Nejnovější

Brizzi Fausto - 100 dní štěstí
20.11.2014

Brizzi Fausto - 100 dní štěstí

Mnohé knihy jsou předem anoncovány a vychvalovány do nebes a ve výsledku mnohdy sotva převyšují průměr. Ovšem v případě románu 100 dní štěstí je tomu spíše naopak. Začátek vás dostane svým humorným nadhledem a typickou hravou ztřeštěností horkokrevných Italů, postupně však do příběhu vstupuje stín a události získávají zcela jiný podtext.

Amy Sohn: Matkárna
20.11.2014

Amy Sohn: Matkárna

O tom, že „někdy je tahle „matkárna“ vlastně dost pakárna“ ví hlavní postavy románu Amy Sohn své. Příběh pětice Newyorčanů a jejich nejbližších boří společenské mýty o tom, že být spokojenou ženou a zároveň šťastnou matkou je jednoduché jako facka. A co teprve být v dnešní době šťastným manželem a otcem?

Být pořád silný je stejné jako nežít
20.11.2014

Být pořád silný je stejné jako nežít

Žije svůj život, a přesto ho tak úplně nežije. Pomáhá totiž ostatním, kteří ji navštěvují, aby své eskapády pochopily a nehroutily se z nich. Jenže tak jednoduché to není. To jest prostý úděl všech psychologů a tedy i Sofie Zetterlundové, která se rozhodla pomoci své věrné přítelkyni a kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové a sestavit tak profil vraha zneužívaných chlapců.

Zapomenout někdy je to největší štěstí
20.11.2014

Zapomenout někdy je to největší štěstí

A to především v situacích, kdy se nám v životě stávají hrozné věci. Někdo blízký nám zemře, onemocníme nějakou nevyléčitelnou nemocí, jsme účastníky nehody a v důsledku toho ochrneme, ztratíme práci, rodinu a někdy dáme všanc i vlastní život, apod. Pak jsou tu ale skutečnosti, na které zapomenout nesmíme – zrůdnosti druhé světové války, Československo bojující za svobodu při nacistické nadvládě či během „zlaté“ socialistické éry komunistické strany, kdy se každý občan postavil za druhého a stal se součástí národní masy.

Není všechno zlato, co se třpytí
20.11.2014

Není všechno zlato, co se třpytí

Velmi dobře prosperující firma na irském pobřeží uživí nejen zaměstnance samotné, ale především jejich vlastníky. Dvě rodiny si tak žijí na vysoké noze, a to díky dvěma podnikatelům – Victorovi Delahayeovi a Jackovi Clancyovi, kteří jsou společníci, ale trochu i rivalové.

Muži, kteří mě zkazili
19.11.2014

Muži, kteří mě zkazili

Jmenuje se Klára. Je jí 29 let a je promiskuitní…Není to sice nic, čím by se chlubila, ale taky nic, kvůli čemu by strkala hlavu do písku, jak by od ní většina pokrytecky morální společnosti čekala. Je to zkrátka fakt a jako k faktu se k tomu snaží přistupovat. Za její přelétavost vlastně můžou sami muži, protože právě oni z ní takovou „poběhlici“ vychovali…

Enon
19.11.2014

Enon

Když do života zavítá smrt a vezme blízkého člověka, je to smutné, těžké a hodně bolestné. Vyrovnat se s tím vypadá jako nemožné. Trvá to dlouho, časem se to snad i podaří, přesto zapomenout nejde nikdy. Vzpomínky i city si na cestě životem neseme s sebou dál… Ať už zemře kdokoliv, je to tragické, ale to nejkrutější, co si lze představit, je, když někdo přežije vlastní dítě.

18.11.2014

NOVINKA: Rainbow Rovellová - Eleanor a Park

Jako Romeo a Julie. Zapomeňte na slaďák Hvězdy nám nepřály, je tu Eleanor a Park. V romanci ze střední školy musí dospívající čelit rasistickým spolužákům, chudobě i opileckému nevlastnímu otci. Stojí tu sami dva proti světu, útěchu nacházejí v komiksech a v muzice. Hollywood chystá film.

18.11.2014

Murakami překvapuje brutalitou

Nakladatelství Odeon vydalo už jedenáct románů Harukiho Murakamiho a jednu jeho povídku. Teď přichází s druhou, jmenuje se Podivná knihovna, podobně jako loňský Spánek i ji ilustrovala německá výtvarnice Kat Menschiková. A souznění obrazu a slov dotváří silný čtenářský zážitek.

Poprvé se v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka, která s břitkým humorem glosuje svůj život
18.11.2014

Poprvé se v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka, která s břitkým humorem glosuje svůj život

V knize FAKT SE TO STALO? se poprvé v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka Jenny Lawson! S černým, politicky nekorektním, často bizarním humorem glosuje svůj život.