Nejnovější

11.09.2013

J. K. Rowlingová – Prázdné místo

První román pro dospělé z pera autorky Harryho Pottera. Těšila jsem se na něj. Věděla jsem, že si ho určitě budu chtít přečíst a raději si od něj zas tak moc neslibovala. Zakoupila jsem si ho hned, jak vyšel a pak si ho nějakou dobu hýčkala na polici a těšila se na tu správnou konstelaci hvězd, abych se do něj pustila. Stálo to za to? Pro mě určitě ano!

Robin Schoneová: Učitel lásky
11.09.2013

Robin Schoneová: Učitel lásky

Londýn, rok 1886. Všudypřítomná hustá mlha, pouliční plynové lampy, v ulicích kočí s drožkami. Ženy skrývající vnady v korzetech, několika košilkách a obličej pod závojem. Upjatá vyšší společnost pořádající honosné večírky, na kterých muži plánují politickou kariéru. Ženy, jako jejich ozdoby a loutky svázané poslušností, slouží k dokreslení serióznosti před voliči. Na straně druhé Vonná zahrada šejka Nefzáwího. Učebnice arabského erotického umění ze 16. století, jejíž anglický překlad toho roku objevuje světlo světa.

25. září proběhl křest knihy  V. Kabourka  ZE STAŇKOVA DO HOLLYWOODU
11.09.2013

25. září proběhl křest knihy V. Kabourka ZE STAŇKOVA DO HOLLYWOODU

Ve středu 25. září se v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze konal křest knihy Václava Kabourka ZE STAŇKOVA DO HOLLYWOODU. Kmotrem knihy byl známý filmový režisér Zdeněk Troška.

10.09.2013

V první osobě

Jsem velká fanynka Johna Irvinga a jeho knih. Proto jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít jeho poslední knihu V první osobě.

10.09.2013

Adam Blake: Evangelium prokletých

Mysteriózní thriller, kde není nic tak jednoduché, jak se z počátku mohlo jevit. Připravte se na akcí nabitou knihu, která vás přivede v tváří tvář fanatikům z dávnověku...

Ricarda Jordanová: Dědictví Lauensteinů
10.09.2013

Ricarda Jordanová: Dědictví Lauensteinů

Stav a zajištění ženy a jejích pozdějších dětí bylo důležitější než láska. Tak zdůvodňovali otcové své rozhodnutí při výběru partnera pro svou dceru. Ve 12. století nebylo nic divného na tom, když patnáctileté děvče muselo čekat na teprve osmiletého chlapce. Nebo naopak, když se mělo děvče provdat za velmi starého muže.

Spisovatelka získala cenu. Za Druhý život
10.09.2013

Spisovatelka získala cenu. Za Druhý život

Poslala rukopis do soutěže a podařilo se. Za svou knihu s názvem Druhý život Marýny G. získala devětačtyřicetiletá spisovatelka Vladimíra Klimecká z Vacenovic literární cenu, kterou Knižní klub uděluje už osmnáct let. „Je to vlastně rodinná sága a má trochu i historický nádech. Příběh pojednává o životě čtyř žen z jednoho rodu. Začíná na přelomu devatenáctého a dvacátého století a pokračuje až do současnosti,“ popisuje knižní dílo vacenovická spisovatelka.

Tvou duši a tvůj život
10.09.2013

Tvou duši a tvůj život

„Měl byste vidět můj dům v Paříži. Je jako muzeum, naplněný věcmi, které jsem během mnoha, mnoha let nasbírala. Nechcete tam zajet?“ Tón jejího hlasu je líbezný a hřejivý jako likér a to pozvání je fascinující. Luke by rád věděl, jestli dívka mluví pravdu. Komu by se nechtělo jet do Paříže a bydlet v čarovném domě.

09.09.2013

Danielle Steel: Zásah osudu

Nemoc je vesmír, který vůbec netoužím poznávat. Slova hrdinky z románu Zásah osudu od Danielle Steel, která mi svou jednoduchou pravdou utkvěla v hlavě. Kdo z nás by chtěl, aby k němu domů, nezvána a neohlášena, vtrhla na návštěvu zhoubná nemoc. A pro sebe, jako rozpínavý host, sebrala budoucnost, nechala jen minulost a nejasnou přítomnost.

09.09.2013

Jaké novinky najdete na pultech knihkupců?

Začíná škola, končí dovolené, začínají dlouhé letní večery…