Nejnovější

Andreas Wilhelm - Hybrid
13.08.2013

Andreas Wilhelm - Hybrid

Román „Hybrid“ je zatím posledním knižním přírůstkem v bibliografii německého autora Andrease Wilhelma (*1971), který se mezi čtenáři zapsal především volnou trilogií Projekt, jež patří mezi populární dobrodružně konspirační příběhy. Jak sám tvůrce píše, tento jeho nový příběh je oproti trilogii Projekt kratší a psaný ve svižnějším tempu. Po přečtení nelze než souhlasit.

Rozdílné ženy, stejná příčina
12.08.2013

Rozdílné ženy, stejná příčina

Vždycky jsem si myslel, že Joy Fieldingová píše především a jen pro ženy. Nakonec ale zjišťuji, že mýlit se je lidské, protože její psychothrillery jsou dokonce i pro muže. Ačkoliv v každém díle najdeme jako hlavní hrdinku ženu. Ale to tomu vůbec nevadí. Svoji atmosféru to opravdu neztrácí. Proto děkuji nakladatelství Knižní klub, že mi změnila pohled na tuto Kanaďanku. Ať žije a kvete krimi od žen!

Anders de la Motte: Buzz
12.08.2013

Anders de la Motte: Buzz

Do you wanna play Game? I když se HP spakoval a inkognito zmizel ze Švédska daleko od všeho, co se jakkoliv týkalo Hry, stejně si ho přitáhla zpět. Během několika okamžiků se jeho bezstarostný pobyt v Arabských Emirátech stává bojem o přežití, když je podezřelý z vraždy své náhodné známosti Anny Argosové. A přestože dokáže svou nevinnu, otázkou zůstává proč by to někdo chtěl na něj hodit, kdo a zda v tom má prsty nedostižná Hra.

12.08.2013

Pojmenovat chyby a omyly

Nedávno jsem se ocitl na filozofické fakultě na besedě: krátce jsme se bavili o literatuře. Studenti sice moc současnou beletrii nesledují, tu českou, zdálo se mi, už vůbec ne, ale když jsem se ptal, jestli není nějaký jejich generační autor, k mému překvapení z několika míst zaznělo jméno Marek Šindelka. Sbírka povídek Zůstaňte s námi osmadvacetiletého autora tří knih (za sbírku Strychnin a jiné básně získal v roce 2006 Cenu Jiřího Ortena) byla oceněna Magnesií Literou v kategorii česká próza.

12.08.2013

Co Češi v létě čtou aneb Velké knižní trháky FOTO GETTY

Které knihy vám letos v létě nesmí uniknout? Relax přináší 10 TIPŮ na nejlepší prázdninové čtení. Českým prodejním hitům vévodila v červenci kniha o Tour de France Tomáše Macka Příběhy Staré dámy, trojice povídek Filipa Topola Jako pes či Rybí krev Jiřího Hájíčka. Nechybějí ale ani knihy o vaření a ženské romány.

Švédská hvězda Marklundová od začátku
09.08.2013

Švédská hvězda Marklundová od začátku

Exploze se jmenuje román Lizy Marklundové (1962), označované jako švédská královna detektivky, který vyšel v edici Světový bestseller Knižního klubu. Nakladatel tak začíná pěkně po pořádku, jde totiž o prózu vydanou švédsky v roce 1998. Hrdinkou budoucí série se stala Annika Bengtzonová, tehdy čerstvá šéfka kriminálního oddělení Večerníku. Hbitá a nápaditá reportérka, jež se brzy nad ránem mezi prvními vydá k výbuchu, který poničil stadión ve Stockholmu, chystaný k olympijským hrám. A jak se ukáže, usmrtil podnikatelku Christinu Furhageovou, šéfku kanceláře zajišťující organizaci her. Annika v tu chvíli odejde od manžela Thomase, syna Kalleho a dcerky Elleny, aby zajistila pro svůj list aktuální informace.

E. L. James - Fifty Shades Darker 2 / Padesát odstínů temnoty
09.08.2013

E. L. James - Fifty Shades Darker 2 / Padesát odstínů temnoty

První díl této trilogie jsem si přečetla ze zvědavosti, zda je oprávněný ten humbuk, který se kolem ní strhnul. Někdo vychvaloval až do nebes, někdo označoval knihu za čistý brak. Pak si má čtenář vybrat, že. Po druhém už jsem sáhla cíleně. Jamesová dosáhla svého, zajímalo mě, jak to bude dál….

09.08.2013

Jak stvořit bestseller? Pište o Bohu

Vychází druhá kniha W. P. Younga, jmenuje se Křižovatky. Jeho debut Chatrč ovládl žebříčky. Na serveru Amazon.com napsali fanoušci ke knize Williama Paula Younga Křižovatky přesně 975 komentářů a hodnocení. Knize dali čtyři a půl hvězdičky z pěti a většina z nich tvrdí, že Křižovatky jsou ještě lepší, než byl Youngův debut Chatrč. Čeští čtenáři se teď mohou přesvědčit, Knižní klub Křižovatky vydává v edici Světový bestseller.

V štěstí i v neštěstí, navěky s Amy
09.08.2013

V štěstí i v neštěstí, navěky s Amy

Zdálo se mi o Amy: plazila se po podlaze v naší kuchyni, lezla po čtyřech a snažila se dostat se k zadním dveřím, ale byla oslepená krví a pohybovala se tak pomalu, příliš pomalu. Svou krásnou hlavu měla podivně zdeformovanou, na pravé straně promáčknutou. Z dlouhého pramene vlasů jí kapala krev, naříkavým hlasem mě volala.

Základy: Astrologie
07.08.2013

Základy: Astrologie

Když jsem poprvé spatřila obal této knihy, pomyslela jsem si nejspíše: "Super, určitě se naučím jak věštit, číst z ruky a každého prokouknu jen na něj pohlédnu!"