Nejnovější

21.11.2014

Jak se povídá s hvězdami a bylinkami

Věříte léčivé síle bylinek? Dáte si před spaním na uklidnění heřmánkový čaj, zkusili jste někdy v boji s žaludečnými potížemi čaj ze zeměžluči? O tom, jak nám může v běžném životě pomoci sama příroda, snad nikdo nepochybuje. Ale teď – co třeba astrologie? Tady už možná budou někteří skeptičtí.

21.11.2014

Akce StB „Margot“

Ukázka z nové knihy Petra Zídka Hana Benešová: Neobyčejný příběh manželky druhého československého prezidenta (1885-1974)

21.11.2014

Děvče s Nobelovou cenou

Když se tálibánští velitelé z pákistánského údolí Svát jednomyslně shodli, že Malála Júsufzáí musí zemřít, bylo jí teprve čtrnáct let. Ona však navzdory vážným zraněním atentát přežila a její hlas na podporu práva dívek a žen na vzdělání sílí. Představujeme vám mladou ženu, která se ničeho nebojí. A ví to o ní celý svět.

20.11.2014

Helen Fielding - Bridget Jonesová - Láskou šílená

S každým z nás to občas zamává. Před čtyřmi lety to zamávalo s Bridget. Tedy pardon – s Bridget Jonesovou. Je jí padesát, je vdova, má dvě malé děti a je na všechno sama. Mark si umřel a ona bez něj nedokáže žít. Byl totiž její všechno. Po čtyřech letech smutku však nastává čas najít si chlapa. Bridgetini přátelé se na to už nemohou dívat a tlačí vdovu do nového vztahu. Ale ono se to lehce řekne, a hůř udělá. A mezi tím zkoušet laškovat a líbat se a milovat (jak se to vůbec dělá po tolika letech a s někým cizím) je tu věčný boj s váhou, kaloriemi a nově i Twitterem, u čehož se budete válet smíchy. Jenže Bridget se nedá!

20.11.2014

Katherine Howeová - Posedlost

V posledním ročníku Akademie sv. Jany v Danversu je atmosféra napjatá k prasknutí. Nároky v dívčí škole se zvětšují, dívky se chystají k přijímacím zkouškám na prestižní univerzity jako je Yale či Harvard, zažívají první velké lásky... Děvčata jsou tak pod permanentním stresem, jsou však také velmi cílevědomé, soutěží o „nejlepší studentku“, výsledky jsou velmi vyrovnané a není jednoduché udržet se na špici. Ale jednoho dne se stane něco neuvěřitelného, co otřese celou školou, a už nikdy nebude nic tak, jako dřív.

20.11.2014

Wattin Danny - Poklad pana Isakowitze

Je-li někde zakopaný poklad, je třeba ho najít! V rodině novináře Dannyho Wattina se odjakživa předávala mimo řečí historka o pokladu zakopaném u stromu na pozemku pradědečka Hermanna Isakowitze. Všichni tuto informaci nechávali léta bez povšimnutí, až jednoho dne zaujala nejstaršího Dannyho syna, tehdy sedmiletého Lea.

Sylvie Bézuelová - Zvířátka
20.11.2014

Sylvie Bézuelová - Zvířátka

Pokud jste ještě nenatrefili na Larousse encyklopedie – a je úplně jedno, na co jsou zaměřeny, hned to napravte. Encyklopedie jsou věkově přiměřené a natolik srozumitelné, že knížku přečtete s dítětem prostě od začátku až do konce. Od tohoto nakladatelství máme již Encyklopedii Larousse pro nejmenší, červenou, se zajímavou semišovou aplikací na obálce. Najdete v ní všechny informace pro děti od cca 2 do 6 let, a protože jsme s knížkou moc spokojeni, hned jsme si pořídili Encyklopedii Larousse zvířata, tentokrát s oranžovým semišem. Je to knížka k pohlazení :-)

Černý Jiří a kolektiv - Obrázky z českých dějin a pověstí
20.11.2014

Černý Jiří a kolektiv - Obrázky z českých dějin a pověstí

Od Praotce Čecha po vznik ČSR. Jak jinak přiblížit mnohdy suchou a nezáživnou historii dětem? Jak v nich projevit a neudusat zájem o dějiny? Hned jak jsem objevila na trhu nadčasovou knihu Obrázky z českých dějin a pověstí, knihu, která mě provázela celé dětství, nezaváhala jsem ani vteřinu a okamžitě jsem ji koupila svým dětem. Jak už z názvu vyplývá, knížka je to hlavně obrázková, doplněná textem, který vše vysvětluje, vypráví, pojmenovává a navíc v něm nechybí reálná data.

Roman Vaněk - SNADNO & RYCHLE
20.11.2014

Roman Vaněk - SNADNO & RYCHLE

Heslem Prakulu je Prostě vás naučíme vařit… Kniha Snadno & Rychle – 111 receptů pro všední den to opravdu snadno a rychle naučí i ty největší zatvrzelce, co si odmítají vyndat i prkénko, když krájí chleba a vrcholem vaření je zalít sáček čaje horkou vodou. Vizí autora bylo sestavit kuchařku, jejíž recepty jsou jednoduché na přípravu a zvládnou je i dosud „vařením nepolíbení“.

Rosa M. Curto - Nauč se tvořit 2
20.11.2014

Rosa M. Curto - Nauč se tvořit 2

Nauč se tvořit 2 – Prstové maňásky a zvířátka na statku – s touhle knížku si opravu vyhrajete. Stačí vám k tomu různobarevný papír, dýmkové čističe (chlupaté kartáčky, které se dají v papírnictví koupit za pár drobných, jsou velmi ohebné a mají spoustu barev), chundelaté bambulky (rovněž k dostání v papírnictví či ve výtvarných potřebách v různých velikostech), korálky, lepidlo, nůžky, šňůrky, provázky, tužky a pastelky, sirky a dřívka od nanuků, špunty, kolíčky, párátka, peříčka, zbytky vlny, gumičky... Nic nedostupného, nic drahého!