Nejnovější

Při získání moci ztrácí každý sám sebe
24.10.2014

Při získání moci ztrácí každý sám sebe

Kelsea Glynn je vychovávána odděleně od zbytku světa, o kterém toho vcelku moc neví. Hlavně ne o současném dění. Podařilo se jí nejdále překročit hranici lesa, ale dál již vpuštěna svými opatrovníky nebyla. Carlin a Barty se jí snaží předat jen to nejlepší, aby byla připravena na život, který jí byl předurčen.

24.10.2014

Thomas Van Essen: Střed světa

Může jeden jediný obraz v sobě skrývat všechnu krásu i pravdu světa? Jaké tajemství tkví v lásce a v životě? Co tahy štětcem dokáží prozradit?

Trpká chuť bretaňského pobřeží
24.10.2014

Trpká chuť bretaňského pobřeží

Nacházíme se v jedné nejstarší geologické oblasti francouzského státu, kde jsou zimy mírné a léta relativně chladná. Právě sem, na výběžek Bretaňského poloostrova, je „deportován“ pařížský detektiv a komisař v jedné osobě, pan Dupin.

Červenobílá
23.10.2014

Červenobílá

Dějepis nepatří mezi ty zrovna nejoblíbenější předměty, které se na školách učí. Možná je to pro nedostatečný patriotizmus v srdcích omladiny a možná taky proto, že učebnice, podle kterých kantoři vykládají, jsou až za hrob nudné.

Naprosto hrozná soutěž
23.10.2014

Naprosto hrozná soutěž

23.10.2014

Knihománie 2014

Šestnáct tuzemských nakladatelů uvede ve středu 22. října na trh 22 novinek, které patří k tomu nejzajímavějšímu, co se chystá na podzimní knižní sezonu. Začne tím čtvrtý ročník Knihománie, která potrvá do 22. listopadu. Devět z nových titulů je původní česká tvorba. Doplní je zahraniční bestsellery od Haruki Murakamiho, Johna Greena, Jonase Jonassona nebo Jefferyho Deavera. Vedle sebe se představí detektivky, romány pro ženy, encyklopedie, kuchařky i knihy pro děti. K nákupu každého z 22 titulů čtenáři dostanou jako dárek knihu „333 KŘÍŽOVEK“.

Courtney Coleová: Pokud zůstaneš
23.10.2014

Courtney Coleová: Pokud zůstaneš

Malá otázka na úvod: Co se skrývá za zkratkou C8H11N (FEA)? Někdo ví, někdo asi ne. Zavání to chemií, a to možná i pro vás nebyl ve školních lavicích právě nejoblíbenější předmět. Proto malá nápověda: je to chemická formule značící velmi jednoduchý hormon, který produkuje ta část mozku, jenž řídí emoce. Odpověď je: Fenylethylamin. Většina z nás to ale zná pod mnohem krásnějším názvem – láska.

Božena Šimková: Pohádky bratří měsíců
22.10.2014

Božena Šimková: Pohádky bratří měsíců

Poslední dobou u nás doma začaly být v oblibě pohádky, ve kterých jsou hlavními postavami ne princezny a princové, ale zvířata a obyčejní prostí lidé. Pohádky, které hlavně mé dcerce dají nějaké ponaučení. Právě na jednu takovou knihu jsme s dcerkou nedávno narazily.

Případ Amelia
22.10.2014

Případ Amelia

Když jste v pubertě neuvažovali o sebevraždě – no, nebyli jste tím správným puberťákem. Anebo jste měli štěstí a ve škole jste byli oblíbenou Barbie, nebo urostlým idiotem bez mozku. Zkrátka puberta, střední škola, okolní tlak, pocity, že vám nikdo nerozumí – v tu dobu člověka napadají různé kraviny. Ale jen málokdy je doopravdy uskuteční.

Případ Amelia
22.10.2014

Případ Amelia

Doporučuje ji Jodi Picoultová a prý je to stejně dobrý thriller jako geniální Zmizelá od Gillian Flynnové. Třeba zbystříte, protože jako otřelý dlouholetý čtenář nevěříte ničemu – mohl by to být jen obvyklý marketingový tah.