Nejnovější

V pasti lží
16.03.2018

Co bude vycházet - konec března 2018

V druhé polovině března vychází celá řada kvalitních titulů. Zajímá vás, na co se můžeme těšit? Tentokrát vybíráme třeba pokračování špionážního napínáku Noční dravec, psychologické drama Srdcerváč, první díl úspěšné YA série Fandom nebo knihu, která hýbe Amerikou - Oheň a hněv, skandální odhalení ze zákulisí Trumpovy administrativy.

Jo Nesbo
15.03.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny března 2018)

Jako každé dva týdny gratulujeme k narozeninám oslavencům z řad spisovatelů! Tentokrát se nám v rubrice sešla poměrně rozmanitá skupina - žánrový rozptyl dvou autorek a dvou autorů sahá od romantiky přes příběhy ze života až k severským thrillerům. Něco vás tedy dozajista zaujme.

Křest knihy Falešný sňatek
14.03.2018

Křest knihy Falešný sňatek

Mladá autorská senzace Magdalena Mintová (ročník 96) právě vydala pokračování úspěšné prvotiny Falešný román! Novinka se jmenuje Falešný sňatek a 19. března 2018 bude mít křest, na který bychom chtěli srdečně pozvat všechny milovníky české literatury.

Stephen Hawking
14.03.2018

Zemřel Stephen Hawking

Dnes, 14. března 2018, zemřel jeden z nejpopulárnějších vědců na světě, fyzik, astronom a kosmolog Stephen W. Hawking. Navzdory všem lékařským prognózám prožil dlouhý život a zanechal po sobě neuvěřitelné množství odborných i populárně-naučných textů. Bude nám chybět.

Přišel Bůh do kavárny v Karlíně
13.03.2018

Čtenářská recenze: Luděk Staněk a Miloš Čermák - Přišel Bůh do kavárny v Karlíně

Krize středního věku. Každý muž ji řeší jinak. Někdo si pořídí milenku, někdo začne pít, jiný zase přestane. A někdo zkusí třeba veřejně vystupovat. Luděk Staněk a Miloš Čermák se na stará kolena pustili do stand-up vystoupení a protože jim to celkem jde, vznikla z jejich exhibování tahle zajímavá knížka.

Jepice
09.03.2018

Exkluzivní recenze: James Hazel - Jepice

Pozor, exkluzivní recenze - titul vychází 19. března! V Británii řádí sériový vrah, který náhodně vybrané a nevinné oběti zabíjí mimořádně trýznivým způsobem. Je to ale pořád vražda, když se oběť ze světa sprovodí vlastní rukou? Jestli se vám líbil Hadrový panák a vlastníte DVD všech dílů Saw, slibuji, že Jepici si zamilujete!

Jaroslav Seifert
08.03.2018

Orfeus v baloně - pořad o díle a životě Jaroslava Seiferta

Zveme vás na dokumentární pořad o životě a díle jednoho z nejznámějších českých básníků, Jaroslava Seiferta. Akce se bude konat 21. března 2018 od 17 do 19 hodin v městské knihovně na pražských Hradčanech (Pohořelec 111/25, Praha 1).

Magnesia Litera 2018
07.03.2018

Magnesia Litera 2018: Známe nominované!

Víte už, jaké knihy jsou nominovány na letošní Magnesii Literu? Pokud ne, rádi vám je představíme!

Ami 3: Vnitřní civilizace
07.03.2018

Čtenářská recenze: Enrique Barrios - Ami 3: Vnitřní civilizace

Celé prázdniny nám už zase malý Pedrito čeká na kosmickou loď a svého přítele Amiho. Kultovní příběh od Enriqua Barriose přichází s třetím pokračováním a hned na začátek musíme říct, že čekání se vyplatilo. Nejen pro nás, ale i pro Pedra, který se dočkal až ve chvíli, kdy to na samém konci prázdnin skoro vzdal. Čeká ho ale nejbarvitější a nejobsáhlejší dobrodružství z celé knižní série.

Tým Buxu doporučuje
06.03.2018

Náš tým doporučuje - 6. díl

Nevyznáte se v záplavě knížek, nemáte co číst? Snadná pomoc, tým Buxu Vám rád podá pomocnou ruku. Tentokrát si představíme dva starší, ale opravdu kvalitní tituly - Rok kohouta, sondu do života pěstounské rodiny od Terezy Boučkové, a historický román z temného středověku, nazvaný Poslední království.