Nejnovější

Sarah Addison Allenová: Dívka, která sahala po hvězdách
08.07.2013

Michaela Rosová: Sarah Addison Allenová: Dívka, která sahala po hvězdách

Dívka, která sahala po hvězdách mě zaujala svou kouzelnou obálkou a tajemnou anotací. Autorku knihy, Sarah Addison Allenovou, již můžete znát díky úspěšné knize Zahrada kouzel, která u nás vyšla před třemi lety. Pro mě to ale bylo první setkání s toutu spisovatelkou a tak jsem nevěděla, co mám očekávat od románu pro ženy, kde se vyskytuje i trocha toho nadpřirozena... Právě lehké nadpřirozeno ale dělá knihu, která vypráví příběh dvou žen, zajímavou a originální.

Alexandra Potter: S tebou už nikdy!
08.07.2013

Michaela Rosová: Alexandra Potter: S tebou už nikdy!

Věříte v lásku na celý život? Hledáte znamení kde a jak nalézt pana pravého či slečnu pravou? Pokud nám partner nevyhovuje, rozejdeme se s ním. Jednoduché jako facka. Ale co když existuje nějaká silnější moc, díky které se protějšku za žádnou cenu nemůžete zbavit? Věřili byste, že by dva lidé mohli být k sobě připoutáni silou nějaké legendy? Nejnovější kniha od oblíbené britské spisovatelky Alexandry Potter s názvem S tebou už nikdy nás zavede do Benátek, kde na vás dýchá zamilovanost na každém kroku. V Benátkách totiž celý příběh začíná.

Okamžik, který byl navždy zmražen
08.07.2013

Michaela Rosová: Okamžik, který byl navždy zmražen

A to stačí jen stisknout spoušť obyčejného fotoaparátu. Zakonzervujete tak ten jedinečný moment, sílu prožitku a při zpětném ohlédnutí nazpět si vybavíte to, co jste v tu danou chvíli cítili. Jak prosté, že? Profesy fotografa si vybral i hlavní hrdina Watsona románu – Pouto – Dominic Kitchen.

Rozhovory mezi životem a smrtí
08.07.2013

Rozhovory mezi životem a smrtí

Chatrč, první román Williama Paula Younga, se stal nejprve bestsellerem ve Spojených státech a následně uhranul i české čtenáře. Autor přitom knihu původně napsal jenom pro své děti, aby jim popsal svoje názory na Boha a náboženství, jenže citlivě napsaný příběh ovlivnil životy čtenářů po celém světě. Donutil lidi přemýšlet o tom, co je Bůh vlastně zač, jaký je, co je to Svatá trojice a kolik tváří může mít jeden Bůh.

Žlutý svět – viva la vida
08.07.2013

Žlutý svět – viva la vida

„To první, oč přicházíš, když onemocníš, jsou objetí. Místo toho tě lidé začnou poplácávat po zádech. Mnohdy jsme byli přesvědčeni, že neumřeme na rakovinu, ale že nás skolí to plácání do zad.“

08.07.2013

Na ostrově se dnes nevyučuje

Maledivy. Pro mnohé symbol ráje, dokonalého oddechu, romantických večerů daleko od rušné civilizace. Pravda, pokud je vám šestnáct a cestou do těchto lákavých končin ztroskotáte na pustém ostrově se svou učitelkou angličtiny, nejspíš zrovna neskáčete radostí. Přinejmenším ze začátku…

Anders de la Motte - rozhovor
08.07.2013

Anders de la Motte - rozhovor

Každý máme svého ANDĚLA
08.07.2013

Každý máme svého ANDĚLA

NASLOUCHEJTE ANDĚLŮM, JSOU VŠUDE KOLEM NÁS! S TÍMTO POSELSTVÍM OBJÍŽDÍ SVĚT IRSKÁ SPISOVATELKA LORNA BYRNE, KTERÁ S NIMI PRÝ OD DĚTSTVÍ KAMARÁDÍ A MLUVÍ. Můžete jít,“ řekli mi a já vešel do hotelového pokoje v centru Prahy a uviděl jsem usmívající se ženu, která asi jako jediná na světě vidí anděly a může s nimi kdykoliv hovořit. Mystička? Vědma? Podobné pojmy se najednou nějak nehodily na tu drobnou dámu jménem Lorna Byrne. Vypadala docela obyčejně, vyrovnaně, mluvila tiše s lehkým irským přízvukem. Nikdo by do ní neřekl, že je možná nejznámější irskou spisovatelkou, přinejmenším kdybychom měřili slávu délkou fronty lidí čekajících na autogram. Objíždí svět s jednoduchým poselstvím, které je ale pro mnohé obtížné přijmout jako realitu: Naslouchejte andělům, všichni nějakého máte. A moje skepse je najednou ta tam a začíná mě opravdu zajímat, jak je to s těmi anděly kolem nás.

J.R.R. Tolkien - Komplet - Tolkien (Hobit, Společenstvo prstenu, Dvě věže, Návrat krále, Silmarilion)
02.07.2013

Iveta Markusová: J.R.R. Tolkien - Komplet - Tolkien (Hobit, Společenstvo prstenu, Dvě věže, Návrat krále, Silmarilion)

Sice už jsem vlastnila všechny tři části Pána prstenů, Hobita i Silmarilion, ale když jsem uviděla v knihkupectví tento krásný vázaný komplet s kouzelnými ilustracemi, neváhala jsem ani chvilku a tuhle parádní záležitost jsem si koupila. Zaujímá čestné místo v mojí knihovně a jednotlivé díly, které jsem měla, nyní nabízí čtenářům místní knihovna.

02.07.2013

Temné dědictví 2: Podivný únos Hanibala

Druhý díl příběhů o bláznivé hororové rodině Smrtičových vypráví o ztrátě milovaného jorkšírského teriéra Hanibala. Najít takového zatoulaného prcka dá práci, vždyť se vejde všude! Nakonec ale marné pátrání vysvětlí anonymní dopis. Psík padnul do rukou únosci, který za jeho navrácení žádá knihu magie. Její majitel získá kouzelnické schopnosti a není proto divu, že se rozhodl riskovat i pletku se Smrtičovými.