Nejnovější

Mark Watson: Pouto
15.07.2013

Mark Watson: Pouto

Proslulý britský spisovatel a komik, kterého můžete znát pro jeho knihu Jedenáct, jež u Knižního klubu vyšla v loňském roce, se ve svém románu Pouto pustil do vyprávění příběhu s velice choulostivým tématem o sourozenecké lásce, která překračuje hranice...

R. J. Palaci: (Ne)obyčejný kluk
15.07.2013

R. J. Palaci: (Ne)obyčejný kluk

(Ne)obyčejný kluk mne zaujal především svou anotací a námětem. Po knihách, jako jsou Hvězdy nám nepřály apod., jsem si velmi oblíbila knihy s reálným příběhem, které se zabývají současnými problémy ve společnosti. I když je hlavnímu hrdinovi pouze deset, nenechala jsem se odradit a knihu si vyžádala na recenzi.

Robyn Carrová: Utěk do Virgin River
15.07.2013

Robyn Carrová: Utěk do Virgin River

Kdo by řekl, že ten vždy upravený a bohatý muž, který na dálku srdečně zdraví sousedy, doma bije svou ženu! Jak poznám, že jde doopravdy o domácí násilí a ne jen o ostřejší hádku mezi manžely? Můžu sousedce nějak pomoci? Tyto i další otázky jsem si položila při čtení druhého dílu z malého městečka Virgin River.

12.07.2013

Pohodové léto? S knihou v ruce…

I před letními prázdninami vám KULTURÁK přináší přehled knižních novinek – vhodných na pláž, na výlety do vlaku i na odpočinkové čtení na chalupě. K zamyšlení, pro odreagování i k poučení…

Castová P. C., Castová Kristin: Škola noci 10: Skrytá
10.07.2013

Castová P. C., Castová Kristin: Škola noci 10: Skrytá

10.07.2013

Vypasené knihy – Pilíře země, Na věky věků a Pád titánů

Když jsem tlustou knihu Pilíře země držela v obchodě v ruce, její autor Ken Follet byl tehdy pro mě ještě velkou neznámou. Nevím, jestli mě ke koupi zlákal nápis na přebalu: nejúspěšnější kniha roku nebo úryvek z ní, ale i přes vysokou cenu jsem si ji odnesla domů. Hned první den jsem ji otevřela a bylo zle. Četla jsem a četla, ráno, dopoledne, odpoledne, večer i v noci. Práce stála, (zoufale jsem ji pak doháněla o víkendu nonstop) dokud jsem neotočila poslední list. Jak uvádí jedna recenzentka na internetu: „Pokud jste si dosud mysleli, že víte, jak to chodilo ve středověku, pak věřte, že vás vyvedu z omylu. Nebo to nevíte do takových detailů, jako to budete znát, až si toto dobrodružství projdete.“ Tisícistránkový román vás zavede do středověké Anglie v době 12. století. Je to doba krutých vládců a bezmocných poddaných, vlivné a nenasytné církve. Společně s několika hrdiny prožijeme celý jejich život na stránkách poutavého, promyšleného a dokonale propleteného příběhu.

Jennifer Probstová: Manželská smlouva
09.07.2013

Jennifer Probstová: Manželská smlouva

Jonas Jonasson - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
09.07.2013

Jonas Jonasson - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Kniha byla anoncována jako příběh švédského Forresta Gumpa a jak se říká, pověst nelhala. Hlavní hrdina Alan Karlsson se shodou náhod přichomýtl k mnoha zlomovým okamžikům světových dějin a také jeho četná setkání s mocnými muži stojících u kormidla nejvyšší politiky byla čistě náhodná. On sám se o to nijak nepřičinil, o nic se nesnažil a politika, spolu s náboženstvím ho vždy vysloveně otravovala. V jedné věci opravdu vyniká: je expertem přes výbušniny, a tato skutečnost velmi silně ovlivní jeho další osudy (Ovšem - opět čirou náhodou!).

09.07.2013

Daniel Silva - Padlý anděl

Známé lidové rčení říká: „Kdo se moc ptá, moc se dozví“. Jak ale tvrdí jeden z hrdinů dalšího románu Daniela Silvy, ve Vatikánu je lepší se na nic neptat. Protože kdo se moc ptá, toho pozemská pouť může nečekaně skončit. V srdci katolické církve, kde papež neomezeně vládne nad miliardou oveček božích, celý příběh začíná i končí. Ale mezi tím navštívíme mnoho jiných míst, poněvadž ve světě organizovaného zločinu, terorismu a tajných služeb už dneska neexistuje termín neprůchodná hranice. Daniel Silva (*1960) patří k nejlepším a nejčtenějším současným americkým autorům špionážních příběhů. Jasným důkazem je i tento nový román „Padlý anděl“ (orig. The Fallen Angel, 2012), který se okamžitě po vydání dostal na první příčku prestižního New York Times Best Seller List.

09.07.2013

Karin Fossumová - Provokatér

Lidi by neměli brát život jako samozřejmou věc, pomyslel si, nesmějí počítat s tím, že všechna ta pohoda bude trvat věčně. Smrt přijde za každým. Já vám ukážu, zmrdi. Takové jsou myšlenkové pochody (anti) hrdiny dalšího románu norské autorky krimi thrillerů Karin Fossumové (*1954), jež se nám poprvé představila knihou „Indická nevěsta“ v roce 2011. Tento román byl např. v USA oceněn titulem Nejlepší norský kriminální román všech dob a i stejně kladného ohlasu získal i mezi našimi čtenáři. Zajímavé téma, a ještě neobvyklejší závěr. Jak okomentovala jedna čtenářka: „ … konec tomu dává úplně jiný nádech, otevírá dveře, které ovšem nezavře a tudíž zbyde prostor k přemýšlení.“ Obdobně je tomu i u tohoto příběhu, který opět patří do cyklu detektivek s vyšetřovatelem Konradem Sejerem v hlavní roli.