Nejnovější

Eleanor a Park
01.12.2014

Eleanor a Park

Do této knihy jsem se pustila, protože jsem čekala nějakou oddechovku, při které zavzpomínám na školní léta. Eleanor a Park je dílo, které je zařazeno do oddílu pro dospívající a ještě lépe pro dívky. Ale! Tato kniha si zaslouží mnohem víc. Měla by se ocitnout na dosah těm, kteří si chtějí přečíst něco strhujícího, krásného a nečekaného. Možná jsem moc nadšená. Ale důkaz toho, že jsem to prostě jen hltala a nakonec jsem si neodpustila slzy na závěr, mluví za vše. Protože sakra, dvě slova nakonec? To jako vážně? Potřebuju nutně víc. Víc informací, víc slov.

Noční můra Stephena Kinga
01.12.2014

Noční můra Stephena Kinga

Když je na přední straně nějaké knihy citovaný Stephen King, většinou to zavání marketingovým tahem. O to pak víc, když tenhle král hororů tvrdí, že se jedná o jedno z nejděsivějších děl. V tomhle případě ale o za vlasy přitažený marketing nejde. Ebola je skutečnou hrozbou a brát ji na lehkou váhu může jenom opravdový šílenec.

Jaká byla naše druhá první dáma?
01.12.2014

Jaká byla naše druhá první dáma?

Všechny manželky našich prezidentů jsou chtě nechtě srovnávány s Hanou Benešovou. Manželka druhého československého prezidenta Edvarda Beneše se stala jakýmsi ideálem toho, jak má první dáma vypadat a jak se chovat.

Uzel
01.12.2014

Uzel

Státní hranice obehnané ostnatými dráty. Bolševici a jejich snaha o ochranu pracujícího lidu před zlými a zákeřnými imperialisty ze Západu. Nepočítaně složek s krycími názvy na rozvraceče státu. Podpultové zboží pro známé, plnění pětiletky, StB…. Idea bývalého režimu nahání husí kůži i po letech…

Intriky a jiné pikle za času králů
01.12.2014

Intriky a jiné pikle za času králů

Temné vody politiky jsou ošemetnými a mnohdy i nebezpečnými končinami. Často tam bují korupce, podvody, formují se různé frakce a intriky a pikle jsou na denním pořádku. Je to zkrátka džungle, ve které přežijí jen ti nejsilnější a nejvychytralejší. A jinak tomu nebylo ani ve středověku.

Jitka Novotná – Když vaří múzy
01.12.2014

Jitka Novotná – Když vaří múzy

Když jsem si přečetla název této nevšední kuchařky, napadlo mě: Ony múzy vaří?! Doposud jsem si myslela, že se živí ambrozií a nektarem…. Ale, ne, teď seriózně – pokud máte rádi vážnou hudbu, vznešenou atmosféru koncertních sálů, jiskřivé tóny operních melodií a tak vůbec, určitě vás už napadlo, jak vlastně lidé kolem „kumštu“ žijí v civilním životě - mimo jeviště.

Nejpřekládanější dílo čínského bestselleristy Jü Chua „ŽÍT!" konečně v češtině!
01.12.2014

Nejpřekládanější dílo čínského bestselleristy Jü Chua „ŽÍT!" konečně v češtině!

Nakladatelství Verzone vydalo v edici Xin román Žít! (1991) jednoho z nejúspěšnějších čínských spisovatelů současnosti Jü Chua. Strhující příběh životem zkoušeného venkovana Fu-kueje na pozadí bouřlivých událostí čínských dějin 20. století patří mezi autorova nejvýznamnější díla a záhy se dočkal filmové adaptace. Jü Chuovo dílo bylo dosud přeloženo do více než dvaceti jazyků a bylo oceněno několika mezinárodními cenami za literaturu.

Tatiana Jelínek – Sladkosti bez výčitek
01.12.2014

Tatiana Jelínek – Sladkosti bez výčitek

Myslím, že žena, která neholduje alespoň občas sladkostem asi neexistuje a stejně tak neexistuje žena, která je stoprocentně spokojená se svou postavou a neřeší tu a tam nějaký ten špíček na nesprávném místě svého těla.

Sladkosti bez výčitek
01.12.2014

Sladkosti bez výčitek

Nakladatelství FORTUNA LIBRI vydalo jedinečnou knihu chutných a zdravých dezertů, které neobsahují klasickou mouku ani klasický cukr. Zkuste hřešit zdravě!

28.11.2014

Martina Winkelhoferová

Chybí nám šlechtická soudržnost a také pocit, že všichni jsme součástí velké rodiny. - Říká rakouská historička Martina Winkelhoferová v exkluzivním rozhovoru pro čtenáře Xantypy. Češi jsou prý jedni z nejranějších ptáčat v celé Evropě. Zřejmě se jedná o dědictví po Františku Josefovi 1. Císař pán totiž vstával už v půl čtvrté! Co dalšího z jeho doby přežilo do našich dnů? Čím může být habsburský dvůr inspirativní pro současné „panovníky"? Jak se žilo šlechtičnám a k čemu šlechtictví zavazuje? To jsou otázky, kterými se Martina Winkelhoferová zabývá. Její knihy „historie všedního dne" císařského dvora doby Františka Josefa 1. viribus unitis a ŠLECHTICTVÍ zavazuje vyšly i česky. V záři přijela do České republiky na pozvání Asociace majitelů hradů a zámků a pana Milana Svobody, který je iniciátorem projektu Mosty mezi hrady a zámky.