Nejnovější

Příšerné dějiny smrti
04.10.2013

Příšerné dějiny smrti

Máte dost odvahy k odhalení nejvražednějších okamžiků dějin? Jestli si troufáte, čtěte dál… Vítejte v nejkrvavější, nejsurovější a naprosto nejhrůzostrašnější kolekci událostí a příběhů smrti, zkázy a destrukce!

Piers Torday - Poslední divočina
04.10.2013

Piers Torday - Poslední divočina

Kester Jaynes je třináctiletý kluk. Žije v Akademii Spektrum, budově ze skla a kovu co vypadá jako obrácená loď, ale ve skutečnosti je to zařízení pro problematické děti. Kester si myslí, že je to ta nejnudnější škola na světě a nikdy z ní nemůže odejít. Poté, co mu zemřela maminka a on se ocitl v ústavu, nemluví. Někde uvnitř cítí, že to umí, ale nejde to. Čím víc se snaží, tím je to těžší. Někde za zdmi ústavu žije i Kesterův tatínek, profesor Jaynes, ale proč na Kestera zapomněl, proč se o něj nestará a proč musí být zavřený, to si Kester vysvětlit nedokáže.

Mike Goldsmith - Od nuly k nekonečnu
04.10.2013

Mike Goldsmith - Od nuly k nekonečnu

Zábavná knížka tě provede fascinujícím světem matematiky. Ale není to knížka jen o matematice samotné. Dozvíš se, jak matematika ovlivňuje všechno možné – od chování zvířat až k tomu, jak vnímáš hudbu. Mnozí velcí myslitelé napříč historií milovali matematiku a díky ní vynalezli skvělé věci.

Katie Cotugno - Umět milovat
04.10.2013

Katie Cotugno - Umět milovat

Umět milovat je debutem mladé americké autorky. Možná si řeknete, že takových už tu bylo, je a bude. Je však tato kniha v něčem výjimečná? Román Umět milovat je opravdu strhující. Je o lásce. O lásce osudové, která vás chytne a už nepustí, a i když se jí někde vzadu v hlavě bráníte, lásce prostě neporučíte…

03.10.2013

Liberál a jeho meze

V květnu prohlásil, že i ateisté, kteří činí dobro, mohou skončit v nebi, v srpnu vyzval k větší toleranci vůči gayům, posléze se ostře postavil proti pokračující válce v Sýrii a nyní tvrdí, že středobodem naší civilizace nesmějí být peníze. Člověk nemusí být katolík, jezuita nebo věřící obecně, aby si nového papeže Františka začal všímat. Zatím naposledy palcové titulky vyvolal papež předminulý čtvrtek, když při homilii na Sardinii v souvislosti s globální ekonomickou krizí prohlásil, že „nedostatek práce vede k pocitu ztráty vlastní důstojnosti“.

03.10.2013

Tess Gerritsenová - Chirurg

Uprostřed noci se vkrade do bytu osamělé ženy, omámí ji, znásilní, vyjme z těla dělohu a nakonec podřízne hrdlo. Šílený vrah z Bostonu si za oběti vybírá znásilněné ženy, které mají strach, žijí v obavách a pro vraha tak představují snadnou kořist. Vzhledem k odbornosti provedení a stylu tomuto šílenci tisk přezdívá Chirurg.

Stephen King - Holčička, která měla ráda Toma Gordona
03.10.2013

Stephen King - Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Vyprávění o holčičce, která se ztratila v lese - přesně tak bych obsah knihy sama shrnula do jedné věty. Stephen King však opět dokázal, jak vynikající je psycholog a mistr situačních thrillerů a celý příběh rozepsal do dvou set stran, což, považte sami, není zrovna jednoduché. Musím říci, že jeden z nejslavnějších autorů hororových knih se příběhu zmocnil přímo bravurně, z mého osobního pohledu dokonce do takové míry, že mi právě tato kniha přišla mnohem záživnější než jeho nejproslulejší "To".

Agatha Christie vypráví...
03.10.2013

Agatha Christie vypráví...

V listopadu 2013 vychází Vlastní životopis Agathy Christie. Přinášíme Vám jedinečnou možnost poslechnout si autorčino vyprávení o vzniku knihy a divadelní hry Deset malých černoušků.

Dan Brown – Inferno
02.10.2013

Dan Brown – Inferno

Příběhy z pera Dana Browna si oblíbili čtenáři z celého světa a vydání všech jeho knih předchází netrpělivé očekávání. Není se čemu divit, hrdinové jeho románů se pohybují bez výjimky v zajímavém prostředí a řeší záhady spojené s existencí tajných spolků, převratnými objevy, či utajovanými informacemi nedozírných hodnot. Prostě Brownovi lidé se připletou vždycky ve vhodný čas na vhodné místo a my ostatní si o tom můžeme v pohodlí počíst…

01.10.2013

Hakan Nesser - Čtvrtá oběť

„Kdo do Kaalbringenu vejde, tomu hlava sejde“ – takto by se dalo pozměnit české říkadlo pro knihu „Čtvrtá oběť“ švédského autora detektivních románů Hasana Nessera (*1950). A to z toho důvodu, že někteří lidé, kteří se v posledních měsících nastěhovali do tohoto jinak líbezného přímořského letoviska, byli sťati. Rychlá, nečekaná a krvavá poprava. Jenže oběti jsou ale z naprosto odlišných vrstev a postavení, a tak místní policie těžko hledá nějaký spojující vzorec. Proto je z dovolené povolán komisař Van Weeteren, svébytný vyšetřovatel z „velkého“ světa, kterého můžeme znát z předešlého vynikající románu „Síť“.