Nejnovější

20.03.2015

Philippe Claudel - Brodeckova zpráva

Není moc autorů, na jejichž nové knihy se doslova „třesu“. Jedním z nich je ale určitě francouzský spisovatel Philippe Claudel (*1962), autor u nás vydaných románů „Šedé duše“ a „Vnučka pana Linha“, příběhů, které se velmi hluboce zaobírají lidskou myslí v době nejděsnějších krizí, jakou je bezesporu válka. Jeho román „Brodeckova zpráva“ (orig. Le Rapport de Brodeck, 2007) vytváří volnou trilogii, kterou slovy autora spojuje „téma války, respektive konfrontace jedince s válkou. Jak se válka, tedy světový fenomén, stává intimní událostí, jak událost, která žene lidstvo do záhuby, zasahuje jedince.“

20.03.2015

Sien-jung Paj - Tchajpejčané

Izrael a palestinská území, hranice mezi Severní a Jižní Koreou – to všechno jsou místa, která jsou synonymem napětí a svárů, místa s neustále tikající roznětkou velkého konfliktu. Mezi taková patří bezesporu i Tchaj-wan, vzbouřenecký ostrov, na který si už desítky let dělá nárok Čína.

19.03.2015

Erich Maria Remarque - Jiskra života

Kdysi dávno býval redaktorem. Je to několik málo let, ale zdá se to být jako daleká historie. V pracovním táboře v Mellernu se z něj stalo pouhé číslo. 509, tak se nechává oslovovat, protože na své pravé jméno a minulost chce zapomenout. Vzpomínky totiž mají moc, která by ho mohla zahubit.

19.03.2015

Charlotte Linková - V údolí lišek

Na novou knihu této úspěšné německé autorky jsem se těšila od chvíle, kdy jsem dočetla její předcházející (mimochodem velice zdařilý) detektivní román, jež se stal bestsellerem (Zapomenuté dítě - určitě stojí za přečtení!) Ch. Linková ve svých knihách udržuje čtenáře takřka nepřetržitě v napětí, nenajdete zde nudné pasáže, osudy hlavních postav se proplétají a i zdánlivé maličkosti tvoří neoddělitelné a důležité kousky výsledné mozaiky poskládané do mistrného celku.

Autogramiáda Lorny Byrneové
11.03.2015

Autogramiáda Lorny Byrneové

V pondělí 23. března 2015 v Paláci knih Luxor se konala autogramiáda Lorny Byrneové, která přijela do Prahy představit svoji nejnovější knihu Nebeská láska. Irská mystička a spisovatelka přijela do Prahy po dvou letech a o setkání s ní byl opět obrovský zájem.

Nevzdám to. Najdu tě. Slibuju.
11.03.2015

Nevzdám to. Najdu tě. Slibuju.

Bylo to náhodné setkání. Ano, rozuměli si a jiskra přeskakovala jedna radost, ale to přece nic neznamená. Nebo přece…? Willemovi příliš pozdě dochází, že v této holce ztratil něco naprosto zásadního. A zdá se, že je moc pozdě to napravit.

10.03.2015

Michael Weber: Zpověď inkvizitora

Odvrátili se od Boha. Podlehli svodům Ďábla. To k němu se začali modlit, jemu se upsali tělem i duší, s ním potají obcovali…. Historie byla plná nesmyslných obvinění a následných inkvizičních procesů, při nichž byli nevinní lidé vězněni, krutě mučeni a nakonec upáleni…

Největší příběh, který byl kdy vyprávěn
10.03.2015

Největší příběh, který byl kdy vyprávěn

Říká se, že Ježíšův příběh je největší příběh v dějinách. Je to příběh o přátelství, o lásce, jakož i o nenávisti a o zradě. Žádný příběh v historii lidstva nebyl zpracován tolikrát a tolika rozličnými způsoby jako příběh Ježíše Nazaretského. A fascinuje nás i dnes, po více než dvou tisících letech.

10.03.2015

Temné šílenství

Kytice růží bez odesílatele. Obálky se vzkazy bez podpisu. Na první pohled to vypadá na nesmělou ctitelku. Dárek u domovních dveří a telefonáty s podivnými milostnými vyznáními už ovšem nahánějí strach. A oprávněně. Tato posedlá ctitelka se nezastaví před ničím. Protože ona ho miluje, ona ho sleduje a možná i zabije…

Démonův kód
06.03.2015

Démonův kód

Letní čtení je literatura, kterou bych kdykoliv jindy označil za naprostou hloupost, ale ve slunečních paprscích je čtivá a neuvěřitelně zábavná. Do letního čtení bych zařadil i knihy Adama Blakea. Jeho Evangelium prokletých byla kniha, na kterou hrozně rád vzpomínám.