Nejnovější

Autogramiáda P.  Jandy  13. února v prodejně bux.cz Novodvorská Plaza
07.02.2012

Autogramiáda P. Jandy 13. února v prodejně bux.cz Novodvorská Plaza

„Hudba je pro mne náplň života, jediné, co mě opravdu baví, je muzika“ říká Petr Janda, legenda české rockové scény, zpěvák, hudebník, skladatel a frontman kapely Olympic, skupiny, která na našem rockovém hudebním nebi září již bezmála 50 let a má za sebou více než 9000 koncertů. Původně doprovodná kapela zpěváků se v roce 1963 osamostatnila a nahrála svůj první hit Dej mi víc své lásky. A tím to všechno začalo… Ačkoliv osobu Petra Jandy nelze oddělit od jeho profese, ve své biografii nám odhaluje především své soukromí, poznáváme ho jako obyčejného člověka, jenž vzpomíná na své krásné dětství, rodiče i svoji vlastní rodinu, na hezké i tragické chvíle, zkrátka na vše, co mu život v průběhu času dal i vzal.

06.02.2012

Dřív než půjdu spát - výsledky soutěže o 50 výtisků zdarma!

06.02.2012

Sofi Oksanen - Stalinovy krávy

Sofi Oksanen patří k nejpopulárnějším finsko-estonským literátkám. U nás je známá především svým románem Očista, který vydalo v roce 2010 nakladatelství Odeon. Stejné nakladatelství nyní přichází s další knihou Sofi Oksanen - jsou jí Stalinovy krávy, autorčina prvotina z roku 2003.

06.02.2012

Se svastikou na krovkách

Menší česká knihkupectví na své pulty ještě nestačila zařadit román londýnského rodáka Neda Beaumana (26) Boxer, brouk a ze zámoří už přichází zpráva, že za něj autor obdržel Goldbergovu cenu. Tu udílí etablovaná americká nadace spisovateli zpracovávajícímu látku s židovskou tematikou. Je to odvážné rozhodnutí: tohle dílo se na historii Židů ve 20. století dívá úhlem pohledu na hranici společenské přijatelnosti.

06.02.2012

Výběr z novinek na měsíc únor:

Estonská spisovatelka se do povědomí českých čtenářů dostala výjimečným románem Očista, začátkem února vychází její další, neméně zdařilá kniha Stalinovy krávy. To, že to v soužití ženy a muže občas pěkně jiskří, ví určitě každý, kniha Barbary a Allana Peasových Vám pomůže se snáze orientovat ve spleti podivností opačného pohlaví. Druhý díl trilogie, jejíž první část vyšla pod názvem Zář, si zcela jistě nenechají ujít čtenář(ky)i tohot žánru. vychováváte dítě? Pak právě Vám je určena kniha s názvrm Za svoje děti si můžete sami! Nové zpracování dnes již klasického příběhu Jana Eyrová nabízí román Jane.

06.02.2012

Nové povídky Zdeňka Svěráka jsou nejprodávanější knihou v ČR

Knížka obsahující příjemné čtení se stala absolutním bestsellerem už po dvou měsících od vydání - Nové povídky od Zdeňka Svěráka, poprvé vydaná loni v říjnu, se ještě do konce roku stala nejprodávanější knihou v České republice. V závěru ledna získala cenu Český bestseller 2011.

Před 15 lety tragicky zemřel magický vypravěč Bohumil Hrabal
06.02.2012

Před 15 lety tragicky zemřel magický vypravěč Bohumil Hrabal

V podobě Bohumila Hrabala vstoupil do české literatury druhé poloviny dvacátého století autor nevšedního pozorovacího talentu a především strhujícího vypravěčského stylu. Za svého života byl vedle Milana Kundery světově nejznámějším českým prozaikem a jeho dílo bylo přeloženo do tří desítek jazyků. Od tragické smrti Bohumila Hrabala uplyne 3. února 15 let.

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz ve Zlíně na Třídě T. Bati - únor
03.02.2012

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz ve Zlíně na Třídě T. Bati - únor

I v únoru se těšíme na Vaši návštěvu v naší prodejně, kde se můžete pobavit vyráběním krásných maličkostí pro radost!

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz - Liberec OC Nisa - únor
03.02.2012

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz - Liberec OC Nisa - únor

Zveme všechny děti na zábavná odpoledne! A co na ně čeká? Bublinová show a předčítání klasických pohádek z krásné knížky Zlatá kniha pohádek!

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz - Forum Liberec - únor
03.02.2012

Buxíkova dílna - prodejna bux.cz - Forum Liberec - únor

I v únoru jsme pro děti připravili odpoledne plná tvůrčí zábavy, přijďte si vyrobit ozdobnou slámku, vystřihovanou vitráž na okna, nebo další krásné maličkosti, které udělají radost!