Nejnovější

Margaret Atwoodová
06.10.2017

Setkání s Margaret Atwoodovou

Známá kanadská spisovatelka Margaret Atwoodová v květnu obdržela literární Cenu Franze Kafky, kterou s radostí přijala a 18. října 2017 ji převezme v Knihovně Václava Havla. Na slavnostní převzetí ceny a setkání s autorkou je, z důvodu omezené kapacity sálu, nutné vytvořit rezervaci.

Veletrh v Havlíčkově Brodě
05.10.2017

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě (2017)

Ve dnech 20. a 21. října 2017 se v Havlíčkově Brodě uskuteční Podzimní knižní veletrh, na který bychom vás chtěli srdečně pozvat. Akce se bude konat v Kulturním domě Ostrov (Na Ostrově 28) a letos se jí zúčastní zatím největší počet nakladatelů.

Psychiatr
05.10.2017

Recenze: Caleb Carr - Psychiatr

Devatenácté století má na kahánku, průmyslová revoluce vrcholí a zdá se, že do Spojených států dorazil nejnovější z nevítaných dovozních artiklů z Evropy. Amerika právě získala svého prvního sériového vraha.

Se záští
04.10.2017

Čtenářská recenze: Eileen Cook - Se záští

Se záští je kniha, která mě upoutala svoji magickou obálkou a následně i anotací. Koho by nezajímal příběh, kde vystupuje dívka se ztrátou paměti, která se stala účastnicí nehody (jenž však nemusela být tak úplně nehodou)? Vzpomene si, co se stalo? A co když si nevzpomene? Nebylo by to tak nakonec lepší?

Džundži Itó - Spirála
04.10.2017

Koutek japonského komiksu 9 - Džundži Itó, aneb Myslíte, že už jste viděli všechno?

Ve dnešním díle komiksového koutku se možná sluší hned ze začátku zlehka upozornit. Nedoporučuji v pracovní době googlit ani jméno autora, ani jeho knihy (a i mimo pracovní dobu se možná hodí trochu obrnit). Neříkejte, že jsem vás nevaroval...

Katakomby
03.10.2017

Čtenářská recenze: Madeleine Rouxová - Katakomby

Bude zakončení trilogie Asylum a Sanctum stát za to, nebo půjde jen o slabý odvar předchozích dílů? To asi záleží na každém čtenáři v návaznosti na to, jaký očekával konec. Ten vám samozřejmě neprozradím, ale myslím si, že tábory čtenářů se budou rozdělovat.

Miloš Urban
03.10.2017

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny října)

Jako každý druhý týden i nyní přeje Bux všechno nejlepší k narozeninám! Také v říjnu slaví hned několik věhlasných českých a světových autorů, připomeňte si je i jejich tvorbu s námi.

Třináctkrát proto
02.10.2017

Co bude vycházet - začátek října

Říjen a listopad jsou na knihy nejsilnější měsíce a nejen, že toho vychází hodně, ale také jdou na pulty ty největší letošní trháky! Z bohatého menu vybíráme jenom lehkou ochutnávku, od každého něco.

Crying Freeman
27.09.2017

Koutek japonského komiksu 8 - Crying Freeman, aneb Zabije ho mafie?

Z manga sérií, které v češtině dosud vyšly, je Crying Freeman zatím nejstarší, v originále začal vycházet roku 1986. Má nám Čechům co říci přes třicet let starý japonský komiks? To si pište, že ano!

Všechno nejlepší, Bilbo
26.09.2017

Akce: Fantastické hitovky

Dvaadvacátého září měli narozeniny Bilbo a Frodo Pytlík, dva neobyčejní hobiti ze Středozemě. Nezbývá nám, než na ně se všemi fanoušky fantasy zavzpomínat a poslat jim přání všeho nejlepšího do Zemí neumírajících. Avšak nejen klasikou je živ milovník fantasy, u nás máme i spousty výjimečných nových titulů za skvělé ceny. Posuďte sami…