Nejnovější

Když mrtví promlouvají
28.11.2014

Když mrtví promlouvají

Pokud bychom na chvíli měli tu možnost promluvit si s mrtvými, co bychom jim řekli? No, to nejspíš už záleží na jednotlivci, jedna věc je ovšem jistá. Kriminalistům by to zásadně ulehčilo práci. Protože jaký může být lepší svědek násilného činu, než sama oběť?

Vánoční tipy: knihy pro dámy
28.11.2014

Vánoční tipy: knihy pro dámy

Pánové mi jistě dají za pravdu: vybírat pro ženy knížky na Vánoce není vůbec snadné! Dokonce i my, kdo se knihami zabýváme profesionálně, s tím máme problémy. No dobře, asi máme přece jen trochu větší přehled. Do rukou se nám koneckonců dostávají i knihy, které bychom dobrovolně nečetli.

MŮJ TIP: Knížka jako dárek pro chlapa
28.11.2014

MŮJ TIP: Knížka jako dárek pro chlapa

Jako knihomol samozřejmě nemůžu jinak – knížku si pod stromečkem najde každý. Dokonce i chlapi. Dokonce i ti, co tvrdí, že nečtou. Díky dlouholetým zkušenostem už mi ani nepřijde tak těžké něco pro ně najít.

Courtney Coleová: Pokud zůstaneš
27.11.2014

Courtney Coleová: Pokud zůstaneš

Vezměte kluka, kterému je všechno jedno, a do cesty mu postavte dívku, která je jeho pravým opakem. Světice s milým úsměvem a jeho zachránkyně. A nakonec čekejte, co bude dál. Věřím tomu, že mnozí už ví. Pax a Mila přišli oba o matku, Mila dokonce o oba rodiče, ale každý z nich se se ztrátou vyrovnával jinak. A nyní, když se potkali, se může vše změnit.

John Green: Papírová města
27.11.2014

John Green: Papírová města

Papírová města – města vytvořená pro potřebu, pro radost a pro zajímavost. Opravdu existují, ale ponětí o nich má jen málokdo. Třeba taková Margo, osmnáctiletá studentka, která hledá smysl svého života.

27.11.2014

2. prosince se konal křest knižního životopisu HANY BENEŠOVÉ

Křest prvního knižního životopisu Hany Benešové se konal v úterý 2. prosince, v den 40. výročí úmrtí Hany Benešové (1885-1974). Knihu představil autor - historik Petr Zídek. Úvodní řeč pronesl a knihu pokřtil historik Josef Tomeš.

25.11.2014

Haruki Murakami - Kronika ptáčka na klíček

Spisovatel Haruki Murakami patří k nejčtenějším japonským autorům posledních desetiletí na světě, je kladně hodnocen nejen čtenáři, ale i odbornou veřejností, díky čemuž se každoročně na podzim objevuje mezi nejžhavějšími kandidáty na Nobelovu cenu za literaturu. Po loňském vydání jeho rozsáhlého díla „1Q84“ přináší nakl. Euromedia Group našemu čtenáři další autorovo slavné dílo „Kronika ptáčka na klíček“.

25.11.2014

Michal Viewegh a kolektiv - Sedm svateb a jeden rozvod

Svatba na sedm způsobů. I tak se dá nazvat další knížka ze zavedené vynikající edice Česká povídka, kterou už po dlouhá léta vydává jihlavské nakladatelství Listen. Jak je už z názvu patrné, nosným tématem je svatba a láska (a jednou i rozvod). Tedy ono věčné téma, se kterým se čtenáři této edice už setkali několikrát, např. v titulech „A celý život budem šťastný …“, či „Miluj mě víc“.

25.11.2014

Jeffery Deaver - Sběratel kůží

V roce 1997 nastartoval Jeffery Deaver svoji hvězdnou kariéry románem „Sběratel kostí“, ve které představil postavu geniálního vyšetřovatele Lincolna „Linka“ Rhyma. Letos se na pultech objevila už jedenáctá kniha s tímto kriminalistickým géniem, a postava „sběratele kostí“ se znova připlete Linkovy do života. V ulicích New Yorku, nebo spíše v temnotách pod nimi, řádí jeho obdivovatel, který si v Linkových očích vysloužil jméno sběratel kůže. Jako bestiální noční můra se vynořuje ze zapomenutých podzemních místností, aby svým obětem poskytla tetování zdarma. Jen místo tetovacího inkoustu používá mnohdy už zapomenuté jedy.

24.11.2014

Haruki Murakami - Podivná knihovna

Nerozsáhlá povídka jednoho z nejslavnějších současných spisovatelů zabere slabou hodinku čtení, a proto ji vřele doporučuji jako oddych od rozsáhlých beletristických děl - ale nejen proto. Přestože ji přelouskáte asi stejně tak rychle jako pohádku před spaním, prožitek a dojem z ní je nesrovnatelně hlubší. Připravte se ale na to, že vám už po prvních pár stránkách čtení trochu zkazí představy o knihovně coby příjemném místě.