Nejnovější

Velký experiment
05.08.2017

Čtenářská recenze: Kennedy, Kenyon - Velký experiment

Celý náš život je jeden velký experiment! Vezměte si, jaké schopnosti má lidská duše, jak silná je lidská myšlenka, jakou máme intuici. Kde jsou telepatické schopnosti? Evidentně je sem tam někdo používat umí, nebo nám fungují jen tak náhodou…

Hrej tajně
03.08.2017

Čtenářská recenze: Emma Hart - Hrej férově

Hrej férově je třetím dílem série The Game od mladičké autorky Emmy Hart, jejíž knihy jsou plné romantických gest, sladkých polibků, ale také přitažlivých mladých mužů a dívek, kterým nechybí smysl pro ironii. Ne nadarmo se její tituly stávají bestsellery. I v pořadí třetí díl nesoucí název Hrej férově si vás získá. Je totiž plný bolesti, smutku a boje se sebou samou.

Danielle Steel
02.08.2017

Bux přeje všechno nejlepší (oslavenci první poloviny srpna)

Slavte spolu s Buxem narozeniny oblíbených autorů! Určitě je potěší, když si připomeneme je i jejich tvorbu.

Co bude vycházet v srpnu
01.08.2017

Co bude vycházet - srpen

Okurková sezóna se nekoná ani v srpnu, i v letním parnu vycházejí pořádné pecky!

Letní minifestival
31.07.2017

Letní minifestival autorského čtení

Srdečně zveme na pravidelný letní minifestival, který se bude konat 16. srpna od 17 hodin v hezkém prostředí atria Domu čtení (Ruská 1455/192, Praha 10), tentokrát s hosty knihkupectví a antikvariátu Fryč v Liberci.

Mlýn na mumie
28.07.2017

Recenze: Petr Stančík - Mlýn na mumie

Mlýn na mumie je, slovy autora, mystický, gastronomicko pornografický thriller. Nutno říci, že žádnému z květnatých přívlastků nezůstane nic dlužen.

Šílená
27.07.2017

Čtenářská recenze: Chloe Espositová - Šílená

Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, která ale nemají nejlepší vztahy. Důvod? Každá je úplně jiná. Zatímco Beth je ta hodná, která měla vždy dobré známky, dobré kamarády a nikdy žádné problémy, Alvina si všechny vybírala i za sestru.

Lisa Anselmová
25.07.2017

Rozhovor s Lisou Anselmovou

Po přečtení knižní novinky Život v Paříži od Lisy Anselmové, rodilé Američanky nyní žijící ve Francii, jsem se zamýšlela, co vedlo spisovatelku k napsání této knihy. Odpověď je jednoduchá, námět je čerpán z životních etap, tak, jak je prožívá sama spisovatelka. Na papír přenáší své osobní pocity, myšlenky, potřeby a způsob života. Co ji může při psaní překvapit? Má motivaci psát o své postavě, někdy není jednoduché se rozhodnout pro konkrétní volbu, přesto život v Paříži zvládá a začíná i přímo ovlivňovat své přátele.

Anglické listí
24.07.2017

Čtenářská recenze: Alena Damijo - Anglické listí

Čekala jsem nějaký coolturní šok malého rázu, třeba že Britové nosí ponožky dva dny za sebou, ale čekal mě šok opravdový. Mimo jiné jsem pochopila, proč se Nigella Lawson proslavila svým vcelku v našich očích průměrným vařením a že tou hlavní ingrediencí opravdu v jejím vaření je vášeň a láska k jídlu jako takovému. Protože Britové fakt nevaří. A když, tak vaří to, z čeho se vám neudělá úplně dobře.

Irena Obermannová
20.07.2017

Literární salon s Irenou Obermannovou

Píšete, ale myslíte, že by se hodilo vypilovat si schopnosti? Nejste si úplně jistí, jak se posunout dál? Právě pro vás by mohl být literární salon se známou spisovatelkou Irenou Obermannovou, který se koná 26. července ve SmetaněQ na Smetanově nábřeží v Praze.