Nejnovější

Mladí mají všecko. Jenom moudrost jim schází.
20.10.2014

Michaela Rosová: Mladí mají všecko. Jenom moudrost jim schází.

Svatá pravda, kterou vidíme a zažíváme v době, kdy už je na nápravu většinou pozdě. Neradi posloucháme ty, co jsou na tom našem světě déle, neboť sami věříme ve vlastní úsudek, který je přeci ten nejsprávnější.

Život a smrt v zemi žen
15.10.2014

Život a smrt v zemi žen

Mohla by to být pohádka. O hoře uprostřed džungle, v níž žije uzavřené společenství žen. Jenže na to jsou Ukradené modlitby příliš kruté. Příliš skutečné. Mladá vypravěčka to vypráví trochu jako pohádku, ale jako pohádku vyprávěnou dítětem, které zažilo věci, z nichž by se v Evropě složil každý dospělý.

Nezvladatelná láska
15.10.2014

Michaela Rosová: Nezvladatelná láska

Skloubit lásku s prací pro většinu lidí nepředstavuje výrazný problém. Ti, kdo v takové situaci narážejí, jsou workoholici. Práce, hovory, maily, smlouvy, jednání…. Najít v tomto kolotoči kousek času na odreagování a pěstování vztahu vidí někdy jako nemožné. Jenže, opravdu stačí k životu pouhá kariéra?

Do Česka přijela autorská dvojice Erik Axl Sund. Autoři představili pokračování psychothrilleru Vraní dívka
14.10.2014

Do Česka přijela autorská dvojice Erik Axl Sund. Autoři představili pokračování psychothrilleru Vraní dívka

Prahu a Brno navštívila 5. a 6. listopadu 2014 švédská autorská dvojice Erik Axl Sund. Autoři představili psychothriller „Hladový oheň“, který vychází v češtině 16. října. Jde o druhý díl trilogie nazvané „Slabost Victorie Bergmanové“ s podtitulem „Vraždy a psychoterapie“ a pokračování světového bestselleru „Vraní dívka“. Ten kvůli drsným a násilným scénám nakladatelství Knižní klub vůbec poprvé označilo varováním „Jen pro silné povahy“.

Eleanor a Park
14.10.2014

Michaela Rosová: Eleanor a Park

Tlusté, nebo tedy alespoň trochu oplácané Barbie panenky se asi nedočkáme a na předváděcích molech asi taky normálně vypadající holky nikdy v přesile nebudou. Ale občas se přece jen objeví někdo, kdo říká věci na rovinu.

Poprvé, naprosto kouzelné poprvé
14.10.2014

Poprvé, naprosto kouzelné poprvé

Střední škola. Co si z ní pamatujete? A teď není řeč o dynastiích, skloňování nebo fotosyntéze. Jenom ty pocity. Když se vám někdo vysmíval. Když jste stáli u tabule před celou třídou a neznali odpověď. Nebo naopak, když se na vás usmál spolužák či spolužačka, nečekaně a možná náhodou, a vy jste se stejně zachvěli obrovským štěstím...

Lze odčinit ty nejkrutější hříchy?
14.10.2014

Michaela Rosová: Lze odčinit ty nejkrutější hříchy?

Jednotlivci, skupiny, státy, národy, ale i celé lidstvo čas od času spáchá ty nejodpudivější věci pod sluncem na zemi. Na některé si již nevzpomene, jiné si však vybavuje stále a stále, a to i přes odpor těch, kteří se snaží skutečnosti zastřít a popřít. A tak to je i s holocaustem.

3. listopadu se konal křest knihy Matematika pro páťáky
13.10.2014

3. listopadu se konal křest knihy Matematika pro páťáky

Kmotrou knihy byla dcera pana Václava Klause mladšího, Eliška Klausová.

13.10.2014

Ben Affleck - Vážně věříte, že jsem ji zabil?

Dočkal se Ben Affleck životní role? Je to docela dobře možné. Režisér David Fincher jej obsadil do filmu Zmizelá, který pojednává o jednom odcizeném manželství, jež po pěti letech dospělo k zániku. „Dosud nikdy jsem nepracoval na filmu, který by víc rozděloval ženy a muže v pohledu na to, co se na plátně vlastně děje. Myslím, že až budou lidé vycházet z kina, budou mít na toto téma úplně rozdílné názory,“ říká herec.

13.10.2014

Labyrint: Útěk - Filmová adaptace knižního sci-fi hitu přináší mnohem více, než se na první pohled zdá

Čím dál tím více se mi potvrzuje mé přesvědčení, že je dobré chodit na filmy, aniž byste o nich cokoliv věděli. Jedině takto nepřipraveného diváka může filmové dílo zasáhnout plnou silou. Ve chvíli, kdy vám kus děje vyprávěl kamarád (a nezapomněl samozřejmě přidat vlastní názor) nebo jste četli knižní předlohu nebo jste viděli všechny dostupné trailery, není už vaše vědomí čisté, ale vcházíte do kina ovlivnění a s předsudkem. Třeba jako v případě, že si nejprve přečtete tuto recenzi a pak teprve začnete zjišťovat, v kterém nejbližším kinosále film dávají. Měl bych vám tedy vlastně říct, abyste nechali čtení a šli na film rovnou, ale je mi jasné, že už jste předem okoukli hodnocení a teď jste zvědaví, proč ten Žďárek nadělil filmu tolik? No, jestli to musíte vědět, čtěte dál. Ostatně, stejně už je pozdě. Nyní už v sobě máte informaci, že je tu někdo, kdo film považuje za velmi, ale opravdu velmi vydařený. A to člověka ovlivní.