Nejnovější

01.10.2013

Světové krimipovídky

„… chytí a nepustí. Uchvátí. Překvapí,“: s tou neoddiskutovatelnou pravdou z přebalu knihu jsem se ztotožnil už po pár přečtených povídkách z tohoto „mamutího“ výběru nejlepších příběhů ze současné světové krimi tvorby. Ostravské nakl. Domino, které má za sebou už několik úspěšných antologií světové krimi a thrillerů jako „Nájemní zabijáci“, „Nenávist“, „Nebezpečné ženy“, přineslo na český trh rozsáhlý výběr povídek sestavený známým britským editorem Maximem Jakubowskym. Ten vyšel v roce 2009 pod názvem „The Mammoth Book Of International Crime“ a prezentuje třicet šest autorů jak těch nejzvučnějších jmen, tak jmen, o kterých se český čtenář dovídá poprvé.

01.10.2013

Začal Týden knihoven. Za čtenáři míří Hůlová i Boučková

Týden knihoven začíná. Knihovny po celém kraji nabízejí i řadu besed a veřejných čtení. Například knihovna v Ústí nad Orlicí přichystala po včerejší besedě s Františkem Čuňasem Stárkem a Janem Steklíkem na dnešek besedu pro studenty gymnázia s novinářkou Petrou Procházkovou a zítra v 18 hodin besedu se spisovatelkou Petrou Hůlovou, autorkou oceněných titulů Paměť mojí babičce, Stanice Tajga a dalších.

01.10.2013

Cilla & Rolf Börjlindovi: Skočný příliv

Musím přiznat, že jsem ke Skočnému přílivu byl zpočátku docela skeptický. Mám pocit, že severských thrillerů, detektivek a dramat už bylo dost. A tak jsem se do knihy dostával spíše pomalu a postupně. Jenže po pár desítkách stránek jsem zjistil, že mě pohltila - jako příliv. Dlouho nic, vše vypadá pořád stejně, ale pak si uvědomíte, že se topíte (což v tomto případě znamená, že musíte otáčet stránky dál a dál).

8. října se konal  křest knihy P. Juříka ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě
01.10.2013

8. října se konal křest knihy P. Juříka ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě

Křest knihy Pavla Juříka: ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě, což je první souhrnná monografie rodu Šternberků od roku 1824, která vychází k 90. narozeninám hraběte Zdeňka Sternberga se konal 8. října v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Knihu pokřtili zástupci rodu Sternbergů.

Alma Katsu: Elixír
01.10.2013

Alma Katsu: Elixír

Milovali jste už někdy někoho tak moc, že byste byli schopní udělat cokoliv, ale opravdu cokoliv, abyste mohli být spolu? Zradit svoji rodinu, přátele, lhát, krást, dokonce i zabít... Co když ale přesto přese všechno váš milovaný nedokáže s vámi být? Co byste udělali?

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 1
01.10.2013

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 1

Clary Frayová vyrostla jako naprosto normální dítě - tedy aspoň co si pamatuje. Její matka je obyčejná umělkyně a otec zemřel,dřív než se narodila. Jejím nejlepším přítelem je Simon, se kterým by pro sebe udělali první poslední. Jde s ní do nočního klubu, kam normálně nechodí, protože ona se tam baví. A právě jedna taková návštěva jí změní život - nic už nebude jako dřív...

Napsal Jurský park a vyděsí i posmrtně
30.09.2013

Napsal Jurský park a vyděsí i posmrtně

Spisovatel Michael Crichton napsal v roce 2008 zárodek thrilleru Mikro. Příběh, který dokončil Richard Preston, nyní vychází česky. Sedm vědců v něm bádá uprostřed pralesa, proti nim stojí biologická hrozba.

Gillian Flynnová: Zmizelá
30.09.2013

Gillian Flynnová: Zmizelá

Je to pár měsíců nebo dvacet let, co ho milujete, a proto s ním žijete. Pravděpodobně si myslíte, že ho dokonale znáte... Ale pozor! Znáte svůj protějšek natolik, abyste za něj dali ruku do ohně?

John Grisham: Poslední vůle
30.09.2013

John Grisham: Poslední vůle

Sníte o zděděném balíku peněz po někom, na kom vám nezáleží a jehož ztrátu nebudete oplakávat? Kniha Poslední vůle od Johna Grishama o jednom takto splněném snu vypráví.

Jane Austenová - Pýcha a předsudek
27.09.2013

Jane Austenová - Pýcha a předsudek

Myslíte si, že vdávání/ženění se je poměrně jednoduchá záležitost? Pomineme-li přípravu na svatbu, stačí si vybrat „správného“ partnera, kterého máte rádi, a říct si navzájem „ano“. Samozřejmě se může zdát, že svým způsobem to máme těžké, protože v dnešní době výběr toho „správného“ nemusí být úplně snadné. Žijeme v uspěchané době, společnost na nás vyvíjí tlak na budování kariéry a tímhle způsobem bych mohla pokračovat i dále, ale důležité na tom je to, že máme v otázce partnerství svobodnou možnost výběru. Jenže zkuste si představit, že to, koho si vezmete, nezáleží tak úplně na vás…