Nejnovější

Tým Buxu doporučuje
07.02.2018

Náš tým doporučuje - 5. díl

Na Buxu pro nás nejsou knížky jen prací, ale také zábavou, hobby a posláním. Není proto divu, že čteme rádi a dost. A co máme rozečtené právě teď? Tentokrát jsme zaostřili na sci-fi. Zatímco Lenka se vrhla na klasiku, která nerezaví, Iva si vzala na paškál aktuální postapo trhák!

Anna Bolavá
06.02.2018

Čtenářská recenze: Anna Bolavá - Ke dnu

Románový debut Anny Bolavé Do tmy jasně naznačil, že se u nás po dlouhé době objevila paní Spisovatelka. Její druhý titul Ke dnu proto vzbudil určité očekávání...

Všechno, co máme
05.02.2018

Recenze - Kerry Lonsdaleová: Všechno, co máme

Aimee se toho dne původně měla vdávat za muže svých snů. Místo toho mu jde na pohřeb. Ale co kdyby se ukázalo, že její snoubenec není tak docela mrtvý?

Henning Mankell
02.02.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny února 2018)

Jako každé dva týdny blahopřejeme všem oslavencům, nejen těm v literární sféře - ale přece jen, knihy nás zajímají nejvíc! Tentokrát si připomeneme narozeniny Johna Grishama, George Simenona nebo Ransoma Riggse.

Geniální přítelkyně
01.02.2018

Akce: Romány (ne)jen pro ženy

Máme sice speciální akci na knižní dárky k Valentýnu, ale, ruku na srdce - nejvhodnější dárek si člověk často vybere sám. Proto jsme právě pro vás připravili výběr z knih nejen pro ženy; společenské romány, rodinná dramata a romantiku, která neurazí vaši inteligenci, u nás máme až do 20. února.

Počátek
01.02.2018

Co bude vycházet - začátek února 2018

První polovina ponurého února bude (celkem příhodně) patřit pořádně temným drasťákům, a nejen jim! Vychází spousty titulů od renomovaných autorů, některé i dost dlouho očekávané. Nevěříte? Přesvědčte se u nás!

Malý život
29.01.2018

Čtenářská recenze: Hanya Yanagihara - Malý život

V pořadí druhá kniha americké autorky havajského původu Hanyy Yanagihary vzbuzuje hned od svého vydání v roce 2015 u čtenářů intenzivní emoce.

Půlnoční modř
26.01.2018

Čtenářská recenze: Simone van der Vlugt - Půlnoční modř

Každý zná keramiku s působivou, hlubokou modří na bílém podkladu s tradičními motivy. Období druhé poloviny 17. století přineslo vznik původní delftské keramiky, která se stala oblíbenou a vyhledávanou převážně vyšší společností. Jak vypadal život lidí, kteří vytvářeli takovou krásu, nám přiblíží životní osud nadané malířky Catrijn.

Valentýn
25.01.2018

Velká valentýnská akce

Na to, aby se lidé měli rádi, určitě není třeba žádných svátků - ale kdybyste se přece jen letos rozhodli Valentýna slavit, řekli jsme si, že se bude hodit nějaká inspirace. Právě pro vás tu máme zbrusu novou akci se spoustou tipů na dárky!

Řeky Londýna
25.01.2018

Recenze - Ben Aaronovitch: Řeky Londýna

Alternativní realita Londýna, kterým se promenují bohové, duchové, upíři a čarodějové - a hlavní hrdina, který mezi ně spadne rovnýma nohama. Že by vymodlené pokračování Nikdykde od Neila Gaimana? Kdepak, co vás nemá!