Nejnovější

20. listopadu se konal křest knihy Povídání s hvězdami a bylinkami
14.11.2014

20. listopadu se konal křest knihy Povídání s hvězdami a bylinkami

Křest knihy „Povídání s hvězdami a bylinkami“ spojený s autogramiádou předního astrologa a léčitele celebrit Emila Václava Havelky se uskutečnil 20. listopadu v Literární kavárně Knihkupectví Academia na Václavském náměstí v Praze. Knihu pokřtili Havelkovi dlouholetí klienti a přátelé Miloslav Dočekal, Žofie Kanyzová, Felix Slováček a Dagmar Patrasová.

Vraťte se na stromy a budete fit!
13.11.2014

Vraťte se na stromy a budete fit!

Na českou kotlinu začali útočit bohové zdraví, štíhlosti a krásy! Útok je veden zvenčí, ale hrozí i vnitřní nepřítel! Česká kuchyně je prý nezdravá! Je to sice blábol, ale své uctívače si najde. Kdo (možná, spíš která) nevyzkoušel alespoň jednou za život nějakou zaručenou dietu, ať zvedne ruku! Knižní trh nabízí dostatečný výběr. Jsme tlustí a líní. Máme tlusté děti, kolem nás se valí tzv. američtí tlusťoši a tlusťošky. My starší si vybavujeme svá školní léta, kdy posměch spolužáků budila ve třídě jediná baculatá a nemotorná holčička nebo chlapeček. Teď jsou jich plné školy. Atakovaní reklamou krásných, mladých, šťastných a štíhlých lidí zjišťujeme, že bychom takoví chtěli být také. Věčné téma diet a hubnutí je zase tu!

Jozef Bednárik: Milovat život naplno
13.11.2014

Jozef Bednárik: Milovat život naplno

Loni v srpnu přišel český a slovenský muzikálový svět o jednu výjimečnou osobnost – zemřel herec a režisér Jozef Bednárik. Jeho tvůrčí génius dal vzniknout mnoha nezapomenutelným představením, čeští diváci si určitě okamžitě vybaví jeho Draculu, Johanku z Arku či Angeliku, a to je ještě jen malý zlomek jeho obrovského díla.

Vychází jedna z nejlepších biografií Boba Dylana, které byly kdy napsány
13.11.2014

Vychází jedna z nejlepších biografií Boba Dylana, které byly kdy napsány

Renomovaný americký novinář a spisovatel David Dalton vykresluje detailní portrét rockové ikony a nabízí možnou odpověď na otázku, kdo je „pravý“ Bob Dylan. Biografie jedinečného mohykána vyniká originálním pojetím a obrazným jazykem.

12.11.2014

Tohle je svět plný krutosti a násilí

Kdo není silný, nepřežije v něm. Současně je však potřeba pozorně naslouchat, aby nám neunikl ani ten nejslabší hlásek. Rozumíte mi? Dobré zprávy se většinou sdělují potichu. Tohle si prosím vás dobře zapamatujte, nabádá hlavního hrdinu jedna ze sester Kanóových.

12.11.2014

Zločinecký podnik

Měl téměř všechno. Výborně placenou práci manažera ve velké firmě, krásnou manželku, dvě děti, dvě auta a obrovskou viktoriánskou vilu na dobré adrese. Byl slušný, poctivý, vzorný manžel i otec. Pak ale přišla finanční krize, a s ní i výpověď. Hromadící se nezaplacené účty za domácnost i hypotéku ho nakonec „donutily“ dát se na nové podnikání – na bankovní loupeže…

Josef Bednárik byl vynikajícím divadelním režisérem. Jaká je kniha o něm?
11.11.2014

Josef Bednárik byl vynikajícím divadelním režisérem. Jaká je kniha o něm?

Vychází biografie muzikálového režiséra Jozefa Bednárika. Zachycuje jeho profesní kariéru i extrémní pojetí života. Nakladatelství Ikar vydává životní příběh muzikálového režiséra Jozefa Bednárika. Biografii nazvanou „Jozef Bednárik“ napsala slovenská novinářka a autorka několika knižních bestsellerů Andrea Coddington. Kniha odhaluje soukromý i profesní život tohoto milovníka umění, knih, šansonů a dobrého jídla. V Česku vychází krátce po prvním výročí jeho smrti.

10.11.2014

Za švédskou idylou číhá násilí a zlo, líčí temní detektivkáři

Ten první je zarostlý jako hrdina z dávných mýtů, ten druhý má černý lak na nehtech a na hlavě temný klobouk. Jerker Eriksson působí přemýšlivěji, Hakan Axlander Sundquist ze sebe sype odpovědi velmi rychle. Dohromady si říkají Erik Axl Sund a napsali sérii krimithrillerů, z nichž první s názvem Vraní dívka byl v českých knihkupectvích opatřen výstražnou přelepkou Jen pro silné povahy.

07.11.2014

Chuck Palahniuk je nyní tak nějak uprostřed

Zatracení se jmenuje druhý díl zamýšlené trilogie Chucka Palahniuka (1962), který se natrvalo zapsal do literárních dějin Klubem rváčů. Navazuje na román Prokletí, v němž se třináctiletá Madison Spencerová, zřejmě po předávkování marihuanou, dostala do pekla.

07.11.2014

Psi pana prezidenta

První knižní životopis Hany Benešové popisuje příběh ženy, která je dodnes považována za nedostižný vzor „první dámy“. Petr Zídek zpracoval velké množství doposud neznámých nebo nevyužitých dokumentů a mluvil s lidmi, kteří měli k Haně Benešové blízko. Knihu, již doprovází množství fotografií z veřejných i soukromých zdrojů, z nichž značná část nebyla nikdy publikována, vydává v listopadu nakladatelství Universum.