Nejnovější

Svoboda je opojná a nepopsatelná
15.08.2013

Svoboda je opojná a nepopsatelná

„Jsem právník a sedím ve vězení…,“ tak začíná nejnovější příběh Johna Grishama Podfuk, který vypráví o černošském právníkovi Malcomu Bannisterovi – dnes již vězni číslo 44861-127. Ten se dostal za mříže díky tomu, že pomohl jednomu lobbistovi koupit lovecký zámeček, kde se pak pořádaly sexuální orgie pro zkorumpované kongresmany. Jenže opravdu vzal úplatek? Nebyl jen malou rybou ve velkém rybníčku?

Albert Espinosa: Žlutý svět
14.08.2013

Albert Espinosa: Žlutý svět

14.08.2013

Dostojevskij místo snídaně

V krátkém sledu vyšly nové překlady dvou základních děl ruské klasické literatury: Tolstého Vojny a míru (2010) a nyní Dostojevského Bratrů Karamazovových. Obě knihy vydal Odeon a přeložil Libor Dvořák.

14.08.2013

Doris Glück - Umlčená - V područí fanatického manžela

Mladá, jednatřicetiletá Němka Doris se s Omarem, pocházejícím původem z Egypta, seznámila v jedné německé kavárně. Požádal ji tehdy o pomoc při podání inzerátu - musí se totiž oženit, pokud chce v Německu, kde pracuje jako taxikář, zůstat natrvalo. Přibližně po roce marného hledání formální nevěsty si Omara vezme samotná Doris, ovšem ne jen proto, aby mu pomohla.

14.08.2013

Jo Nesbö - Sněhulák

V řadě již sedmá kniha v rámci krimi série s hlavní postavou vyšetřovatele Harryho Holea, Sněhulák, se sice tématicky hodí spíš na chladné zimní večery, kdy se za okny vyhřátého, lampičkou osvětleného pokoje, tiše snáší sněhové vločky, nicméně úžasnou atmosférou překvapí v jakékoli roční době. V období, kdy se se severskými krimi doslova roztrhl pytel, je bezesporu velmi obtížné vydat novou, takovou, která by mezi ostatními a kvalitními knihami v rámci tohoto žánru neztratila svou úroveň a dokázala zaujmout. Nosbømu se to ale stále daří.

14.08.2013

Dan Brown - Ztracený symbol

V pořadí třetí kniha s hlavním hrdinou Robertem Langdonem se letos dočkala druhého vydání. Vychází tento rok společně s Infernem, horkou novinkou Dana Browna. Také Ztracený symbol nepostrádá napětí ani skvělou zápletku, jejíž rozluštění by mohlo mít drtivý dopad na lidské myšlení, přesvědčení a vůbec celý svět.

Anders de la Motte: Buzz
13.08.2013

Anders de la Motte: Buzz

Henrik Pettersson, hodně kontroverzní hrdina prvního dílu chystané trilogie od Anderse de la Motte se vrací na scénu, aby nám dodal notnou dávku adrenalinu v pokračování kultovního švédského thrilleru Game. Bude Buzz trpět neduhem druhých dílů nebo svého bratříčka překoná. Do you wanna play Game? Yes or No??

John Lutz - Pulz
13.08.2013

John Lutz - Pulz

Thrillerový autor Harlan Coben o knize „Pulz“ napsal: „John Lutz ví, jak vás přinutit, abyste se třásli strachy.“ A skutečně ví, o čem mluví. Americký spisovatel John Lutz (*1939), který už má na svém knižním kontě pěknou řádku vydaných titulů, chápe thriller v jeho pravé podstatě, jak už naznačuje samotný termín. Tedy jako vzrušující příběh, jež má námi doslova otřást. A to je přesně charakteristika románu „Puls“.

Margriet de Moor - Virtuos
13.08.2013

Margriet de Moor - Virtuos

Kastráti – v tichosti se ve společnosti o nich mluví jako o zvláštních mužích, kteří jsou jakoby sexuálně postiženi, v životě handicapováni. Pojímáme to u jedněch spíše jako utrpení, u jiných snad jako podezření na právní trest za sexuální zločiny či úchylky. Jedině snad v oblasti hudby se o nich mluví bez onoho nádechu „neslušnosti“. A právě z prostředí operních pěvců se odehrává román nizozemské autorky Margriet de Moorové (*1941) nazvaný „„Virtuos“ (orig. De Virtuoos). Když v roce 1993 vyšel, vzbudil čtenářskou pozornost v celé západní Evropě. Obdobně jako o rok později proslavený belgicko-italský film „Farinelli“, nominovaný na mnoho prestižních filmových cen.

Andreas Wilhelm - Hybrid
13.08.2013

Andreas Wilhelm - Hybrid

Román „Hybrid“ je zatím posledním knižním přírůstkem v bibliografii německého autora Andrease Wilhelma (*1971), který se mezi čtenáři zapsal především volnou trilogií Projekt, jež patří mezi populární dobrodružně konspirační příběhy. Jak sám tvůrce píše, tento jeho nový příběh je oproti trilogii Projekt kratší a psaný ve svižnějším tempu. Po přečtení nelze než souhlasit.