Nejnovější

Jidášovi lidé mezi námi
06.03.2015

Jidášovi lidé mezi námi

Had z Ráje, Kain a Jidáš. Co když byli tihle ti dobří, zatímco Adam, Ábel a apoštolové ti zkažení? Že je to neškodná teorie pár příznivců konspiračních teorií? Heather Kennedyová si to myslí také. Dokud jí nezačne jít o život.

Spisovatel jako MINIATURISTA, miniaturistka jako demiurg
05.03.2015

Spisovatel jako MINIATURISTA, miniaturistka jako demiurg

Literární prvotina Miniaturista britské spisovatelky Jessie Burtonové, která se v zahraničí prosadila jako oceňovaný román i bestseller, vyšla nedávno česky v nakladatelství Knižní klub bez většího humbuku. Za povšimnutí však určitě stojí – ať už pro atmosférické zachycení Amsterodamu 17. století, pro množství nabízejících se kontextů nebo díky silnému iniciačnímu příběhu. Zároveň však může leckoho zklamat ne zcela využitým potenciálem a budováním napětí, které nakonec vyzní lehce do ztracena.

Skutečný zločinec je čtenář
03.03.2015

Skutečný zločinec je čtenář

Francouzský spisovatel Pierre Lemaître je autorem velmi nevšední detektivní série s Camillem Verhoevenem – rtuťovitým komisařem trpasličí postavy, ale velkého charakteru, jehož doplňuje nadmíru vzdělaný kolega Louis (česky vyšel zatím pouze druhý díl s názvem Alex, Kniza Zlín, 2014). Jeho poslední román tematizující společenský chaos spojený s všeobecnou rekonstrukcí utrpěných křivd v období krátce po první světové válce Na shledanou tam nahoře (česky Odeon, 2014) navíc získal nedávno prestižní Goncourtovu cenu. Lemaître je autor, který rád znesnadňuje rozlišení mezi žánry a literárními kategoriemi. Své romány utváří v rámci sofistikované stylistické hry, včetně řady odkazů na jiná umělecká díla – aniž je však zbavuje čtivosti a napětí, které čtenářům téměř nedovolí odtrhnout zrak od letících řádků. Rozhovor, který probíhal během autorovy prosincové návštěvy Prahy, se nesl v hravém, lehce nadneseném tónu.

Nejdražší dcera
02.03.2015

Nejdražší dcera

Gillian Flynnová je zpět! No dobře, Gillian přímo ne, ale Nejdražší dcera od Elizabeth Littleové je kniha, která určitě nadchne všechny fanoušky Temných koutů a Ostrých předmětů. Jestli si chcete zkrátit čekání na další knihu paní Flynnové, rozhodně po ní sáhněte – já to udělala a nelituju!

Tajemství mojí matky
02.03.2015

Tajemství mojí matky

Janie Jenkinsová zavraždila svou matku. Shodují se na tom svědci, vyšetřovatelé, testy DNA i novináři. Sama Janie si z té hrůzné noci ale skoro nic nepamatuje. Po deseti letech ve vězení je teď zpátky na svobodě a hodlá zjistit, jak to celé bylo.

Recenze – Děti jsou jako slepí cestující
02.03.2015

Recenze – Děti jsou jako slepí cestující

Prostě nevidí, co se k nim blíží. Žijí v současnosti, kterou víceméně nenávidí, díky škole, hádkám s rodiči, neshodám s vrstevníky, zlomeným srdcím, pomluvám a úšklebkům okolí. Někteří proto nevidí jiné východisko, než ukončit jejich bezvýznamný život. Vždyť v budoucnosti je nic hezkého nečeká a i ti dospělí jsou neustále nešťastní, nebo snad ne?

02.03.2015

Vypravěčka

Zvrácená nacistická myšlenka, holocaust, miliony obětí, miliony zničených rodin a životů. O druhé světové válce a jejích zvěrstvech toho bylo natočeno i napsáno mnohé. A přeci to pokaždé spolehlivě děsí jako poprvé. Nikdy takových příběhů nebude dost. Na památku obětí, i kvůli světovému dění, které každý den ukazuje nepoučitelnost některých jedinců historií a dokonce i takové, kteří nelidské chování nacistů k židům popírají.

Alessandra Torre: Dívka z 6E
27.02.2015

Alessandra Torre: Dívka z 6E

Deanna je mladá žena, která poskytuje virtuální sex. A je v tom vážně dobrá. Má velkou klientelu převážně mužů s běžnými i neobvyklými choutky.

Autogramiády ANIFE v ČR
27.02.2015

Autogramiády ANIFE v ČR

Anife TOUR je za námi. Anife řadu autogramiád ukončila vystoupením v Dobrém ránu s Českou televizí 25. 3. 2015.

Andy Weir - Marťan
26.02.2015

Andy Weir - Marťan

Ačkoliv sci-fi zrovna nepatří mezi mé oblíbené žánry, občas mi přijde kniha z této kategorie k chuti (i když Marťan zas až takové sci-fi není….). Když jsem si na obálce přečetla upoutávku „Je nejslavnějším mužem na Zemi, až na to, že není na Zemi…“ a zrovna jsem dočítala něco jiného, bylo mi jasné, že další knihou bude Marťan. Prostě mě dostala už ta samotná upoutávka! A to se mi snad ještě nestalo…