Nejnovější

Nejpřekládanější dílo čínského bestselleristy Jü Chua „ŽÍT!" konečně v češtině!
01.12.2014

Nejpřekládanější dílo čínského bestselleristy Jü Chua „ŽÍT!" konečně v češtině!

Nakladatelství Verzone vydalo v edici Xin román Žít! (1991) jednoho z nejúspěšnějších čínských spisovatelů současnosti Jü Chua. Strhující příběh životem zkoušeného venkovana Fu-kueje na pozadí bouřlivých událostí čínských dějin 20. století patří mezi autorova nejvýznamnější díla a záhy se dočkal filmové adaptace. Jü Chuovo dílo bylo dosud přeloženo do více než dvaceti jazyků a bylo oceněno několika mezinárodními cenami za literaturu.

Tatiana Jelínek – Sladkosti bez výčitek
01.12.2014

Tatiana Jelínek – Sladkosti bez výčitek

Myslím, že žena, která neholduje alespoň občas sladkostem asi neexistuje a stejně tak neexistuje žena, která je stoprocentně spokojená se svou postavou a neřeší tu a tam nějaký ten špíček na nesprávném místě svého těla.

Sladkosti bez výčitek
01.12.2014

Sladkosti bez výčitek

Nakladatelství FORTUNA LIBRI vydalo jedinečnou knihu chutných a zdravých dezertů, které neobsahují klasickou mouku ani klasický cukr. Zkuste hřešit zdravě!

28.11.2014

Martina Winkelhoferová

Chybí nám šlechtická soudržnost a také pocit, že všichni jsme součástí velké rodiny. - Říká rakouská historička Martina Winkelhoferová v exkluzivním rozhovoru pro čtenáře Xantypy. Češi jsou prý jedni z nejranějších ptáčat v celé Evropě. Zřejmě se jedná o dědictví po Františku Josefovi 1. Císař pán totiž vstával už v půl čtvrté! Co dalšího z jeho doby přežilo do našich dnů? Čím může být habsburský dvůr inspirativní pro současné „panovníky"? Jak se žilo šlechtičnám a k čemu šlechtictví zavazuje? To jsou otázky, kterými se Martina Winkelhoferová zabývá. Její knihy „historie všedního dne" císařského dvora doby Františka Josefa 1. viribus unitis a ŠLECHTICTVÍ zavazuje vyšly i česky. V záři přijela do České republiky na pozvání Asociace majitelů hradů a zámků a pana Milana Svobody, který je iniciátorem projektu Mosty mezi hrady a zámky.

Když mrtví promlouvají
28.11.2014

Když mrtví promlouvají

Pokud bychom na chvíli měli tu možnost promluvit si s mrtvými, co bychom jim řekli? No, to nejspíš už záleží na jednotlivci, jedna věc je ovšem jistá. Kriminalistům by to zásadně ulehčilo práci. Protože jaký může být lepší svědek násilného činu, než sama oběť?

Vánoční tipy: knihy pro dámy
28.11.2014

Vánoční tipy: knihy pro dámy

Pánové mi jistě dají za pravdu: vybírat pro ženy knížky na Vánoce není vůbec snadné! Dokonce i my, kdo se knihami zabýváme profesionálně, s tím máme problémy. No dobře, asi máme přece jen trochu větší přehled. Do rukou se nám koneckonců dostávají i knihy, které bychom dobrovolně nečetli.

MŮJ TIP: Knížka jako dárek pro chlapa
28.11.2014

MŮJ TIP: Knížka jako dárek pro chlapa

Jako knihomol samozřejmě nemůžu jinak – knížku si pod stromečkem najde každý. Dokonce i chlapi. Dokonce i ti, co tvrdí, že nečtou. Díky dlouholetým zkušenostem už mi ani nepřijde tak těžké něco pro ně najít.

Courtney Coleová: Pokud zůstaneš
27.11.2014

Courtney Coleová: Pokud zůstaneš

Vezměte kluka, kterému je všechno jedno, a do cesty mu postavte dívku, která je jeho pravým opakem. Světice s milým úsměvem a jeho zachránkyně. A nakonec čekejte, co bude dál. Věřím tomu, že mnozí už ví. Pax a Mila přišli oba o matku, Mila dokonce o oba rodiče, ale každý z nich se se ztrátou vyrovnával jinak. A nyní, když se potkali, se může vše změnit.

John Green: Papírová města
27.11.2014

John Green: Papírová města

Papírová města – města vytvořená pro potřebu, pro radost a pro zajímavost. Opravdu existují, ale ponětí o nich má jen málokdo. Třeba taková Margo, osmnáctiletá studentka, která hledá smysl svého života.

27.11.2014

2. prosince se konal křest knižního životopisu HANY BENEŠOVÉ

Křest prvního knižního životopisu Hany Benešové se konal v úterý 2. prosince, v den 40. výročí úmrtí Hany Benešové (1885-1974). Knihu představil autor - historik Petr Zídek. Úvodní řeč pronesl a knihu pokřtil historik Josef Tomeš.