Nejnovější

V zajetí Atlantiku
24.01.2018

Křest knihy V zajetí Atlantiku

Inna Václavová je srdcařka - a její srdce patří moři. Ve čtvrtek 1. února bude novinářka, námořnice, spisovatelka a mistryně světa v jachtingu křtít svou novou knihu, V zajetí Atlantiku. Chcete vědět více?

Agonie smrti
22.01.2018

Akce: Mrazivé severské krimi

Dlouhé polární noci, za oknem mráz a zasněženými ulicemi jinak poklidných skandinávských metropolí obchází děs a hrůza. V ponurém lednu je na čtení severských kriminálek zdaleka nejlepší atmosféra, tak jsme pro vás vybrali (a náležitě zlevnili) ty nejchytřejší, nejdrsnější a nejtemnější kusy, ze kterých by vám běhal mráz po zádech i v půlce srpna! Čtěte dál!

Jaroslav Rudiš
19.01.2018

Jaroslav Rudiš obdržel německou Cenu literárních domů

Český spisovatel Jaroslav Rudiš obdržel prestižní německou Cenu literárních domů. Srdečně gratulujeme! Rudiš si uznání za svou rozmanitou a obsáhlou tvorbu rozhodně zaslouží.

Eugen Brikcius
17.01.2018

Křest knihy Postila

K příležitosti vydání nové knihy Postila pořádá Knihovna Václava Havla křest knihy a besedu s autorem Eugenem Brikciem, na které bychom vás chtěli pozvat.

Potíže s empatií
16.01.2018

Čtenářská recenze: Gavin Extence - Potíže s empatií

Co byste dělali, kdybyste se dozvěděli, že vám zbývá jen pár let, či dokonce měsíců, života? Snažili byste se dohnat vše, po čem jste snili? Začali byste se chovat lépe k lidem okolo vás?

Odpověď
15.01.2018

Akce: Předsevzetí

Dáváte si každý rok novoroční předsevzetí, ale nějak to nikdy nedopadne? Ještě není všem dnům konec. Dali jsme hlavy dohromady a přinesli jsme vám výběr užitečných motivačních publikací, které ve vaší knihovničce určitě nezapadnou.

Mizející rok
15.01.2018

Co bude vycházet - konec ledna 2018

Netušíte, co bude vycházet? Náš pravidelný rozcestník vám poradí, jaké knižní novinky budou nejvíce frčet v druhé polovině ledna!

Haruki Murakami - 2017
11.01.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny ledna 2018)

V našem prvním letošním blahopřání jsme nedopatřením vynechali jednoho z velikánů současné prózy. Naštěstí jsme to ještě podchytili včas a pro případ, že by naši rubriku pravidelně sledoval, nám nezbývá než říci - vše nejlepší, pane Murakami!

Falešný román
09.01.2018

Čtenářská recenze: Magdalena Mintová - Falešný román

Oddychový román Magdaleny Mintové vypráví příběh mladé dívky Emy. Emě je 27 let a žije se svým bohatým otcem, který ji živí. Nepracuje a snaží se otci namluvit, že píše kriminální román, což není tak úplně pravda...

Dnešek není naposled
08.01.2018

Čtenářská recenze: Elan Mastai - Dnešek není naposled

„Vzrušující příběh o cestování časem… s osvěžujícím optimistickým pohledem na budoucnost lidstva.“ - tak přesně to by měla být zajímavá prvotina kanadského autora Elana Mastaie Dnešek není naposled. Je tomu ale skutečně tak? Odpověď na tuto otázku není úplně jednoduchá. Kniha nabízí řadu překvapení, ne všechna jsou však příjemná. O tom ale blíže v recenzi…