Nejnovější

F.R.Čech - Generace Beatles aneb Rok stárnoucího rockera
29.08.2013

F.R.Čech - Generace Beatles aneb Rok stárnoucího rockera

My, kdo známe Mistra z jeho dřívějších knih, jistě nebudeme překvapeni barvitostí jeho slohu, tu a tam protknutého ostřejším slovem, či zdrcující kritikou. Takový on je, byl a bude. Plejáda Ringových souputníků v čele s „Tatary“, následovaná členy kapely (především Jiřím Scheligerem) umožňuje čtenáři nahlédnout do časů dávno minulých a z řádků jsou takřka slyšet melodie rockových koncertů, povyk nadšených mániček i vrzavé pokvokávání rozhorlených soudružek a břeskné kokrhání nespokojených soudruhů.

29.08.2013

Roald Dahl – Prevítovi

Jak to jen udělat, aby naši dva synové měli rádi knížky? Zatím jsou to předškoláci, kteří se každý večer těší na chvilku čtení s jedním z nás, rodičů. Ke knihám se chovají téměř vzorně, poničili zatím jen jednu. Mají i své oblíbené v knihovně, kterými rádi listují samostatně. Zanedlouho ale budou sami číst… co jim pak podsunout, aby to nebylo hned velké sousto, aby měli radost, že přečetli celou knihu, aby je i bavila… Že bychom vyzkoušeli Roalda Dahla?

29.08.2013

Tereza Boučková – Šíleně smutné povídky

Wow! Těchto třináct krátkých povídek stojí určitě za přečtení. Nestrávíte sice mnoho času jejich čtením (knížka o 128 stranách může být přečtena za chvilku), ale o to víc času vám pak zabere přemýšlení nad nimi. A možná si je pak dáte ještě jednou… nebo víckrát…

29.08.2013

Jinny Johnsonová - Dinosauři - Nalepovací encyklopedie

Dinosauří horečka zasáhla také naši rodinu (přesněji její mladší sekci). A když už jsou žádány informace o pravěkých potvorách, proč je nezpestřit také množstvím samolepek v této přehledné encyklopedii.

Amy Kathleen Ryan: Vesmírná pouť 2: Jiskra
28.08.2013

Amy Kathleen Ryan: Vesmírná pouť 2: Jiskra

První díl se mi vážně líbil - bylo to něco jiného. Bylo to drsné, šokující a nepředvídatelné. Tak proč si nepřečíst druhý díl? Navíc ta obálka je přímo k sežrání a vážně mě zajímá, jaký osud potká Setha, Waverly a tupce Kierana.

28.08.2013

Justin Cronin: Dvanáctka

V minulém roce jsem se poprvé seznámila se spisovatelem Justinem Croninem. Četla jsem od něho jeho stěžejní knihu, Přechod - první díl z jeho plánované trilogie. Přechod mě při čtení úplně pohltil a já jsem se mohla ocitnou ve světě, který zachvátila upírská infekce. Nebo spíše v tom, co ze světa, jak ho normálně známe, zbylo. Už po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat dílu dalšího. A letošní rok jsem se dočkala. Dvanáctka je opět s námi.

Rosie Thomasová - Kašmírový šál
27.08.2013

Rosie Thomasová - Kašmírový šál

I zdánlivě obyčejný předmět může mít pohnutou a bohatou historii, natož starý, překrásně vypracovaný kašmírový šál přitahující pozornost nádhernými barvami a složitými vzory. A právě tento předmět najdou sourozenci vyklízející dům svých zemřelých rodičů. Šál patřil babičce Nerys - matce jejich matky, jež byla manželkou duchovního šířícího křesťanství v Indii.

Pátrej pro nás!
27.08.2013

Pátrej pro nás!

Vzkaz nikým nepodepsán, a přesto on ví, kdo ho napsal. Jeho malá dcera. Bývalý profesionální žoldák Leo Tillman ze dne na den přichází o rodinu a netuší proč. Zmizí mu ze života a zbude po nich jen prázdný dům. Jemu se tak hroutí všechno, na co byl zvyklý. Proč se mu muselo všechno zhroutit právě jemu?

Meg Cabotová - Jak dokázat lásku
27.08.2013

Meg Cabotová - Jak dokázat lásku

Janenina kamarádka Holly se vdává v Itálii. Není to však jen tak obyčejná svatba, ale tajný útěk do Marche, společně s Jane jako družičkou a Hollyiným budoucím manželem Markem a jeho nejlepším přítelem Calem. Mohlo by to být povedené dobrodružství, pokud by ale Cal neměl plánu svatbu rozmluvit svými předsudky o manželství a Jane, která naopak věří jen v sílu romantiky, a to je jeden z důvodů proč se ti dva vůbec nemůžou snést. Jenže jak to bývá, všechno se nakonec vyvine jinak a z této cesty se stane něco nezapomenutelného.

Anders de la Motte: Buzz
27.08.2013

Anders de la Motte: Buzz

Začal příliš nebezpečnou hru. Na poslední chvíli se mu podařilo zdrhnout, daleko ze země i s hezkým balíkem peněz. Na začátku druhého dílu ho najdeme v luxusním hotelu v Dubaji. Rozhazuje, flámuje, užívá si. Přesto mu něco chybí. Všichni, které znal a měl rád, zůstali ve Švédsku. Henrik se v podstatě začíná nudit. Možná i smrtelné nebezpečí bylo lepší než tohle.