Nejnovější

Holly Goldberg Sloan: Násobky sedmi
08.12.2014

Holly Goldberg Sloan: Násobky sedmi

Když je vám dvanáct a jste génius, nemáte ve škole právě na růžích ustláno. Willow Chanceová, samotářská dívka se zájmem o botaniku a medicínu, se však dokáže vyrovnat s každou překážkou všedního života, protože má milující rodiče a svou vzkvétající zahradu. Jenže co se stane, když o své jediné spřízněné duše přijde během jediného okamžiku?

10. prosince se konal  slavnostní křest knihy Vinaři
08.12.2014

10. prosince se konal slavnostní křest knihy Vinaři

Křest knihy Vinaři spojený s autogramiádou herců stejnojmenného seriálu TV Prima se konal ve středu 10. prosince 2014 v Paláci knih Luxor. Lnihu pokřtili herci Pavel Nečas, Tomáš Materna a Sandra Nováková a režisér Vojtěch Moravec.

Eleanor a Park
08.12.2014

Eleanor a Park

Knihou Eleanor & Park se českým čtenářům poprvé představuje oblíbená americká spisovatelka Rainbow Rowell, která s tímto románem vyhrála již loni v Goodreads Choice Awards 2013 v kategorii Best Young Adult Fiction a jen tak mimochodem zrovna před pár dny znovu zvítězila se svojí další knihou Landline v Goodreads Choice Awards 2014 v kategorii Best Fiction. Dále je také autorkou úspěšné young adult knihy Fangirl (2. místo v Goodreads Choice Awards 2013 v kategorii Best Young Adult Fiction, hned za Eleanor & Park), která by se v příštím roce měla také dočkat českého vydání.

Eleanor a Park
08.12.2014

Eleanor a Park

Nečtu už tolik, co jsem četla před rokem, proto jdu radši na jistotu, než abych zabila několik dní čtením špatné knížky. Stejně se mi ale zdá, že dobré knihy se mi vyhýbají jako čert kříži. Až díky Eleanor a Parkovi jsem zjistila, že to je s největší pravděpodobností mým špatným úsudkem, protože mi trvalo týden, než jsem se k téhle dokonalosti dostala. Celý týden mi ta ležela na poličce a tím svým miloučkým obalem mě lákala ke čtení. A pak mi jednou v noci přeskočilo a já se o půl jedné pustila do čtení. Myslím, že mluví za vše, když řeknu, že když jsem v šest ráno končila, měla jsem chuť sjet si to celé znovu.

To život je zázrak, ne já
08.12.2014

To život je zázrak, ne já

Někdy jsou dny, kdy se nám všechno, čeho se dotkneme, daří a nic nám nestojí v cestě. Žádná překážka, žádný problém. Život naneštěstí ale není tak jednotvárný a „nudný“ a staví nás před různé zkoušky, které máme zvládnout. A to za jakoukoli cenu.

Martin Sichinger, držitel Literární ceny Knižního klubu, přichází s napínavým románem ze Šumavy: MEYROVO SKLO
03.12.2014

Martin Sichinger, držitel Literární ceny Knižního klubu, přichází s napínavým románem ze Šumavy: MEYROVO SKLO

V nakladatelství 65. pole vychází napínavý román o hledání pokladu, který lze číst jako příběh šumavského sklářství: MEYROVO SKLO.

Andy Weir: Marťan
02.12.2014

Andy Weir: Marťan

Wow! Žádná kniha mě v poslední době nedostala tolik jako Marťan.

Marťan ze Země
02.12.2014

Marťan ze Země

„Jsem v hajzlu.“

Borec
02.12.2014

Borec

Když bylo jemu čtrnáct let, měla ona šest. Tehdy spadla do bazénu, a nebýt jeho, utopila by se. Proto ji naučil plavat a držel nad ní ochrannou ruku. Čas postupně jejich cesty rozdělil a jediné co zůstalo, byla její písemná každoroční poděkování za „druhé narozeniny“. Mnoho let se neviděli, ale teď jeho pomoc potřebuje podruhé…

02.12.2014

Knížky pod stromeček....

V prosinci přichází druhý díl erotické série Most Wanted o třech mocných a záhadných mužích a krásných ženách, které je umí dostat na kolena, a o stravující vášni, která je spojuje. Víte který trojúhleník je nejklasičtější? Přece ten milostný! A právě tímto útvarem, nikoli geometrickým se zabývá kniha se zajímavým názvem „Hravě". Co je mi do vánočního balíku knih bez klasické detektivky? dalo by se říct - proto náš další tip je detektivka a to hned z pera té nejpovolanější, ano čeká nás nová Agáta - Poslední případy slečny Marplové.