Nejnovější

29.08.2013

Tereza Boučková – Šíleně smutné povídky

Wow! Těchto třináct krátkých povídek stojí určitě za přečtení. Nestrávíte sice mnoho času jejich čtením (knížka o 128 stranách může být přečtena za chvilku), ale o to víc času vám pak zabere přemýšlení nad nimi. A možná si je pak dáte ještě jednou… nebo víckrát…

29.08.2013

Jinny Johnsonová - Dinosauři - Nalepovací encyklopedie

Dinosauří horečka zasáhla také naši rodinu (přesněji její mladší sekci). A když už jsou žádány informace o pravěkých potvorách, proč je nezpestřit také množstvím samolepek v této přehledné encyklopedii.

Amy Kathleen Ryan: Vesmírná pouť 2: Jiskra
28.08.2013

Amy Kathleen Ryan: Vesmírná pouť 2: Jiskra

První díl se mi vážně líbil - bylo to něco jiného. Bylo to drsné, šokující a nepředvídatelné. Tak proč si nepřečíst druhý díl? Navíc ta obálka je přímo k sežrání a vážně mě zajímá, jaký osud potká Setha, Waverly a tupce Kierana.

28.08.2013

Justin Cronin: Dvanáctka

V minulém roce jsem se poprvé seznámila se spisovatelem Justinem Croninem. Četla jsem od něho jeho stěžejní knihu, Přechod - první díl z jeho plánované trilogie. Přechod mě při čtení úplně pohltil a já jsem se mohla ocitnou ve světě, který zachvátila upírská infekce. Nebo spíše v tom, co ze světa, jak ho normálně známe, zbylo. Už po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat dílu dalšího. A letošní rok jsem se dočkala. Dvanáctka je opět s námi.

Rosie Thomasová - Kašmírový šál
27.08.2013

Rosie Thomasová - Kašmírový šál

I zdánlivě obyčejný předmět může mít pohnutou a bohatou historii, natož starý, překrásně vypracovaný kašmírový šál přitahující pozornost nádhernými barvami a složitými vzory. A právě tento předmět najdou sourozenci vyklízející dům svých zemřelých rodičů. Šál patřil babičce Nerys - matce jejich matky, jež byla manželkou duchovního šířícího křesťanství v Indii.

Pátrej pro nás!
27.08.2013

Pátrej pro nás!

Vzkaz nikým nepodepsán, a přesto on ví, kdo ho napsal. Jeho malá dcera. Bývalý profesionální žoldák Leo Tillman ze dne na den přichází o rodinu a netuší proč. Zmizí mu ze života a zbude po nich jen prázdný dům. Jemu se tak hroutí všechno, na co byl zvyklý. Proč se mu muselo všechno zhroutit právě jemu?

Meg Cabotová - Jak dokázat lásku
27.08.2013

Meg Cabotová - Jak dokázat lásku

Janenina kamarádka Holly se vdává v Itálii. Není to však jen tak obyčejná svatba, ale tajný útěk do Marche, společně s Jane jako družičkou a Hollyiným budoucím manželem Markem a jeho nejlepším přítelem Calem. Mohlo by to být povedené dobrodružství, pokud by ale Cal neměl plánu svatbu rozmluvit svými předsudky o manželství a Jane, která naopak věří jen v sílu romantiky, a to je jeden z důvodů proč se ti dva vůbec nemůžou snést. Jenže jak to bývá, všechno se nakonec vyvine jinak a z této cesty se stane něco nezapomenutelného.

Anders de la Motte: Buzz
27.08.2013

Anders de la Motte: Buzz

Začal příliš nebezpečnou hru. Na poslední chvíli se mu podařilo zdrhnout, daleko ze země i s hezkým balíkem peněz. Na začátku druhého dílu ho najdeme v luxusním hotelu v Dubaji. Rozhazuje, flámuje, užívá si. Přesto mu něco chybí. Všichni, které znal a měl rád, zůstali ve Švédsku. Henrik se v podstatě začíná nudit. Možná i smrtelné nebezpečí bylo lepší než tohle.

Henrik se vrací – a hra pokračuje...
27.08.2013

Henrik se vrací – a hra pokračuje...

Představte si internetovou stránku, kam se rádi vracíte. Možná nějaký anonymní blog, kde se rozebírají věci, jež vás zajímají, způsobem, jenž je vám blízký. A pak se tam najednou začne psát o vás. Nejdřív nenápadně, ale jednoduchá přezdívka a několik dalších rysů vás nenechají na pochybách. Předmětem článku jste vy.

26.08.2013

Fieldingová proměňuje téma i styl

Kdo by čekal, že loňský román kanadské autorky bestsellerů Joy Fieldingové Potok stínů, který se v létě dostal v překladu Mileny Havlové díky nakladatelství Ikar k českému čtenáři, zůstane věrný její tradici, bude překvapen. Jistě, nechybí manželská krize. Valerie, která se chystá oslavit čtyřicáté narozeniny v luxusním hotelu v Adirondackém pohoří ve státě New York, se rozvádí se záletným Evanem. Ten, i když se v románu ani na chvíli neobjeví, je stále přítomen jednak důsledky svého života, hlavně však přáním, aby se nyní už bývalá manželka postarala o jejich šestnáctiletou dceru Brianne a navíc i o hodně mladší snoubenku Jennifer. Slib, že za nimi Evan přijede, ztrácí na důležitosti, protože Brianne hledá „partnera“, který by mohl zaplnit prázdné místo v jejím životě. Napětí mezi matkou a dcerou, které nemohou najít společnou řeč, graduje přítomností dvou mladých psychopatických lidí, kteří mají radost z utrpení druhých.