Nejnovější

Zemřel sinolog Josef Hejzlar, autor vítězné knihy Knižního klubu
05.01.2012

Zemřel sinolog Josef Hejzlar, autor vítězné knihy Knižního klubu

Ve věku nedožitých 85 let zemřel v pražské nemocnici na Karlově náměstí sinolog, historik umění, překladatel a publicista Josef Hejzlar. Poslední chvíle s ním na pokoji trávila jeho manželka Taj-ťün, s níž napsal a vydal knihu Na řece, která loni získala Literární cenu Knižního klubu

04.01.2012

Bez paměti člověk přežívá

Christine Lucasová, hrdinka prózy britského autora S. J. Watsona Dřív než půjdu spát, trpí zvláštním druhem amnézie. Od autonehody, kdy ztratila paměť, se snaží každý den při pohledu do své tváře v zrcadle zjistit víc sama o sobě.

04.01.2012

Novinka nakladatelství Odeon

Román je bizarní i šokující a jistým zvráceným způsobem zábavný. Autor si pohrává s britským předválečným fašismem, současnou fascinací nacistickou mytologií, s homosexualitou a různými druhy výstřelků, postižení a úchylek. Ned Beauman se zjevně inspiroval technikami a postupy grafického románu a japonské mangy – vyprávění je místy překotné, důrazně vizuální, plné detailů a ostrých střihů.

3. ledna uplynulo 120 let od narození J. R.  R. Tolkiena, autora Hobita a Pána prstenů
03.01.2012

3. ledna uplynulo 120 let od narození J. R. R. Tolkiena, autora Hobita a Pána prstenů

Tajuplnou Středozemi s podivuhodnými hobity, elfy, čaroději, skřety, trpaslíky a černými jezdci objevil světu John Ronald Reuel Tolkien. Jeho Hobit a Pán prstenů zakládaly žánr fantasy a fascinují i po 120 letech, které dělí současnost od autorova narození. Boj dobra proti zlu v knihách profesora staré angličtiny z Oxfordu okouzlil celé generace. V době, kdy lidé přestali věřit na velké příběhy, Tolkien s jedním přišel, přinesl cosi důvěrně známého a přitom zcela nového. Do lidského odkouzleného světa vrátil ztracený romantismus. Osudy obyvatel zvláštního světa se staly námětem uměleckých děl, knihy jsou analyzovány a stále se v nich nachází metafory, na jejich motivy vznikají básně a písničky, rodí se obrazy.

Buxíkova dílna - Brno Avion - leden 2012
02.01.2012

Buxíkova dílna - Brno Avion - leden 2012

Zveme všechny děti do prodejny bux.cz 21. ledna na zábavné odpoledne, kde si mohou vyrobit nápaditou karnevalovou masku!

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz ve Zlíně  na Třídě T. Bati
02.01.2012

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz ve Zlíně na Třídě T. Bati

Zveme všechny děti do prodejny bux.cz 19. ledna na zábavné odpoledne, kde si mohou vyrobit nápaditou karnevalovou masku!

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz  Praha 9 - Harfa - leden 2012
02.01.2012

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz Praha 9 - Harfa - leden 2012

Zveme všechny děti do prodejny bux.cz, kde si mohou vyrobit krásný rámeček na fotografie, podívat se na bubinovou show a zasoutěžit si o zajímavé ceny.

Buxíkova dílna - Liberec - Nisa - leden 2012
02.01.2012

Buxíkova dílna - Liberec - Nisa - leden 2012

Děti přijďte k nám do prodejny bux.cz, čeká na vás vyrábění karnevalových mase, bublinová show a spousta zábavných soutěží o krásné ceny.

Buxíkova dílna - Ostrava - OC LASO - leden 2012
02.01.2012

Buxíkova dílna - Ostrava - OC LASO - leden 2012

Děti, zveme Vás do prodejny bux.cz! A co na Vás čeka v lednu? Můžete se vyrobit masku na karneval a dokonce si vytesat svého dinosaura.

Buxíkova dílna  - OC Chomutovka - leden 2012
02.01.2012

Buxíkova dílna - OC Chomutovka - leden 2012

Zveme všechny děti do prodejny bux.cz, kde si můžou vyrobit krásný rámeček na fotografie s motivem zimy, nebo masku na karneval, neváhejte - doba maškarních bálů se kvapem blíží!