Nejnovější

Borec
02.12.2014

Borec

Když bylo jemu čtrnáct let, měla ona šest. Tehdy spadla do bazénu, a nebýt jeho, utopila by se. Proto ji naučil plavat a držel nad ní ochrannou ruku. Čas postupně jejich cesty rozdělil a jediné co zůstalo, byla její písemná každoroční poděkování za „druhé narozeniny“. Mnoho let se neviděli, ale teď jeho pomoc potřebuje podruhé…

02.12.2014

Knížky pod stromeček....

V prosinci přichází druhý díl erotické série Most Wanted o třech mocných a záhadných mužích a krásných ženách, které je umí dostat na kolena, a o stravující vášni, která je spojuje. Víte který trojúhleník je nejklasičtější? Přece ten milostný! A právě tímto útvarem, nikoli geometrickým se zabývá kniha se zajímavým názvem „Hravě". Co je mi do vánočního balíku knih bez klasické detektivky? dalo by se říct - proto náš další tip je detektivka a to hned z pera té nejpovolanější, ano čeká nás nová Agáta - Poslední případy slečny Marplové.

Colleen Hooverová: Život jedna báseň
01.12.2014

Colleen Hooverová: Život jedna báseň

Tato Texasanka má prostě něco do sebe. Nevím, jak to dělá, ale její knihy hltám od začátku do konce. Stejně jako příběh Sky a Holdera si i Lake a Willa zamilujete. Život jedna báseň je kniha o touze, popírání, naději a poezii.

Miroslav Graclík, Václav Nekvapil - Třicet případů majora Zemana - Příběh legendárního seriálu a jeho hrdinů
01.12.2014

Miroslav Graclík, Václav Nekvapil - Třicet případů majora Zemana - Příběh legendárního seriálu a jeho hrdinů

O tomto seriálu bylo napsáno už skutečně mnoho, podle toho, jak se měnila doba, byl zprvu glorifikován, posléze dehonestován, po určitou dobu i uzamčen do pomyslného trezoru (asi aby se neztratil…), pak byl vysílán s komentářem před každým dílem (něco ve stylu nápisu na krabičkách cigaret „Kouření škodí zdraví“). V současné době je stejně jako ostatní seriály natočené před listopadem 1989 občas reprízován, nelze mu ovšem upřít, že oproti jiným seriálům má dost ostře vyznačenou hranici mezi táborem odpůrců a fanoušků.

Eleanor a Park
01.12.2014

Eleanor a Park

Do této knihy jsem se pustila, protože jsem čekala nějakou oddechovku, při které zavzpomínám na školní léta. Eleanor a Park je dílo, které je zařazeno do oddílu pro dospívající a ještě lépe pro dívky. Ale! Tato kniha si zaslouží mnohem víc. Měla by se ocitnout na dosah těm, kteří si chtějí přečíst něco strhujícího, krásného a nečekaného. Možná jsem moc nadšená. Ale důkaz toho, že jsem to prostě jen hltala a nakonec jsem si neodpustila slzy na závěr, mluví za vše. Protože sakra, dvě slova nakonec? To jako vážně? Potřebuju nutně víc. Víc informací, víc slov.

Noční můra Stephena Kinga
01.12.2014

Noční můra Stephena Kinga

Když je na přední straně nějaké knihy citovaný Stephen King, většinou to zavání marketingovým tahem. O to pak víc, když tenhle král hororů tvrdí, že se jedná o jedno z nejděsivějších děl. V tomhle případě ale o za vlasy přitažený marketing nejde. Ebola je skutečnou hrozbou a brát ji na lehkou váhu může jenom opravdový šílenec.

Jaká byla naše druhá první dáma?
01.12.2014

Jaká byla naše druhá první dáma?

Všechny manželky našich prezidentů jsou chtě nechtě srovnávány s Hanou Benešovou. Manželka druhého československého prezidenta Edvarda Beneše se stala jakýmsi ideálem toho, jak má první dáma vypadat a jak se chovat.

Uzel
01.12.2014

Uzel

Státní hranice obehnané ostnatými dráty. Bolševici a jejich snaha o ochranu pracujícího lidu před zlými a zákeřnými imperialisty ze Západu. Nepočítaně složek s krycími názvy na rozvraceče státu. Podpultové zboží pro známé, plnění pětiletky, StB…. Idea bývalého režimu nahání husí kůži i po letech…

Intriky a jiné pikle za času králů
01.12.2014

Intriky a jiné pikle za času králů

Temné vody politiky jsou ošemetnými a mnohdy i nebezpečnými končinami. Často tam bují korupce, podvody, formují se různé frakce a intriky a pikle jsou na denním pořádku. Je to zkrátka džungle, ve které přežijí jen ti nejsilnější a nejvychytralejší. A jinak tomu nebylo ani ve středověku.

Jitka Novotná – Když vaří múzy
01.12.2014

Jitka Novotná – Když vaří múzy

Když jsem si přečetla název této nevšední kuchařky, napadlo mě: Ony múzy vaří?! Doposud jsem si myslela, že se živí ambrozií a nektarem…. Ale, ne, teď seriózně – pokud máte rádi vážnou hudbu, vznešenou atmosféru koncertních sálů, jiskřivé tóny operních melodií a tak vůbec, určitě vás už napadlo, jak vlastně lidé kolem „kumštu“ žijí v civilním životě - mimo jeviště.