Nejnovější

Jenny Lawson - Fakt se to stalo? aneb Víceméně pravdivé a rozhodně originální memoáry
29.12.2014

Jenny Lawson - Fakt se to stalo? aneb Víceméně pravdivé a rozhodně originální memoáry

„Jenny Lawson patří k nejvtipnějším a nejsledovanějším americkým bloggerkám, kterou oceňují i takové známé osobnosti jako Neil Gaiman pro její odvážně černý, politicky nekorektní, často bizarní humor, s jakým glosuje svůj život.“ Tolik citát z anotace provázející tuto knihu. Přiznám se, že co se týká bloggerské činnosti, to mi tak trošku ujel vlak, nějak mě to prostě minulo. Asi bych tenhle výtvor do ruky nevzala, jenže zasáhla náhoda – čekala jsem, až kamarádka přebalí a patřičně očistí katastrofálně pokaděného potomka a na stolku měla rozečtenou právě tuto knížku s myšákem - Hamletem na přebalu.

23.12.2014

Hrdinové potkávají smrt a chtějí žít. Tak jako jejich autorka

Bývá módou vydávat posmrtně knihy předčasně zesnulých autorů. I tady, byť s jistou uměleckou cudností, platí, že smrt prodává. Třináct povídek Hany Andronikové vychází jako připomínka jejího předčasného odchodu před třemi lety. Z díla Hany Andronikové svým způsobem vystupovala smrt už za jejího života, jako by si její postavy byly stále vědomé vlastní blížící se konečnosti. Zemřela v předvánočním čase před třemi lety, stejně jako Ivan Martin Jirous a Václav Havel. Jejich mediálně uctěnější smrti tu její zastínily. Nakladatelství Odeon teď vydává soubor povídek nazvaný Vzpomínky, co neuletí.

Baby Jane
22.12.2014

Baby Jane

O lásce a vztazích už bylo napsáno hodně. Všichni hledáme, nalézáme, milujeme, ubližujeme a ztrácíme své protějšky. Bývá to podobné, a přeci pokaždé jiné. Lidé jsou díky svým povahám, charakterům, cítění i emoční hloubce rozdílní. Každý vztah tím získává svou jedinečnost. A nezáleží, zda jde o heterosexuály, lesbičky či gaye…

Případ Amelia
18.12.2014

Případ Amelia

Dítě. Od okamžiku, kdy se narodí, se stává tou nejdůležitější a nejbližší bytostí. Malý a bezbranný uzlíček v náručí vyvolává dojetí a lásku. S přibývajícími léty dítě neroste jen v centimetrech, ale učí se chodit, mluvit, chápat a začíná ukazovat svoji osobnost. Puberta je pak zatěžkávací zkouškou pro obě strany – dítě i rodiče. Křehké období dospívání s sebou nese radosti i strasti. První lásky, zklamání, přátelství, plány a mnoho nástrah, které se klidně mohou stát fatálními…

17.12.2014

Naše lednové tituly pro Vás

Je tu nový rok a s ním nové tituly. Začněme očekávaným šestým pokračováním oblíbené řady - Nástroje smrti: Město nebeského ohně. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili... V knize Platanová alej od Johna Grishama, autora, který se v žánru příběhů zasazených do soudních síní stal kultem i uznávanou autoritou, budeme znovu zavedeni do proslulé budovy soudu v Clantonu, kde advokát Jake Brigance čelí dalšímu velmi kontroverznímu sporu.

Kuchařka s Evou v ráji získala ocenění v soutěži Kuchařská kniha roku 2014
16.12.2014

Kuchařka s Evou v ráji získala ocenění v soutěži Kuchařská kniha roku 2014

Kuchařka Evy Filipové s Evou v ráji uspěla v soutěži Kuchařská kniha roku 2014 na mezinárodním televizním a rozhlasovém festivalu o gastronomii Znojemský hrozen. V kategorii Tradiční česká a regionální kuchařka se umístila na 3. místě. Knihu, která obsahuje více než 200 receptů české kuchyně od polévek po moučníky, vydalo nakladatelství Ikar.

Jak zestárnout do krásy
16.12.2014

Jak zestárnout do krásy

Móda je neúprosná. Dokud přetrvává trend štíhlosti, jsou všechny boje rozumu proti jeho neblahým důsledkům marné. Stejně tak: dokud se nadevše cení mladistvý vzhled, davy lidí budou ochotny podniknout cokoli šíleného, aby nevypadly z obrazu a zachovaly si před světem alespoň zdání svěžesti.

15.12.2014

Láďa Hruška, či Hvězdy nám nepřály? Prodejci knih poradí

Skoro na každého dopadá předvánoční shon a hlavním cílem je shánění dárků. Kniha se zdá jako snadná volba, protože si můžete vybrat z mnoha druhů a žánrů. Před Vánoci zpravidla bývá po knihách zvýšená poptávka. Knihkupectví v okrese mohou nabídnout širokou škálu možností koupě zajímavého dárku. Jakou knihu koupit, aby potěšila naše blízké? Zeptali jsme se knihkupců v okrese.

Láďa Hruška: Vaří knedlíčky z PAŠTIKY!
15.12.2014

Láďa Hruška: Vaří knedlíčky z PAŠTIKY!

O Vánocích kapra nejí, protože má hrůzu z kostí. Když jsme Láďu Hrušku požádali o štědrovečerní menu podle jeho gusta, překvapil nás asi nejvíc játrovými knedlíčky z paštiky. Chutnaly skvěle!

Devátá dívka
15.12.2014

Devátá dívka

Kolik knih jste letos přečetli? Já určitě hodně. Přesné číslo vážně nevím. Jedna posledních knih v roce 2014 pro mě byla Devátá dívka od Tami Hoag. A tak trochu mi ostatní zastínila. Možná to je tím, že ji mám teď v paměti nejčerstvější, ale stejně v tom vidím určitou symboliku.