Nejnovější

Bál jsem se, že třetí světová vypukne v Praze
10.10.2011

Bál jsem se, že třetí světová vypukne v Praze

S novináři často nemluví. O sobě už vůbec ne. Jeden z nejslavnějších spisovatelů světa UMBERTO ECO teď v Miláně udělal výjimku. A bavil se o své nové knize s Prahou v názvu, o jídle a sexu, dětství s Mussolinim i o tom, proč intelektuál mluví pomalu. Zbožňuje jednoduchou pizzu a složité knihy. Alespoň ty jeho připomínají labyrinty, mívají kolem pěti set stran a jsou to tak trochu historické thrillery i filozofické traktáty v jednom.

06.10.2011

Od žraločích zubů po pár facek

Pokud jste někdy něco sbírali, možná pochopíte logiku románu Pražská noc španělského spisovatele Jonathana Allena okamžitě. Pokud ne, možná vám naopak příběh dvou mladíků Hipólita a Rodolfa pomůže pochopit vaše bližní, již tráví svůj čas přerovnáváním, tříděním a hromaděním sbírek známek, bezobratlého hmyzu, obrazů či keramických hrnků s obrázkem Panny Marie.

Buxíkova dílna - Chomutov - OC Chomutovka
05.10.2011

Buxíkova dílna - Chomutov - OC Chomutovka

Každou sudou středu si můžete v prodejně bux.cz vyrobit veselé podzimní dekorace podle knížek TOPP! Přijďte, těšíme se na vaši návštěvu!

04.10.2011

James Dickey - Vysvobození

Čtvrtým svazkem v ediční řadě Jiný Jih nakladatelství ARGO je kniha amerického básníka a spisovatele Jamese Dickeyho (1923-1997) „Vysvobození“ (orig. Deliverance, 1970), která v socialistickém Československu vyšla slovensky už v roce 1987. Teprve letos se toto kultovní dílo jižanské literatury objevilo tedy i českém překladu Martina Svobody. Život J. Dickeyho má jistou paralelu s život jiného slavného amerického autora E.A. Poea. Oba si během života dokázali nadělat mnoho nepřátel, oba značně holdovali alkoholu a oba se považovali spíše za básníky, přestože největší obliby dosáhly jejich beletristická díla.

04.10.2011

Miloň Čepelka - Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky

Miloň Čepelka (*1936) je spojován především s kultovním divadlem Járy Cimrmana, kde působí jako herec už od jeho vzniku v šedesátých letech minulého století. Za sebou má ale i několik knih básní i prózy. Zvláště v posledních letech se jeho díla často objevují na pultech našich knihkupectví. Uveďme např.: „Poklesky rozverné snoubenky“, „Bezdětný otec a syn“, „Deník haiku“ atd. V září se na trhu objevilo jeho další dílo vydané nakladatelstvím Čas pod názvem „Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky“. Tato sympatická útlá knížka se od předešlých titulů námětově liší. Je to vlastně takový debut v oblasti žánru, který by se ním asi moc nespojoval.

04.10.2011

Ian McEwan - Solar

Poslední román ikony britské literatury Ian McEwana se jmenuje „Solar“, čímž jasně odkazuje na slunce a sluneční záření obecně. A proč právě na to? Odpověď je jednoduchá. Slunce jako jeden z hlavních alternativních a hlavně čistých zdrojů energie budoucnosti nás bude provázet celou knihou. A to ve spojení s její hlavní postavou, profesorem Michaelem Beardem, slovutným fyzikem a především nositelem Nobelovy ceny.

03.10.2011

Turečkova válka o pravdu ve Svaté zemi

„Tady Židé a Arabové svádějí podzemní, tichou válku. A tak mluvíš s vousatým Palestincem, co má na hlavě muslimskou čapku a vede plamenné řeči o osvobození mešity al-Aksá z pod izraelské okupace, ve skutečnosti to ale může být agent - provokatér izraelské tajné služby Šin Bet,“ vykládal mi polohlasně jeruzalémský Palestinec křesťanského vyznání. „Příště narazíš na hladce oholeného mladíka se zrcadlovými brýlemi, co na ulici pobaveně okukuje a halasně komentuje západní turistky, a ve skutečnosti to může být tipař Hamásu pro příští teroristický útok proti Židům.“

29.09.2011

V říjnu pro vás připravujeme

Meteorologové nám slibují krásné babí léto, jistě rádi strávíte příjemné chvíle odpočinku na lehátku například na terase či na zahrádce s dobrou knihou; i v říjnu pro Vás připravujeme bohatou nabídku knih různých žánrů. Pro milovníky pohádkového světa C.S. Lewise vychází komplet všech dílů Letopisů Narnie v boxu, fanoušci fantasy literatury jistě přivítají druhý díl ságy Andělé, a taktéž druhý díl westerfieldovy série Behemot. Pro ctitele Agáty Christie máme v nabídce Hercule Poirota v detektivce Pět malých prasátek a pro fanoušky Jana Weicha knihu autorů Jiřího a Ondřeje Suchého, Pan Werich z Kampy. Jiří Suchý oslaví 1.října osmdesáté narozeniny! A pro všechny kuchaře a kuchařky vydáváme knihu Prostřeno! 2 od Aše po Jablunkov.

Vychází dvanáctikilová  BIBLE DALÍ
27.09.2011

Vychází dvanáctikilová BIBLE DALÍ

Nakladatelství Euromedia Group vydává v limitovaném nákladu 444 kusů světový unikát – Bibli s ilustracemi Salvadora Dalího.

22.09.2011

Tematicky ojedinělý román, který byl nominován na Man Booker Prize

Euromedia Group – Knižní klub vydává román Emmy Donoghue - Pokoj.Emma Donoghue je spisovatelka, literární historička a autorka řady povídek a dramat. Narodila se roku 1969 v Irsku v akademicky vzdělané rodině a na dublinské univerzitě vystudovala angličtinu a francouzštinu. Od roku 1994 vydala osm románů (Slammerkin, The Sealed Letter aj.), z nichž několik bylo ověnčeno literárními cenami. Největšího ohlasu dosáhl její román Pokoj, jemuž se krom nominace na Bookerovu cenu dostalo i vřelého čtenářského přijetí.