Nejnovější

25.09.2013

Můj život není jako z románu

Určitě jste o ní už slyšela. Kanadská spisovatelka JOY FIELDING začala psát v osmi letech a dnes je světoznámou autorkou románů o ženách v krizi a o zločincích. Hlavně je to ale obyčejná ženská, která řeší manžela, děti i vnoučata...

Nová mrazivá vlna ze severu
24.09.2013

Nová mrazivá vlna ze severu

Začínají prázdniny, Olivia by si konečně mohla vydechnout, užívat si volnosti a slunce. Když však její vyučující nadhodí, že případní zájemci můžou nahlédnout do starých, dosud nevyřešených případů z archivu švédské policie, nechá se zlákat. Co víc – netrvá dlouho a najednou je do toho propletence cizích osudů zamotaná natolik, že už nemůže couvnout.

24.09.2013

Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka - komplet 2 knihy (4 díly)

Haškova dobrého vojáka Švejka můžeme bez rozpaků nazvat jedním z úhelných kamenů české literatury, a i když je Jaroslav Hašek autorem celé řady dalších knih, žádná nedosáhla takového věhlasu jako právě tento humoristický román. A že mezi nimi byly opravdu zdařilé věci, Šťastný domov, Humoresky, Velitelem města Bugulmy a jiné. Haškův humor byl a je blízký širokému spektru čtenářů – svoje si najde intelektuál i průměrně obdařený čtenář. Poprvé jsem Švejka dostala do ruky někdy ve třetí třídě a už tehdy mě bavil, ale byly tam i pasáže, které mě nudily, což je pochopitelné, od té doby jsem po knize sáhla nesčetněkrát a postupně mi odhalovala další a další lahůdkové postřehy ukryté na svých stránkách.

24.09.2013

Smutný příběh o malé věčnosti

Neskonalá láska, beznaděj, smutek, velká touha po životě. Těmito slovy se dá charakterizovat kniha, jejíž název dopředu napovídá, jak celý příběh dopadne. Mladá dívka Hazel trpí už od svých třinácti let nevyléčitelnou rakovinou plic a zamiluje se do chlapce, který dlouhou dobu svádí boj se stejnou nemocí.

24.09.2013

Knižní tipy Deníku

John Irving: V jedné osobě - Irving opět dokazuje, že patří mezi nejvýznamnější americké spisovatele současnosti. Jeho román V jedné osobě (Odeon) svou čtivostí a silným příběhem připomíná Irvingova nejlepší díla 80. let. Poprvé od Modlitby za Owena Meanyho umisťuje do středu dění vypravěče v první osobě. Šedesátiletý spisovatel William Abbott se ohlíží za svým životem a čtenář se opět setkává s prostředím městečka First Sister v Nové Anglii. Přesto je v této knize vše trochu jinak. William prožívá zmatek při hledání sexuální orientace. Na jedné straně se zamilovává do starších žen, zejména do slečny Frostové, knihovnice, jež mu otevře svět románů, na druhé ho přitahuje hvězda zápasnického týmu Jacques Kittredge. John Irving otevřeně přiznal, že román napsal pro svého syna, který je gay. A ukázal, že i v sedmdesáti letech umí přijít s naprosto nečekaným tématem.

To nejlepší ze světové krimi. Není co dodat.
24.09.2013

To nejlepší ze světové krimi. Není co dodat.

Nebo přece jen...? Kdo by nebyl zvědavý, co přesně od této lákavé knížky může očekávat? Každopádně stačí se podívat na obsah a okamžitě pochopíte, že tohle jednoduše chcete mít doma. Nakladatelství Domino se už před avizovaným vydáním nechali slyšet, že jsou pyšní, že vychází právě u nich. A není se čemu divit.

24.09.2013

Dlouhý návrat domů

Pět uncí zlata je těžkých pět uncí. V kapse mě podivně tížily, jako by mě chtěly zadržet na místě, a nikoli se stát prostředkem mého úniku ze světa a místa, kde by po mně nikdo netruchlil, kdybych beze slova a beze stopy zmizel.

Sarra Manningová: Nemožná holka
24.09.2013

Sarra Manningová: Nemožná holka

Od Sarry Manningové už jsem četla dvě knihy – jednu pro mládež, druhou pro dospělé. Obě se mi ohromně líbily, a proto není divu, že jsem se spíše dříve než později dostala k další knize. Tentokrát to byla kniha, která už dokonce vyšla u nás, pod názvem Nemožná holka u Knižního klubu. A jaké že to je, být Adorkable?

Ally Condieová: Matched 3: Dokonalý svět
23.09.2013

Ally Condieová: Matched 3: Dokonalý svět

Na závěrečný díl dystopické série od Ally Condie jsem se hrozně těšila. Z části to bylo proto, že jsem byla zvědavá na to, jak se autorka s dějem popere a jak to nakonec ukončí, ale hlavně jsem se těšila, až dočtu další sérii. První díl byl takový průměrný. V podstatě se nic neděle, většinu knihy zabraly popisy a myšlenky hlavní hrdinky, akce jsme se dočkali až na konci. Druhý díl plynule navázal na první, takže té akce tam bylo opravdu požehnaně. Ale pořád to nebylo ono; pořád mi některé věci vadily. Ale s dalším dílem přichází další šance, že tentokrát to bude lepší. Rozhodně můžu říct, že se jedná o nejlepší díl ze série. Bohužel mě to nenadchlo tak, jak jsem doufala.

Gurmánská reportáž z jednoho chutného křtu
23.09.2013

Gurmánská reportáž z jednoho chutného křtu

Když se křtí kuchařka, mělo by to všude vonět jídlem, no ne? Pokud jste se minulý pátek schovali během deštivého odpoledne do Paláce knih Luxor na Václavském náměstí, nejspíš jste taky něco zachytili ve vzduchu. Sladká, přesladká vůně makronek podle receptu od Mary Berry. Křtili jsme její Školu vaření.