Nejnovější

14.11.2011

Jeffery Deaver - Prázdné křeslo

Také tento titul spisovatele a mistra thrillerů Jefferyho Deavera nás zavádí do společnosti dvou vyšetřovatelů, Amélie Sachsové a Lincolna Rhyma, tentokrát do prostředí Severní Karolíny. Lincolna čeká složitá operace, která by mohla výrazně zlepšit jeho stav, ale, pokud by se vše nepovedlo tak jak má, také zhoršit. Zcela nečekaně jsou však místním šerifem požádáni, aby se podíleli na vyšetřování vražd a únosů, které se v okresu Paquenoke staly. V Prázdném křesle známe pachatele již od začátku knihy – je jím šestnáctiletý chlapec, kterému se vždycky všichni smáli…Všechno ale rozhodně není tak jasné,jak se zdá být!

14.11.2011

Rick Riordan - Percy Jackson 5 – Poslední z bohů

Percy Jackson a Olympané – přesně tato série dobrodružství mladého chlapce/poloboha udržovala v napětí nejednoho milovníka fantasy. Teď se však na pulty knihkupectví konečně dostal závěrečný titul s názvem Percy Jackson – Poslední z bohů. A rozhodně bude stát za to.

14.11.2011

Michael Flynn - Eifelheim

Cena Hugo, středověk a návštěva mimozemské rasy. To jsou tři hlavní lákadla, kterými se může kniha Eifelheim pochlubit. Do toho všeho se ještě připlete černá smrt, osvícený kněz, křesťanská teologie a pokročilá fyzika. Sice to na první pohled vypadá jako mišmaš bez ladu a skladu, ale pravda je naštěstí někde úplně jinde.

14.11.2011

Hlávka Jan - Agent JFK 009 - Zatmění

Agent John Francis Kovář se do podvědomí čtenářů zapsal jako veskrze kladný, rozumně jednající a docela sympatický chlapík. Tahle kniha ho ale vidí docela jinak: neví kdo je, kde je ani proč tu je. Sedí nadopovaný sedativy v Plzeňském blázinci a nevědomky se řítí do pořádného průšvihu. Jeho protivníky jsou totiž tentokrát krvelační upíři.

14.11.2011

Werich je fenomén, jedním stoletím neskončil

Ondřej Suchý napsal s bratrem Jiřím první společnou knihu a říká:

14.11.2011

Jedinečné vzpomínky na život s Olympikem i smrt syna

Zpěvák Petr Janda mluví ve své knize otevřeně i o smrti své první ženy či rozepři s bratrem Slávkem. A samozřejmě také o hudbě, bez které nemůže být. Fandové si o něm dosud mohli číst v publikaci Čtyři hrají rock od Jaromíra Tůmy nebo v porevoluční knize Vzpomínky plíživé aneb Jasná zpráva o Olympiku. Žádná publikace však nešla tolik do podrobností ohledně vztahů i soukromí frontmana Olympiku jako Petr Janda: Dávno. V této knize se rodinné vzpomínky prolínají s kapelními.

14.11.2011

Jack Campbell - Ztracená flotila 3 - Odvážný

Neznám nikoho, kdo by si nepřál stále jen vyhrávat. Jistě, můžete vyhrát jednou, pokud jste dobří tak i třeba dvakrát, ti nejlepší možná i vícekrát. Dříve či později ale dojde na každého a série po sobě jdoucích vítězství může najednou skončit v moři krve a zprohýbaných kusů oceli.

Autogramiáda Z. Svěráka v prodejně bux.cz  Chomutovka  21.listopadu
14.11.2011

Autogramiáda Z. Svěráka v prodejně bux.cz Chomutovka 21.listopadu

Úspěšné Povídky Zdeňka Svěráka, kterých se prodalo 100 000 kusů se dočkaly svého pokračování. Autor připravil zcela nové povídy, ke kterým ho inspiroval sám život, a tak se mají čtenáři opravdu na co těšit. Povídkám nechybí humor, styl a rukopis Zdeňka Svěráka. Pokud patříte mezi autorovy fanoušky, přijďte si nechat podepsat knížku a pobesedovat s jedním z našich nejlepších spisovatelů!!

10.11.2011

Neumím se převtělovat

Jiří Suchý - Momentálně má v repertoáru osm her a v hlavě nosí několik nových. Ve svém Semaforu vystupuje už třiapadesátou sezonu a ještě šestnáct dalších plánuje. Pokud byste chtěli vidět Jiřího Suchého, který před pár dny oslavil osmdesáté narozeniny, zahálet, museli byste se letos v létě vypravit do Florencie, kde se se svou ženou Markétou kochal památkami. Dovolené si ale dopřává až v posledních letech. „Sám z toho, že pořád pracuju, nejsem vždycky nadšenej. To se mi tak zkrátka udělalo. Já bych hrozně rád odpočíval, ale nedovedu to,“ říká o sobě.

21. listopadu proběhlo setkání se španělskou spisovatelkou N. Amat
10.11.2011

21. listopadu proběhlo setkání se španělskou spisovatelkou N. Amat

Beseda se španělskou spisovatelkou Nuriou Amat a českými překladatelkami Marií Jungmannovou a Markétou Pilátovou se velice vydařila, akce se konala v kinosále Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2. Beseda proběhla ve španělštině se simultánním tlumočením do češtiny.