Nejnovější

25.11.2014

Haruki Murakami - Kronika ptáčka na klíček

Spisovatel Haruki Murakami patří k nejčtenějším japonským autorům posledních desetiletí na světě, je kladně hodnocen nejen čtenáři, ale i odbornou veřejností, díky čemuž se každoročně na podzim objevuje mezi nejžhavějšími kandidáty na Nobelovu cenu za literaturu. Po loňském vydání jeho rozsáhlého díla „1Q84“ přináší nakl. Euromedia Group našemu čtenáři další autorovo slavné dílo „Kronika ptáčka na klíček“.

25.11.2014

Michal Viewegh a kolektiv - Sedm svateb a jeden rozvod

Svatba na sedm způsobů. I tak se dá nazvat další knížka ze zavedené vynikající edice Česká povídka, kterou už po dlouhá léta vydává jihlavské nakladatelství Listen. Jak je už z názvu patrné, nosným tématem je svatba a láska (a jednou i rozvod). Tedy ono věčné téma, se kterým se čtenáři této edice už setkali několikrát, např. v titulech „A celý život budem šťastný …“, či „Miluj mě víc“.

25.11.2014

Jeffery Deaver - Sběratel kůží

V roce 1997 nastartoval Jeffery Deaver svoji hvězdnou kariéry románem „Sběratel kostí“, ve které představil postavu geniálního vyšetřovatele Lincolna „Linka“ Rhyma. Letos se na pultech objevila už jedenáctá kniha s tímto kriminalistickým géniem, a postava „sběratele kostí“ se znova připlete Linkovy do života. V ulicích New Yorku, nebo spíše v temnotách pod nimi, řádí jeho obdivovatel, který si v Linkových očích vysloužil jméno sběratel kůže. Jako bestiální noční můra se vynořuje ze zapomenutých podzemních místností, aby svým obětem poskytla tetování zdarma. Jen místo tetovacího inkoustu používá mnohdy už zapomenuté jedy.

24.11.2014

Haruki Murakami - Podivná knihovna

Nerozsáhlá povídka jednoho z nejslavnějších současných spisovatelů zabere slabou hodinku čtení, a proto ji vřele doporučuji jako oddych od rozsáhlých beletristických děl - ale nejen proto. Přestože ji přelouskáte asi stejně tak rychle jako pohádku před spaním, prožitek a dojem z ní je nesrovnatelně hlubší. Připravte se ale na to, že vám už po prvních pár stránkách čtení trochu zkazí představy o knihovně coby příjemném místě.

24.11.2014

Podivná knihovna

24.11.2014

Stephen King - Mlha

Sbírka víc jak dvaceti povídek napsaných mistrem hororu, Stephenem Kingem, od 60. do 80. let minulého století nese příznačný název Mlha podle úvodní povídky, jejíž filmové zpracování zná určitě většina z vás. Jakousi perlu ze všech povídek představuje Obraz smrtky, kterou autor napsal, když mu bylo teprve 18 let, a která už i přesto nese typické znaky Kingova rukopisu.

24.11.2014

Haruki Murakami - Kronika ptáčka na klíček

Už je tomu 20 let, co se z pera jednoho z nejslavnějších japonských spisovatelů zrodila Kronika ptáčka na klíček. V letech 1994 a 1995 vyšla kniha v japonštině jako třídílná a právě nyní je horkou novinkou její český překlad, vydaný nakladatelstvím Odeon v kompletní jednosvazkové verzi, čítající na 730 stran.

24.11.2014

John Wyndham - Den trifidů

Trifid, docela hezká květina, ovšem doma na zahrádce by si ji chtěl zasadit asi jen málokdo. Na výšku má přibližně dva metry, chodí po kořenech a svým vystřelujícím žahadlem dokáže zabíjet. A právě tyhle květiny se rozšířily po celém světě a lidé jsou ve vážném ohrožení.

24.11.2014

Detektiv Michael Crow – Klauni

Červený nos, výrazné líčení, barevné vlasy i oděv. To je neodmyslitelná postava z dětství – klaun. Humorná figurka z oslav, manéží nebo hraček nejen pobaví, ale někoho i spolehlivě vyděsí. Lidí, kteří trpí tzv. coulrofobií (strachem z klaunů) je velká řádka, a kdo ví, možná na tom má i kousek podílu mistr hororu Stephen King se svým slavným a proklatě děsivým klaunem To. Nově ovšem jako klauni vypadají oběti zákeřného vraha, který operuje v ulicích New Yorku…

24.11.2014

Pekáč buchet

Makadamové koláčky, muffiny s bílou čokoládou, pomalu pečené kuře, hráškové pyré nebo třeba svatební koláčky. Uvedené dobroty nejsou v tomto případě náhodným výčtem z kuchařky, ale ukázkou názvů kapitol nové knihy Pekáč buchet české spisovatelky Kateřiny Petrusové. Humorně laděný příběh znovu potvrzuje, že láska někdy skutečně prochází žaludkem, a stejně tak i hory přenáší…