Nejnovější

08.01.2015

Není vše takové, jak se zdá

A stačila k tomu jedna fotografie otištěná ve školních novinách jedné malé regionální univerzity, která vyvolala mnohé změny a především změnila pohled na jejího hlavního aktéra. Ten zde byl totiž zachycen v delikátní situaci. Zcela nahý – pouze s uvázanou kravatou – jak stojí rozkročen na břehu bahnitého trávníku Amsterdamsko-rýnského kanálu a pod pivním břichem se mu rýsuje přirození.

Člověk přece může snít o jiném světě
08.01.2015

Člověk přece může snít o jiném světě

Sny a cíle by měl mít každý z nás, neboť právě ty nás pobouzejí k životnímu naplnění po všech stránkách. A to, i když to někdy může stát všechny naše nadlidské síly. Není přece nádherné, když si splníme sen, po kterém jsme odjakživa toužili?

Být bez těch nejbližších
08.01.2015

Být bez těch nejbližších

Snadné je žít, ještě snadnější je o život přijít. Každý den bývá něčím výjimečný, ale málokdo z nás tuší, který den bude jeho posledním. Kdybychom to nadání měli, možná bychom většinu věcí a situací řešili naprosto jinak. Ale bylo by to opravdu k lepšímu?

Papírová města
08.01.2015

Papírová města

Dětská láska, dospívání, noc pomsty, provázky, tráva, spousta hádanek a papírová města. To je v několika bodech stručně vyjádřený obsah v pořadí třetí česky vydané „Greenovky“.

08.01.2015

Tami Hoag: Devátá dívka

Poslední večer roku patří bujarým oslavám. Ne všichni jsou ale ti šťastní, kterým je dovoleno se bavit. Někdo musí i pracovat… Třeba jako řidič, který vozí z místa na místo, z klubu do klubu, alkoholem znavené zákazníky. Může to být jen otravná rutina, ale třeba na něj někde na cestě číhá i nejhorší noční můra…

Francouzky zrají jako víno
08.01.2015

Francouzky zrají jako víno

Všechny chceme být krásné. Nevěřila bych ženě, co tvrdí, že jí na jejím vzhledu nezáleží. Není to jenom o tlaku doby, která nám podsouvá, jak máme vypadat. Chceme se líbit, chceme přitahovat pohledy. A myšlenka na stáří většinu z nás děsí.

Odpusťte mi, Váš Leonard
07.01.2015

Odpusťte mi, Váš Leonard

Taky znáte ty chvíle, kdy máte pocit, že už nemůžete dál? A kdybyste právě měli po ruce zbraň, řekněme něco starého, ale funkčního po dědečkovi, napadlo by vás... Nebo byste ji dokonce vzali do ruky a začali přemýšlet...?

Kluk s hlavní u spánku
07.01.2015

Kluk s hlavní u spánku

Vstane jako obvykle, akorát si do školního batohu krom učebnic a penálu přibalí ještě střelnou zbraň. Leonard Peacock dnes slaví své osmnácté narozeniny a má v úmyslu udělat z nich poslední den svého života.

Rudý vlk
07.01.2015

Rudý vlk

Jestli jste ještě nečetli žádnou knihu od Lizy Marklundové, měli byste to rychle napravit. Třeba Rudým vlkem.

Přízrak studené války
07.01.2015

Přízrak studené války

Šedesátá léta, to nebyla jenom Twiggy, Brigitte Bardot a květinové děti. Byla to taky doba největšího napětí mezi Západem a Východem. Studená válka vrcholila Evropu rozdělovala Železná opona. Ta sice již dávno spadla, ale jak zjišťuje novinářka Annika Bengtzonová, vrtat se v minulosti může být životu nebezpečné…