Nejnovější

03.11.2014

Encyklopedie Larousse ZVÍŘATA

Zvířátka jsou všude kolem nás. S encyklopedií z dílny francouzského nakladatelství Larousse se o nich malé děti dozví spoustu informací – hravě, s vtipem, se spoustou otázek, otvíracích okének, s krásnými ilustracemi. Poznejte zvířátka trochu víc, nestačí jen je umět rozeznat.

Hvězdy vážné hudby přivítaly do života zpěvem netradiční kuchařku KDYŽ VAŘÍ MÚZY
03.11.2014

Hvězdy vážné hudby přivítaly do života zpěvem netradiční kuchařku KDYŽ VAŘÍ MÚZY

30. 10. 2014 Mezzosopranistka, harfistka, violistka, houslistka, dvě sopranistky a tři dirigenti pokřtili v pražské Galerii Vinohradská 12 kuchařku, která je na českém knižním trhu ojedinělá. Kniha v ušlechtilém provedení KDYŽ VAŘÍ MÚZY přináší kromě receptů 16 rozhovorů s výraznými osobnostmi klasické hudby (vydává Verzone ve spolupráci se Smetanova Litomyšl).

Dívka, která se nebála
31.10.2014

Dívka, která se nebála

Když se tady v Evropě narodíte jako žena, do budoucna máte skoro totožné vyhlídky jako muži. Jistě, občas se setkáte s takovými jedinci, kteří by vás nejraději řetězem připoutali ke sporáku, ale takových není moc a rozhodně se s nimi můžete po svém vypořádat. Každopádně můžete chodit do školy, do práce, vybrat si partnera, rozejít se sním a najít si jiného – zkrátka svůj svobodný život si žijete po svém. Je tedy až skoro nemožné představit si, jak žijí dívky na blízkém východě.

Smrt možná není konec
31.10.2014

Smrt možná není konec

Nikdo z nás si v běžném životě svou smrtelnost moc neuvědomuje. A je to dobře, kdybychom to dělali, moc daleko bychom se asi nedostali. Nicméně všichni si tajně chováme myšlenku, že zrovna třeba my nezemřeme. Inu, zemře každý. Otázkou ale zůstává, co když to žádný konec není?

31.10.2014

Tess Stimsonová - Otevřené manželství

Jste zdravá, krásná, máte prima práci, pohledného manžela, které ho vám ostatní závidí, šikovné dítě, pěkný domek … Prostě všechny atributy pro moderní verzi šťastného života. Tak to mají ve svém životě i Charlie a Mia, naše dvě hrdinky z nejnovějšího románu populární anglické autorky Tess Stimsonové „Otevřené manželství“ (orig. An Open Marriage, 2014). Jenže vše může být klam, a i každodenní pohoda se stane po letech trošku stereotypní, možná až nudná. Proto začnete být více přístupná nějakému menšímu rozptýlení. Jenže i malé rozptýlení se může snadno vymknout z rukou…

Miniaturní svět
31.10.2014

Miniaturní svět

Když se řekne Amsterodam, většina z nás si představí – no, na každém kroku drogy a sex. Zkrátka, Amsterodam je jedním z velkých center evropského dění a každý puberťák sní o tom, že se tam s kamarády vypraví a pořádně si povyhodí z kopýtka.

Miniaturista
31.10.2014

Miniaturista

Na panenkách bylo vždycky něco tak trochu děsivého. Možná za to můžou všechny ty béčkové horory, možná taky ne – jednoduše vám ale občas naženou husí kůži. A totéž platí i o jejich domečcích, zvlášť pak těch, co věrně kopírují vaše vlastní obydlí.

31.10.2014

Harlan Coben - Šest let

Některé sliby jsou jen plané řeči do větru, některé tíží téměř každodenně. Co teprve ty, které se dotýkají záležitostí srdce. Tomu se těžko poroučí. Jenže porušení daného slibu pak může otřást nejen srdcem, ale i pohledem na minulost, a potažmo drsně ukončit i budoucnost. S touto dějovou myšlenkou přichází uznávaný americký spisovatel thrillerů Harlan Coben (*1962) ve svém novém románu „Šest let“, který vyšel v USA pod názvem „Six Years“ v roce 2013.

31.10.2014

Jonathan Kellerman - Zabiják

„Zabiják“ je už devětadvacátý příběh ze série Alex Delaware, který se značným čtenářským úspěchem Jonathan Kellerman vydává od roku 1985. Už tento fakt jasně naznačuje, že Kellerman zaslouženě patří ke špičkovým autorům v oblasti psychologických thrillerů. A právě nový román „Zabiják“ (orig. Killer, 2014) je toho dokonalým příkladem.

29.10.2014

Kdo nevaří, není ČECH

Pořady o vaření vysílají snad všechny televizní stanice. Kluci v akci, Vše o vaření, Dnes vaří šéf, Kašpárku vař - to jsou názvy pořadů, ve kterých předvádějí své umění renomovaní šéfkuchaři. Ale nyní se na obrazovce objevily tři, v nichž se představují „nekuchaři“.