hodin.

25.10.2011

Skvělý člověk Michel Houellebecq

Francouz Michel Houellebecq patří k autorům, kteří přesně mluví o stavu současného světa. Z jeho pátého románu Mapa a území plyne: morální prohnilost současné společnosti vkročila do další fáze. Nejsme už schopni mezilidských vztahů - ani těch, které zakládáme na sexu. Od médií vyfasoval tvář provokatéra, cynika, pornografa nenávidícího náboženství, život, svět. Tvář nesnášenlivého antisemity, alkoholika. Jeho mužští hrdinové jsou téměř vždy trýzněni svými vlastními životy. Jedině při sexu se ženou - pokud možno mladou - dokážou snést sebe a své okolí. Tato tvář-maska však není u Houellebecqa nasazena úplně pevně; není až takový problém ji sejmout a podívat se mu zblízka do očí (na rozdíl od jiného pesimisty současné literatury Chucka Palahniuka vám to dovolí). A pak lze spatřit jiného Houellebecqa. Jeho hlavní a stálé téma zní: štěstí. Existuje vůbec? Je v téhle éře nějak dosažitelné? Houellebecq je beznadějným romantikem, který hledá skutečnou lásku, skutečné přátelství. To hledání jej vyčerpá: počáteční naděje přechází ve zklamání, které v něm generuje agresi, aroganci nebo okázalou apatii.

24.10.2011

Františka Vrbenská - Agent JFK 018 - Naganty a vlčí máky

Konečně je to tady! Dlouho očekávaný díl dobrodružství Agenta JFK od Františky Vrbenské, který nám slibovala už několik let. John Francis Kovář se pro změnu ocitá v Rusku uprostřed občanské války. Tak to tady ještě nebylo!

24.10.2011

Rob Thurman - Kal Leandros 5 - Mršina

Bratři kal a Nik Leandrosovi se ještě nestačili vzpamatovat s bojů se zákeřnými Ólfi a už mají nový problém. Nemají najít nic menšího, než rakev se starým cikánským léčitelem Suyolakem. Ne, nehledají mrtvolu a nehledají ani hodného bělovlasého stařečka se svazečky bylinek. Jejich nejnovější zakázka totiž umí zastavit srdce pouhým pohledem nebo na svou oběť seslat mor jedinou myšlenkou. Ale co je to pro bratry Leandrosovy, že?

24.10.2011

Jana Rečková - Dračí mor

Jsem milovník draků. Živých draků. Příliš si nelibuji v titulech, kde umírá jedno šupinaté zvíře za druhým, ale Dračí mor je naštěstí jiný. Tedy vlastně, draci tam také umírají, ale není to díky meči šíleného drakobijce.

24.10.2011

Jinny Johnsonová - Dinosauři – nalepovací encyklopedie

Atlasů dinosaurů máme doma už hodně. Ale žádný z nich nemá takové množství samolepek a tak báječné místo pro práci s nimi. Když k tomu přidáme ještě spoustu zajímavostí a čtivě napsaný text, má o zábavu při prohlížení postaráno celá rodina.

20.10.2011

Naše listopadová nabídka knih

Také v listopadu Vám přinášíme pestrou směs knih různých žánrů. Hned na začátku měsíce vychází další z vynikajících severských detektivek Mlhy Ölandu, fanoušky Rudy z Ostravy jistě potěší jeho kniha „Ruda z Ostravy Besceler!!!“. Pro ctitele detektivek z dostihového prostředí přinášíme knihu Felixe Francise, který pokračuje v díle svého otce Dicka Francise. Na vlně populárního tajemna a nadpřirozena se nese další z našich novinek: Kniha 1: Zář, první díl dlouho očekávané série. Román s ultrakrátkým názvem „C“ nám představí několik postav s převážně tragickým osudem.

20.10.2011

Christopher Lincoln - Kostík Billy – Výprava do záhrobí

Billy se sotva vzpamatoval z jednoho dobrodružství a už se na něj sype druhé. Tentokrát jsou ale v nebezpečí jeho nejbližší. Čas se krátí a každá rada je drahá. Dokáže včas rozluštit tajemství, která mu stojí v cestě a zachránit ty, které má rád?

20.10.2011

Christopher Lincoln - Kostík Billy – Příběh z tajné komory

Uznávám, že malý kostlivec není zrovna typickým hrdinou malých dětí. Vždyť kostry jsou takové strašidelné a nezajímavé. Ale naštěstí ne v této knize. Po přečtení zjistíte, že k Billymu se nejlépe hodí přívlastek milý… ale nepředbíhejme.