Nejnovější

Nicholas Sparks: To nejlepší z nás
16.08.2013

Nicholas Sparks: To nejlepší z nás

Jedna z nejnovějších knih oblíbeného amerického spisovatele Nicholase Sparkse, jehož knihy bývají velmi často zfilmovávány v hlavních rolích s těmi nejlepšími herci, nás přenáší do Severní Karolíny a vypráví příběh o Dawsonovi, chlapci z problémové rodiny, který nikdy nepoznal svoji matku a jehož táta na něj kašlal, a Amandě, jež pochází ze zámožných kruhů a jejíž rodiče nikdy nezajímalo, co si jejich dcera přeje.

Nicholas Sparks: To nejlepší z nás
16.08.2013

Nicholas Sparks: To nejlepší z nás

„Někdo by to mohl nazvat krizí středního věku, ale tím si nebyla Amanda tak jistá. Netoužila koupit si sportovní bourák, jít na plastickou operaci nebo utéct na nějaký karibský ostrov. Ani se nenudila. Bůh ví, že s dětmi a v nemocnici měla práce dost. Spíš to souviselo s pocitem, že se někde vytratila osoba, kterou kdysi chtěla být, a ona neměla ponětí, jestli ještě někdy dostane příležitost ji opět nalézt.“

Zbožné přání, to je ten skutečný nepřítel
16.08.2013

Zbožné přání, to je ten skutečný nepřítel

Příběh legendy na stříbrném plátně
16.08.2013

Příběh legendy na stříbrném plátně

15. srpna se konala premiéra filmu o legendě jménem Steve Jobs s Ashtonem Kutcherem v hlavní roli. Steven Paul Jobs (24. února 1955 - 5. října 2011) byl zakladatel, výkonný ředitel (CEO) a předseda představenstva firmy Apple a zároveň jedna z nejvýraznějších postav počítačového průmyslu posledních let.

Svoboda je opojná a nepopsatelná
15.08.2013

Svoboda je opojná a nepopsatelná

„Jsem právník a sedím ve vězení…,“ tak začíná nejnovější příběh Johna Grishama Podfuk, který vypráví o černošském právníkovi Malcomu Bannisterovi – dnes již vězni číslo 44861-127. Ten se dostal za mříže díky tomu, že pomohl jednomu lobbistovi koupit lovecký zámeček, kde se pak pořádaly sexuální orgie pro zkorumpované kongresmany. Jenže opravdu vzal úplatek? Nebyl jen malou rybou ve velkém rybníčku?

Albert Espinosa: Žlutý svět
14.08.2013

Albert Espinosa: Žlutý svět

14.08.2013

Dostojevskij místo snídaně

V krátkém sledu vyšly nové překlady dvou základních děl ruské klasické literatury: Tolstého Vojny a míru (2010) a nyní Dostojevského Bratrů Karamazovových. Obě knihy vydal Odeon a přeložil Libor Dvořák.

14.08.2013

Doris Glück - Umlčená - V područí fanatického manžela

Mladá, jednatřicetiletá Němka Doris se s Omarem, pocházejícím původem z Egypta, seznámila v jedné německé kavárně. Požádal ji tehdy o pomoc při podání inzerátu - musí se totiž oženit, pokud chce v Německu, kde pracuje jako taxikář, zůstat natrvalo. Přibližně po roce marného hledání formální nevěsty si Omara vezme samotná Doris, ovšem ne jen proto, aby mu pomohla.

14.08.2013

Jo Nesbö - Sněhulák

V řadě již sedmá kniha v rámci krimi série s hlavní postavou vyšetřovatele Harryho Holea, Sněhulák, se sice tématicky hodí spíš na chladné zimní večery, kdy se za okny vyhřátého, lampičkou osvětleného pokoje, tiše snáší sněhové vločky, nicméně úžasnou atmosférou překvapí v jakékoli roční době. V období, kdy se se severskými krimi doslova roztrhl pytel, je bezesporu velmi obtížné vydat novou, takovou, která by mezi ostatními a kvalitními knihami v rámci tohoto žánru neztratila svou úroveň a dokázala zaujmout. Nosbømu se to ale stále daří.

14.08.2013

Dan Brown - Ztracený symbol

V pořadí třetí kniha s hlavním hrdinou Robertem Langdonem se letos dočkala druhého vydání. Vychází tento rok společně s Infernem, horkou novinkou Dana Browna. Také Ztracený symbol nepostrádá napětí ani skvělou zápletku, jejíž rozluštění by mohlo mít drtivý dopad na lidské myšlení, přesvědčení a vůbec celý svět.