Nejnovější

Papírová města
08.01.2015

Papírová města

Dětská láska, dospívání, noc pomsty, provázky, tráva, spousta hádanek a papírová města. To je v několika bodech stručně vyjádřený obsah v pořadí třetí česky vydané „Greenovky“.

08.01.2015

Tami Hoag: Devátá dívka

Poslední večer roku patří bujarým oslavám. Ne všichni jsou ale ti šťastní, kterým je dovoleno se bavit. Někdo musí i pracovat… Třeba jako řidič, který vozí z místa na místo, z klubu do klubu, alkoholem znavené zákazníky. Může to být jen otravná rutina, ale třeba na něj někde na cestě číhá i nejhorší noční můra…

Francouzky zrají jako víno
08.01.2015

Francouzky zrají jako víno

Všechny chceme být krásné. Nevěřila bych ženě, co tvrdí, že jí na jejím vzhledu nezáleží. Není to jenom o tlaku doby, která nám podsouvá, jak máme vypadat. Chceme se líbit, chceme přitahovat pohledy. A myšlenka na stáří většinu z nás děsí.

Odpusťte mi, Váš Leonard
07.01.2015

Odpusťte mi, Váš Leonard

Taky znáte ty chvíle, kdy máte pocit, že už nemůžete dál? A kdybyste právě měli po ruce zbraň, řekněme něco starého, ale funkčního po dědečkovi, napadlo by vás... Nebo byste ji dokonce vzali do ruky a začali přemýšlet...?

Kluk s hlavní u spánku
07.01.2015

Kluk s hlavní u spánku

Vstane jako obvykle, akorát si do školního batohu krom učebnic a penálu přibalí ještě střelnou zbraň. Leonard Peacock dnes slaví své osmnácté narozeniny a má v úmyslu udělat z nich poslední den svého života.

Rudý vlk
07.01.2015

Rudý vlk

Jestli jste ještě nečetli žádnou knihu od Lizy Marklundové, měli byste to rychle napravit. Třeba Rudým vlkem.

Přízrak studené války
07.01.2015

Přízrak studené války

Šedesátá léta, to nebyla jenom Twiggy, Brigitte Bardot a květinové děti. Byla to taky doba největšího napětí mezi Západem a Východem. Studená válka vrcholila Evropu rozdělovala Železná opona. Ta sice již dávno spadla, ale jak zjišťuje novinářka Annika Bengtzonová, vrtat se v minulosti může být životu nebezpečné…

07.01.2015

Ukradené modlitby

Byly, jsou a vždycky budou. Dívky, slečny, ženy. Bohužel ne všude ve světě to mají stejné. Stejnou svobodu, stejná práva a stejné štěstí. Například v jedné horské vesničce. Tam jim musí černit zuby, stříhat na krátko vlasy a kopat jim jámy v podobě úkrytů. Už od mala. Protože kdyby se někdo dozvěděl, že se zde narodila holčička, tak by si na ni počíhal a časem ji ukradl.

05.01.2015

Nepodceňujte ani toho opilce

Vypadá to na běžnou opileckou rvačku u jednoho z nich v bytě, která prostě jednoduše skončila zabitím toho druhého. Nikdo se nad tím moc nepozastavuje, není to přeci nic neobvyklého. Mrtvého opilce lze nalézt nejen tady ve švédské Solně, ale všude na světě.

05.01.2015

Na hraně věčnosti

Jeden den, jedno pokračování a k tomu poslech kapely The Civil Wars. Zjistila jsem, že s poslechem tohoto duetu se mi líp čte, líp se zapojuje do děje.