Nejnovější

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 1
02.09.2013

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 1

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat. Existuje rovnou několik dimenzí a každá z nich je jiná. V některých světech nespatříte živou duši, v jiném se to životem pouze hemží. Není žádným tajemství, že existují další světy, které sousedí s tím naším. Démoni se volně procházejí po našem světě a my si toho nejsme vědomi. Co by se ale stalo, kdyby lidé viděli pravdu? Unesli by ji, nebo by se snažili démony sprovodit ze světa? Jenže démoni by nebyly to nejmenší, čeho bychom se měli bát. Je tady toho víc… Mnohem víc…

02.09.2013

Z naší zářijové knižní nabídky vybíráme:

Trilogie Fifty shades trhá prodejní rekordy jak ve světě, tak u nás a jak čtenáři, potažmo čtenářky, jistě vědí, třetí díl této fenomenální trilogie vychází právě v těchto dnech! Pamatujete si toho cool týpka, jemuž se říká HP? Je zpátky s dalším příběhem z virtuálních světů. Dan Brown se vtiskl do povědomí čtenářů svými skvělými romány s nádechem tajemna a v září míří na pulty jeho zatím poslední dílo s názem Inferno. A pro fanoušky detektivního žánru máme již čtvrtý případ komisaře Carla Morcka. Každá akce vyvolává reakci a tak se ani mediální humbuk kolem Padesáti odstínů šedi neobešel bez odezvy: Padesát odstínů Evy je kniha plná humoru a vrací nás tak trošku do reality....

Sarra Manningová: Nemožná holka
02.09.2013

Sarra Manningová: Nemožná holka

Jeane Smithová je navenek holka s velmi extravagantním stylem oblékání, která se ke všem lidem ve škole až na svého kluka Barneyho chová nepřátelsky. Je drzá, vzpurná, hádává, jízlivá a tak není divu, že ji Michael Lee, nejoblíbenější kluk ze školy, hezký, chytrý, sportovně nadaný a všemi obdivovaný, nesnáší. Jenže jejich cesty se střetnou v momentě, kdy se Jeanin kluk Barney sblíží s Michaelovou holkou Scarlett. Ani vztah mezi Jeane a Barney, ani ten mezi Michaelem a Scarlett nevznikl z žádné velké lásky, přesto dojde k hádkám a tak po jednom incidentu spolu musí Michael a Jeane trávit více času, než by jim bylo milé. A tak postupně vzniká mezi oběma zvláštní vztah...

Podzim slibuje bestsellery. Vyjde Nesbo, Dan Brown či Zámek jako komiks
02.09.2013

Podzim slibuje bestsellery. Vyjde Nesbo, Dan Brown či Zámek jako komiks

Léto bývá tradičně knižně slabší. Zato nyní nakladatelé vydají nejeden literární poklad - od Johna Irvinga přes Haruki Murakamiho po Simona Mawera.

Patnáctiletá blogerka propaguje oblíbené knihy: „Autorka byla z mé snahy nadšená!“
30.08.2013

Patnáctiletá blogerka propaguje oblíbené knihy: „Autorka byla z mé snahy nadšená!“

Světlé dny
30.08.2013

Světlé dny

Od této autorky už u nás před lety jedna kniha vyšla. A kdo ji četl, určitě se nemohl dočkat další. A určitě nebyl zklamaný. Světlé dny čtenáře vtahují do svého křehkého, nenápadného, a přesto naprosto okouzlujícího světa tak důmyslně, že se vám ty obrazy budou honit hlavou nejspíš ještě dlouho po přečtení.

29.08.2013

Nové knihy lákají na drsnou sovětskou minulost i středověkou Prahu

Historie je učitelkou života, praví dávné latinské moudro. A je rozhodně příjemnější ponořit se do ní v románech než si soukat do hlavy data a jména z učebnic. Což vědí i spisovatelé. Podle prvního románu Toma Roba Smithe se právě točí film. Do knihkupectví nyní přichází už třetí díl s hrdinou Děmidovem. Dva autoři nabízejí pohled do drsné sovětské minulosti, třetí se vrací na sklonek 14. století.

29.08.2013

Dvě logiky proti sobě

Břetislav Tureček (1970) se vrátil po pětiapůlletém pobytu v Jeruzalémě, kde působil jako blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu, zpět do Prahy. Z rádia teď odchází a na podzim začne učit na Metropolitní univerzitě. Náš rozhovor se ale točil hlavně kolem jeho nové knihy Labyrintem Íránu (Knižní klub 2013).

F.R.Čech - Generace Beatles aneb Rok stárnoucího rockera
29.08.2013

F.R.Čech - Generace Beatles aneb Rok stárnoucího rockera

My, kdo známe Mistra z jeho dřívějších knih, jistě nebudeme překvapeni barvitostí jeho slohu, tu a tam protknutého ostřejším slovem, či zdrcující kritikou. Takový on je, byl a bude. Plejáda Ringových souputníků v čele s „Tatary“, následovaná členy kapely (především Jiřím Scheligerem) umožňuje čtenáři nahlédnout do časů dávno minulých a z řádků jsou takřka slyšet melodie rockových koncertů, povyk nadšených mániček i vrzavé pokvokávání rozhorlených soudružek a břeskné kokrhání nespokojených soudruhů.

29.08.2013

Roald Dahl – Prevítovi

Jak to jen udělat, aby naši dva synové měli rádi knížky? Zatím jsou to předškoláci, kteří se každý večer těší na chvilku čtení s jedním z nás, rodičů. Ke knihám se chovají téměř vzorně, poničili zatím jen jednu. Mají i své oblíbené v knihovně, kterými rádi listují samostatně. Zanedlouho ale budou sami číst… co jim pak podsunout, aby to nebylo hned velké sousto, aby měli radost, že přečetli celou knihu, aby je i bavila… Že bychom vyzkoušeli Roalda Dahla?