Nejnovější

Život, na který metr nestačí
13.11.2017

Křest knihy Život, na který metr nestačí

Ve středu 15. listopadu 2017 se od pěti hodin odpoledne bude konat křest knihy Život, na který metr nestačí. Na akci bychom vás chtěli co nejsrdečněji pozvat, podrobnosti se dozvíte níže.

Deadpool - Drákulova výzva
10.11.2017

Recenze: Deadpool - Drákulova výzva

Ve chvíli, kdy světu (nebo vesmíru, to je fuk – pro nás to vyjde nastejno) hrozí záhuba rukou nějakého z dalších početných záporáků a všechny superhrdinské týmy mají zrovna lepší věci na práci, zavoláte… radši snad kohokoli jiného než Deadpoola.

Hvězdy komiksů od Osamu Tezuky
08.11.2017

Koutek japonského komiksu 14 - Sajonara a šáteček

Dnešním dílem náš krátký cyklus o japonském komiksu uzavřeme. Ale nevěšte hlavu! Ke svému oblíbenému tématu se budu čas od času vracet - a navíc, kdo ví, třeba už pro vás připravujeme nějaký nový seriál článků na jiné téma!

Náhle sami
07.11.2017

Čtenářská recenze: Isabelle Autissierová - Náhle sami

Co o knize říkají jiní? Dobře popsaná krajina, přičemž se autorka vyhnula popisu z pohlednic za dvě eura, tvrdí názor ze zadní strany knihy. No, tak to bych dotyčného, kdo tenhle názor psal, chtěla vidět, jak by tuhle umrzlou krajinu zapáchající rybinou, tučňáčím trusem a sužovanou vichry a slotou, fotil na pohlednici za dvě eura. Ale tak ano – v zásadě je to pravda. Není tu vůbec nic kýčovitého, není tu nic, co by jen naznačovalo, že na tom strašném, profukujícím místě chcete s hlavními hrdiny být.

Alena Mornštajnová
06.11.2017

Literární večer Slova mají křídla

Ve středu 15. listopadu 2017 se v Malé vile Památníku národního písemnictví bude konat literární večer Slova mají křídla, na který bychom vás chtěli srdečně pozvat. Vystoupí zde Alena Mornštajnová, autorka populárního románu Hana, básník Miroslav Kovářík, nebo básník a písničkář Petr Linhart.

Paulo Coelho - Svoboda
06.11.2017

Nemáme jen knihy - akce do 20. listopadu

I když to připouštíme neradi, nejen čtením živ je člověk. Na Buxu prodáváme spoustu krásných diářů, kalendářů, společenských her, hudby a dalších věcí, bez kterých se člověk tak nějak neobejde, ale obvykle u nás zůstávají trochu ve stínu záplavy knížek. Bylo nám to líto, a tak jsme pro vás připravili (a zlevnili) malý, ale reprezentativní výběr z neknižního zboží, který ke konci roku určitě oceníte!

Vánoční rádce
03.11.2017

Náš vánoční rádce

Nevíme jak vám, ale nám k Vánocům udělala vždycky největší radost nějaká pěkná knížka! Netušíte ještě, co by se blízkým mohlo zalíbit? Nebo Ježíšek trochu tápe? Nejen pro něj jsme připravili přehledného vánočního rádce. Výběr budeme ob týden obměňovat, aby bylo pátrání po dárcích o to snazší.

Výhodný balíček historických románů
02.11.2017

Úlovek měsíce - kvalitní knihy za pakatel

Od listopadu dramaticky zlevňujeme knížky v sekci Úlovek měsíce. Nyní můžete ušetřit až 80% na desítkách zajímavých titulů všech žánrů. A to ani nemluvíme o výhodných tematických balíčcích, ve kterých vás knihy vyjdou ještě levněji!

Tým Buxu doporučuje
02.11.2017

Náš tým doporučuje - 1. díl

Čtete rádi, ale nemáte čas sledovat, co vychází? Nezoufejte, od toho jsme tady! Otevíráme novou rubriku, ve které vám tým Buxu doporučí největší knižní trháky i neprávem opomíjené literární klenoty. V rubrice Náš tým doporučuje najdete ob týden naše tipy na kvalitní čtivo, za které se můžeme osobně zaručit. Dnes bychom se vám rádi představili, zmínili naše oblíbené žánry a rovnou doporučili po třech výborných knížkách, se kterými určitě neuděláte chybu. Pojďme na to!

A to je manga! Mimo jiné...
01.11.2017

Koutek japonského komiksu 13 - Manga mišmaš, aneb Na koho se nedostalo

Všechno krásné musí skončit a výjimkou není ani náš pravidelný koutek japonského komiksu. Dnes se ještě v rychlosti podíváme na několik dalších sérií, které u nás vycházely a byla by škoda je opomenout – a příští týden se v závěrečném díle s Japonskem rozloučíme zvučným „sajonara“!