Nejnovější

06.01.2012

Tajemné C Toma McCarthyho nabízí čtyři knihy v jedné

Málokdy se čtenáři dostane do rukou kniha natolik netradiční a jdoucí proti trendům dnešní literatury, jak je tomu v případě publikace nazvané C svérázného amerického umělce a prozaika Toma McCarthyho. Vyznavači netradičních kulturních a estetických zážitků by tak měli zpozornět, protože tato kniha loni nominovaná na prestižní Booker Prize je skutečným literárním unikátem. Byť zdaleka nikoli bez vad a kazů.

06.01.2012

Zkuste hubnout ve spánku

Princip diety »hubnutí ve spánku« je velice jednoduchý. Jde o noční odbourávání tukových zásob. Ten, kdo potřebuje shodit, by však měl během dne tomuto procesu spalování tuku pomoci. Je důležité se stravovat podle zásad inzulinové dělené stravy. V procesu zvyšování nebo snižování hmotnosti hraje inzulin hlavní roli, protože řídí zpracovávání živin i ukládání tuků a určuje tak, jestli budou kilogramy přibývat, nebo se naopak ztrácet. Důležitý je také pohyb. Dietu jsme představili doktorce Kateřině Cajthamlové a velmi ji zaujala.

05.01.2012

Stromy jsou živé bytosti

Jsou to zvláštní rostliny. Už tím, že žijí dlouho - alespoň v poměru k lidskému životu. A přesahují naše rozměry také svou výškou. Snad proto v nás stromy vzbuzují úctu, a to, že jsou člověku užitečné, je důležité až v druhé řadě. Dole jsou pevně vrostlé v zemi - nahoře si vlají a tiše šumí. Povídají si s ptáky. Už v dobách starých náboženství byly stromy hojně uctívány, a my si jich vážíme i dnes. A jeden jehličnan si na Vánoce stavíme doprostřed pokoje.

Zemřel sinolog Josef Hejzlar, autor vítězné knihy Knižního klubu
05.01.2012

Zemřel sinolog Josef Hejzlar, autor vítězné knihy Knižního klubu

Ve věku nedožitých 85 let zemřel v pražské nemocnici na Karlově náměstí sinolog, historik umění, překladatel a publicista Josef Hejzlar. Poslední chvíle s ním na pokoji trávila jeho manželka Taj-ťün, s níž napsal a vydal knihu Na řece, která loni získala Literární cenu Knižního klubu

04.01.2012

Bez paměti člověk přežívá

Christine Lucasová, hrdinka prózy britského autora S. J. Watsona Dřív než půjdu spát, trpí zvláštním druhem amnézie. Od autonehody, kdy ztratila paměť, se snaží každý den při pohledu do své tváře v zrcadle zjistit víc sama o sobě.

04.01.2012

Novinka nakladatelství Odeon

Román je bizarní i šokující a jistým zvráceným způsobem zábavný. Autor si pohrává s britským předválečným fašismem, současnou fascinací nacistickou mytologií, s homosexualitou a různými druhy výstřelků, postižení a úchylek. Ned Beauman se zjevně inspiroval technikami a postupy grafického románu a japonské mangy – vyprávění je místy překotné, důrazně vizuální, plné detailů a ostrých střihů.

3. ledna uplynulo 120 let od narození J. R.  R. Tolkiena, autora Hobita a Pána prstenů
03.01.2012

3. ledna uplynulo 120 let od narození J. R. R. Tolkiena, autora Hobita a Pána prstenů

Tajuplnou Středozemi s podivuhodnými hobity, elfy, čaroději, skřety, trpaslíky a černými jezdci objevil světu John Ronald Reuel Tolkien. Jeho Hobit a Pán prstenů zakládaly žánr fantasy a fascinují i po 120 letech, které dělí současnost od autorova narození. Boj dobra proti zlu v knihách profesora staré angličtiny z Oxfordu okouzlil celé generace. V době, kdy lidé přestali věřit na velké příběhy, Tolkien s jedním přišel, přinesl cosi důvěrně známého a přitom zcela nového. Do lidského odkouzleného světa vrátil ztracený romantismus. Osudy obyvatel zvláštního světa se staly námětem uměleckých děl, knihy jsou analyzovány a stále se v nich nachází metafory, na jejich motivy vznikají básně a písničky, rodí se obrazy.

Buxíkova dílna - Brno Avion - leden 2012
02.01.2012

Buxíkova dílna - Brno Avion - leden 2012

Zveme všechny děti do prodejny bux.cz 21. ledna na zábavné odpoledne, kde si mohou vyrobit nápaditou karnevalovou masku!

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz ve Zlíně  na Třídě T. Bati
02.01.2012

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz ve Zlíně na Třídě T. Bati

Zveme všechny děti do prodejny bux.cz 19. ledna na zábavné odpoledne, kde si mohou vyrobit nápaditou karnevalovou masku!

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz  Praha 9 - Harfa - leden 2012
02.01.2012

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz Praha 9 - Harfa - leden 2012

Zveme všechny děti do prodejny bux.cz, kde si mohou vyrobit krásný rámeček na fotografie, podívat se na bubinovou show a zasoutěžit si o zajímavé ceny.