Nejnovější

Místo luxusní dovolené pustý ostrov
30.07.2013

Místo luxusní dovolené pustý ostrov

Ne vždycky nám dovolená dopadne tak, jak bychom si přáli – někdy prší celých čtrnáct dní, jindy je vedro k padnutí, že nechceme vylézt z vody a jindy zase třeba ztroskotáme na opuštěném ostrově.

30.07.2013

Kniha, která by mohla být akvarelem

Modlitba za matku je prvním do češtiny přeloženým románem jihokorejské autorky Kjung-suk Šin. V roce 2011 získala kniha cenu Man Asian Literary Prize. Asijské spisovatelské hvězdy, které jsou populární i v Česku, jako Haruki Murakami, Rjú Murakami, Jasutaka Cucui (Japonsko) nebo Gao Xingjian (nositel Nobelovy ceny, Čína), se na domácím trhu rozrostly o další talent.

29.07.2013

Životní volba zakalená prázdností a vynucených obětí

29.07.2013

Koupím ti celý svět, sliboval Kinski dceři, kterou zneužíval

Nakladatelství Ikar vydává paměti nejstarší dcery slavného německého herce. Pola Kinski v nich popisuje svého otce jako náladového zběsilého tyrana, jenž ji dlouhá léta znásilňoval. Už když byla mladá Gislinde Kühbecková těhotná, mohla tušit, že vztah s Klausem Kinským nemá budoucnost. Nechával ji zavřenou na půdě bez nábytku, odcházel na dlouhé hodiny hledat angažmá a bavit se. Po porodu už nebylo možné se s malou Polou na půdě dál zavírat, a tak se nešťastná Gislinde vrátila i s novorozencem ke svým rodičům do Mnichova. Klaus byl zanedlouho u nich, slíbil sekat dobrotu, dítě zbožňoval. Až moc. Pola Kinski později vypověděla, že ji otec zneužíval až do jejích devatenácti let. V češtině vychází její autobiografie Zraněné dětství, v níž vypráví právě o hrůzné době se svým otcem. Herec Kinski proslul jak ve filmu, tak v divadle. Zemřel před dvaadvaceti lety. Oženil se a rozvedl celkem třikrát, je otcem tří dětí. Nevhodné chování z jeho strany přiznala i jeho mladší dcera Nastasja.

29.07.2013

Letní čtení o Ivušce řečené Janžurka

Spisovatel a novinář Petr Macek napsal životopisnou knížku o jedné z nejpopulárnějších českých hereček, kterou u diváků proslavily zejména nezapomenutelné komediální role v českých filmech. Autora a herečku dělí čtyřicet let, ale spojuje přátelství, které se zrodilo na narozeninové a rodinné cestě do Cannes a vyústilo ve společně napsanou biografii. Knížka sleduje hereččinu životní pouť pěkně postupně od dětských let až po současnost a spravedlivě dělí čtenářovu pozornost mezi filmové a divadelní role Ivy Janžurové. Je psaná lehce populárním stylem, který se trochu ocitá na hranici bulváru – těch Ivušek, Janžurek a Bohdalek je těsně nad únosnou míru.

Miroslav Žamboch - Ve Službách klanu
29.07.2013

Miroslav Žamboch - Ve Službách klanu

Existují knihy, kde Vám na první stránce vykreslí neporazitelného hrdinu, se kterým pak postupně rozsekáte všechny protivníky, seberete výhru pro posledního přeživšího a odjedete vstříc západu slunce na bujném oři. Anebo se Vám dostane do ruky kniha jako je tato. Kde na počátku je mnoho silných a mocných, jenže náš hrdina mezi nimi rozhodně není. Vlastně jediné co před sebou vidí je dvacet let těžby v dole. A kupodivu mu to ani moc nevadí. Svůj osud si zvolil ostatně sám. Nebo ne ?

Čas ztracených holubic
25.07.2013

Čas ztracených holubic

Finská prozaička estonského původu Sofi Oksanenová se ve svých dílech opakovaně věnuje estonské historii a dějinným zvratům.

22.07.2013

Žhavé srpnové novinky

V druhé polovině prázdnin se můžete těšit na skvělý nový román Johna Grishama, kultovní knihu Paula Younga Křižovatky, druhou knihu skvělé Gillian Flynnové, autorky Ostrých předmětů, nebo na další osvědčenou Daniellu Steel. Mezi nejočekávanější tituly ale bezesporu patří třetí díl Crossfire série Sylvie Day nazvaný Nezkrotná. Vybíráme pro vás ale i novinky určené nejmenším čtenářům: lepolera s krtečkem v praktickém kapsáři nebo zvuková knížka Poznávejte zvířata, mladším teenagerům: (Ne)obyčejný kluk i větším teenagerům: Nástroje smrti 1 - Město z kostí. Nechybí ani kuchařka a populárně naučná kniha nazvaná Umění prokrastinace. Nevíte, co to prokrastinace je? Nevadí. Už po přečtení anotace zjistíte, že ji určitě znáte.

22.07.2013

Autorské čtení 23.7.2013: Václav Chochola, Marek Šindelka, Sylva Fischerová a Ivana Myšková

Čaš a místo konání: 19:30 hod, na palubě či v podpalubí (A)VOID Floating Gallery, loď kotvící u Výtoně, Praha

Za vším hledej buzz…
19.07.2013

Za vším hledej buzz…