Nejnovější

26.08.2013

Spisovatel Forsyth sbíral inspiraci pro své thrillery i v Československu

Píše špionážní a politické thrillery i brilantní povídky, ve kterých dovedně mísí fakta s fikcí. Je mistrem v rozehrávání skrytých, neviditelných dramat. Anglický spisovatel a též vyhledávaný politický komentátor Frederick Forsyth, který zaujal svět románem Den pro Šakala, slaví 75. narozeniny. Víru v průbojnou sílu faktu si Forsyth odnesl z první profese reportéra, což bylo podle něj zaměstnání, které mu umožnilo psát, cestovat a být pánem svého času. Poznal Paříž, Brusel, Madrid a působil i v Československu. Pracoval jako korespondent pro agenturu Reuters, později byl reportérem BBC. A dostal se tak do míst, která pak dokázal ve svých knihách přesně popsat, vykreslit i jejich typickou atmosféru a dělit se o své dojmy a pocity.

Gillian Flynnová - Zmizelá
26.08.2013

Gillian Flynnová - Zmizelá

I když se to zprvu vůbec nezdá a kniha působí jako jeden z mnoha téměř všedních příběhů obyčejného manželství, jedná se o opravdu temnou, takřka hororovou záležitost. Myslíte si, že znáte člověka, s nímž sdílíte lože a stůl skutečně dobře? Nenechte se mýlit, vedle vás může žít úplný cizinec a vy to zjistíte až v okamžiku, kdy tento člověk zmizí, vy jste první podezřelý a kdy vše nasvědčuje tomu, že jste nejen podezřelý, ale skutečně vrah vlastní ženy....

23.08.2013

Lisa Gardnerová: Chyť mě

Z lednového Bostonu mi běhal mráz po zádech i v letošních vedrech. Autorka brilantně rozehrává několik dějových linií, které se v přesně načasovaných momentech propojí.

Evropu nadchla německá sága z totality, teď dobývá i Ameriku
23.08.2013

Evropu nadchla německá sága z totality, teď dobývá i Ameriku

Román V čase ubývajícího světla od Eugena Rugeho líčí příběh tří generací rozkročený mezi Mexikem a gulagem na Sibiři. Jeho těžiště však leží ve východním Německu. Před Vánocemi vyjde u nás.

23.08.2013

Dětství jako zločin a trest

Prvorozená dcera německého herce Klause Kinského Pola se prostřednictvím knižních pamětí vyrovnává se vztahem ke svému otci. A je to velmi drsné a nemilosrdné čtení. Říct, že herec Klaus Kinski byl poněkud komplikovaná osobnost, by se rovnalo hrubému podcenění skutečného stavu věcí. Geniální představitel nejrůznějších rozervanců se i v soukromí potýkal se všemožnými běsy, propadal záchvatům zuřivosti a svým nejbližším dokázal udělat ze života pravé peklo.

O despotickém otci Klausi Kinském
23.08.2013

O despotickém otci Klausi Kinském

Pola Kinski se narodila jako první dítě slavného německého herce Klause Kinského. Po ní přišly na svět (s různými matkami) ještě sestra Nastassja a bratr Nikolai. Všichni sourozenci se taktéž stali herci. Ve svých pamětech Zraněné dětství líčí Pola vyrůstání s despotickým otcem, který ji, jak píše, od jejích pěti let sexuálně zneužíval. V rozhovoru pro německý deník Stern uvedla, že motorem k napsání pamětí byl především vztek ze všeobecného obdivu k otcově památce (zemřel v roce 1991, Pola se s ním od svých devatenácti let nestýkala).

Útěk z Tábora č. 14. Zpověď jediného člověka, který utekl z lágru v KLDR
22.08.2013

Útěk z Tábora č. 14. Zpověď jediného člověka, který utekl z lágru v KLDR

"Byl jsem zvíře a v člověka se teprve vyvíjím." Tak o sobě mluví Sin Tong-hjok, otrok a politický vězeň, který se narodil v pracovním táboře v Severní Koreji. Jako jedinému se mu podařilo utéct a podle jeho příběhu vyšla česky kniha Útěk z Tábora č. 14.

22.08.2013

R. J. Palaci: (Ne)obyčejný kluk

Po bestselleru Hvězdy nám nepřály a Terapie láskou na pulty českých knihkupectví přichází další román s nemocným hlavním hrdinou.

21.08.2013

Hříšné potěšení pro čtenáře hledající Boha

Na rovinu, Chatrč od Williama Paula Younga mě nebavila. Začal jsem ji číst jednoho chladného dne, který vypadal jako obrázek na obálce. A víru ve mně nějak neprobudila, ačkoliv v Česku slavila poměrně velký úspěch. Teď vychází druhá kniha od autora. A třebaže já pořád zůstávám vůči jednomu Bohu skeptický, z literárního hlediska musím uznat, že je lepší.

21.08.2013

Křížem krážem po Křižovatkách

Tony Spencer, člověk, který vás má na háku. Jste mu ukradení. Je mu to prostě fuk. Tečka. Nemá důvod zaobírat se nikým a ničím jiným, než je on sám. Je svým středobodem a to mu stačí. Že to vypadá jako nuda? Houby, Tony je tak spokojený. Že vypadá jako sobec a narcis? Možná, co je na tom? Vy mu stejně jen závidíte, jak moc je úspěšný. Už dávno vás prokoukl. Nikoho z vás nepotřebuje!