Nejnovější

John Grisham: Poslední vůle
30.09.2013

John Grisham: Poslední vůle

Sníte o zděděném balíku peněz po někom, na kom vám nezáleží a jehož ztrátu nebudete oplakávat? Kniha Poslední vůle od Johna Grishama o jednom takto splněném snu vypráví.

Jane Austenová - Pýcha a předsudek
27.09.2013

Jane Austenová - Pýcha a předsudek

Myslíte si, že vdávání/ženění se je poměrně jednoduchá záležitost? Pomineme-li přípravu na svatbu, stačí si vybrat „správného“ partnera, kterého máte rádi, a říct si navzájem „ano“. Samozřejmě se může zdát, že svým způsobem to máme těžké, protože v dnešní době výběr toho „správného“ nemusí být úplně snadné. Žijeme v uspěchané době, společnost na nás vyvíjí tlak na budování kariéry a tímhle způsobem bych mohla pokračovat i dále, ale důležité na tom je to, že máme v otázce partnerství svobodnou možnost výběru. Jenže zkuste si představit, že to, koho si vezmete, nezáleží tak úplně na vás…

Když žijete mezi vlky, musíte se chovat jako vlk
27.09.2013

Když žijete mezi vlky, musíte se chovat jako vlk

Na první pohled rozdíl mezi vlky a námi je podstatný. Když se však člověk do jejich vztahů ponoří více, zjistí, že v mnohém jsme si s nimi podobní. Stejný názor sdílí i pracovník vlastních výběhů pro vlky – Luke Warren, se kterým se „seznamuje“ při těžké životní události.

V žaludku jako v holubinci
27.09.2013

V žaludku jako v holubinci

Sofi Oksanenová napsala trochu jinou severskou detektivku. Thriller největší finsko-estonské literární hvězdy vypráví příběh z dvacátého století, kdy Estonsko okupovali Němci i Rusové. Zla, z nichž žádné není to menší, musí volit (anti)hrdinové nového politického thrilleru Sofi Oksanenové Čas ztracených holubic. Taková volba může v reáliích Pobaltí dvacátého století vést buď ke ztrátě vlastního života, nebo – u těch přeživších – ke ztrátě historické paměti. To druhé se finská autorka s estonskými kořeny pokouší ve svém díle napravovat.

27.09.2013

Úžasná Amy

Spisovatelka Gillian Flynnová ve svém veleúspěšném thrilleru Zmizelá líčí fascinující zákruty komplikovaného vztahu jednoho na první pohled celkem standardního manželského páru.

FIFTY SHADES versus CROSSFIRE
27.09.2013

FIFTY SHADES versus CROSSFIRE

Komu byste, dámy, daly přednost? Christianu Greyovi, nebo Gideonu Crossovi?

Neodkládej na zítřek, co můžeš udělat pozítří
26.09.2013

Neodkládej na zítřek, co můžeš udělat pozítří

Tento nádherný citát Marka Twaina absolutně vystihuje „novodobý“ pojem prokrastinace, která se poslední dobou po celém světě rozmáhá. Nebo se mi to snad jen zdá? Základní myšlenka je ale opravdu líbivá a snad i na místě – dělejme věci od těch nejobyčejnějších a dopracujme se „někdy“ na ty potřebnější a namáhavější. Ale lze to snad?

Danielle Steel: Dědictví krve
26.09.2013

Danielle Steel: Dědictví krve

Znáte jméno prababičky vašeho pradědečka? Jaká byla, jak vypadala, co prožívala? Jakou nepatrnou část genů ve vás zanechala? Pokud ne, při troše štěstí, času, vytrvalosti a zachovalých dokumentech se to dá zjistit. Danielle Steelová v knize Dědictví krve posílá svoji hrdinku na pouť pátrání po dávné historii pokrevního příbuzenstva.

Hrůza nemá nikdy prázdniny!
26.09.2013

Hrůza nemá nikdy prázdniny!

Šumící mooře, jemný písek, svěží vzduch, křik racků…a jedna vražda.

Frederick Forsyth: Kvintet
26.09.2013

Frederick Forsyth: Kvintet

Prvotní impuls, když opomenu zajímavou obálku, bylo nasycení, možná spíše přesycení obrovským množstvím thrillerů, příběhů ze života a jiných podobných děl ze všech koutů světa, které zaplňují pulty knihkupců. Proto jsem se z chutí pustil do knihy britského autora Fredericka Forsytha – známého především jako autora světových politických bestsellerů.