Nejnovější

Být pořád silný je stejné jako nežít
20.11.2014

Být pořád silný je stejné jako nežít

Žije svůj život, a přesto ho tak úplně nežije. Pomáhá totiž ostatním, kteří ji navštěvují, aby své eskapády pochopily a nehroutily se z nich. Jenže tak jednoduché to není. To jest prostý úděl všech psychologů a tedy i Sofie Zetterlundové, která se rozhodla pomoci své věrné přítelkyni a kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové a sestavit tak profil vraha zneužívaných chlapců.

Zapomenout někdy je to největší štěstí
20.11.2014

Zapomenout někdy je to největší štěstí

A to především v situacích, kdy se nám v životě stávají hrozné věci. Někdo blízký nám zemře, onemocníme nějakou nevyléčitelnou nemocí, jsme účastníky nehody a v důsledku toho ochrneme, ztratíme práci, rodinu a někdy dáme všanc i vlastní život, apod. Pak jsou tu ale skutečnosti, na které zapomenout nesmíme – zrůdnosti druhé světové války, Československo bojující za svobodu při nacistické nadvládě či během „zlaté“ socialistické éry komunistické strany, kdy se každý občan postavil za druhého a stal se součástí národní masy.

Není všechno zlato, co se třpytí
20.11.2014

Není všechno zlato, co se třpytí

Velmi dobře prosperující firma na irském pobřeží uživí nejen zaměstnance samotné, ale především jejich vlastníky. Dvě rodiny si tak žijí na vysoké noze, a to díky dvěma podnikatelům – Victorovi Delahayeovi a Jackovi Clancyovi, kteří jsou společníci, ale trochu i rivalové.

Muži, kteří mě zkazili
19.11.2014

Muži, kteří mě zkazili

Jmenuje se Klára. Je jí 29 let a je promiskuitní…Není to sice nic, čím by se chlubila, ale taky nic, kvůli čemu by strkala hlavu do písku, jak by od ní většina pokrytecky morální společnosti čekala. Je to zkrátka fakt a jako k faktu se k tomu snaží přistupovat. Za její přelétavost vlastně můžou sami muži, protože právě oni z ní takovou „poběhlici“ vychovali…

Enon
19.11.2014

Enon

Když do života zavítá smrt a vezme blízkého člověka, je to smutné, těžké a hodně bolestné. Vyrovnat se s tím vypadá jako nemožné. Trvá to dlouho, časem se to snad i podaří, přesto zapomenout nejde nikdy. Vzpomínky i city si na cestě životem neseme s sebou dál… Ať už zemře kdokoliv, je to tragické, ale to nejkrutější, co si lze představit, je, když někdo přežije vlastní dítě.

18.11.2014

NOVINKA: Rainbow Rovellová - Eleanor a Park

Jako Romeo a Julie. Zapomeňte na slaďák Hvězdy nám nepřály, je tu Eleanor a Park. V romanci ze střední školy musí dospívající čelit rasistickým spolužákům, chudobě i opileckému nevlastnímu otci. Stojí tu sami dva proti světu, útěchu nacházejí v komiksech a v muzice. Hollywood chystá film.

18.11.2014

Murakami překvapuje brutalitou

Nakladatelství Odeon vydalo už jedenáct románů Harukiho Murakamiho a jednu jeho povídku. Teď přichází s druhou, jmenuje se Podivná knihovna, podobně jako loňský Spánek i ji ilustrovala německá výtvarnice Kat Menschiková. A souznění obrazu a slov dotváří silný čtenářský zážitek.

Poprvé se v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka, která s břitkým humorem glosuje svůj život
18.11.2014

Poprvé se v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka, která s břitkým humorem glosuje svůj život

V knize FAKT SE TO STALO? se poprvé v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka Jenny Lawson! S černým, politicky nekorektním, často bizarním humorem glosuje svůj život.

Vždycky budu stát při tobě
14.11.2014

Vždycky budu stát při tobě

Život se rozhodl ukázat Camryn Bennetové svou odvrácenou tvář, ale láska jí pomohla vyrovnat se se všemi smutky a začít znova. Poprvé po dlouhé době se cítí opravdu šťastná.

20. listopadu se konal křest knihy Povídání s hvězdami a bylinkami
14.11.2014

20. listopadu se konal křest knihy Povídání s hvězdami a bylinkami

Křest knihy „Povídání s hvězdami a bylinkami“ spojený s autogramiádou předního astrologa a léčitele celebrit Emila Václava Havelky se uskutečnil 20. listopadu v Literární kavárně Knihkupectví Academia na Václavském náměstí v Praze. Knihu pokřtili Havelkovi dlouholetí klienti a přátelé Miloslav Dočekal, Žofie Kanyzová, Felix Slováček a Dagmar Patrasová.