Nejnovější

24.11.2014

John Wyndham - Den trifidů

Trifid, docela hezká květina, ovšem doma na zahrádce by si ji chtěl zasadit asi jen málokdo. Na výšku má přibližně dva metry, chodí po kořenech a svým vystřelujícím žahadlem dokáže zabíjet. A právě tyhle květiny se rozšířily po celém světě a lidé jsou ve vážném ohrožení.

24.11.2014

Detektiv Michael Crow – Klauni

Červený nos, výrazné líčení, barevné vlasy i oděv. To je neodmyslitelná postava z dětství – klaun. Humorná figurka z oslav, manéží nebo hraček nejen pobaví, ale někoho i spolehlivě vyděsí. Lidí, kteří trpí tzv. coulrofobií (strachem z klaunů) je velká řádka, a kdo ví, možná na tom má i kousek podílu mistr hororu Stephen King se svým slavným a proklatě děsivým klaunem To. Nově ovšem jako klauni vypadají oběti zákeřného vraha, který operuje v ulicích New Yorku…

24.11.2014

Pekáč buchet

Makadamové koláčky, muffiny s bílou čokoládou, pomalu pečené kuře, hráškové pyré nebo třeba svatební koláčky. Uvedené dobroty nejsou v tomto případě náhodným výčtem z kuchařky, ale ukázkou názvů kapitol nové knihy Pekáč buchet české spisovatelky Kateřiny Petrusové. Humorně laděný příběh znovu potvrzuje, že láska někdy skutečně prochází žaludkem, a stejně tak i hory přenáší…

24.11.2014

Haruki Murakami - Afterdark

Je pár vteřin před půlnocí, před změnou data a novým dnem. V podivném okamžiku mezi dvěma dny sledujeme Tokio. Kapitoly se před námi promítají jako filmový scénář s přesným záznamem času a my jsme svědky prolínání dvou různých příběhů: devatenáctiletá Mari má pomoci vyřešit případ brutálně zbité čínské prostitutky, zatímco její sestra je pod vlivem zvláštních sil v jakémsi nebezpečném snu. Ještě, než přijde ráno, něco se změní, věci se daly do pohybu, mění se hlavní hrdinové i my sami...

Čaj s vůní Íránu
24.11.2014

Čaj s vůní Íránu

Írán je pro nás Středoevropany tajemnou, exotickou zemí, o jejíž kultuře, zvycích, náboženství a politice víme jen informace zprostředkované televizí a internetem. Není se tedy čemu divit, že naše povědomí o životě na blízkém východě je mnohdy tak zkreslené. Protože jak se zdá, tak přestože je to kultura na hony vzdálená od té naší, existuje spousta věcí, které po celém světě fungují stejně.

Pozvánka na literární večer s Pierrem Lemaitrem - 1. prosince
24.11.2014

Pozvánka na literární večer s Pierrem Lemaitrem - 1. prosince

Nakladatelství Odeon a Francouzský institut v Praze Vás srdečně zvou na literární večer s Pierrem Lemaitrem – vítězem prestižní Goncourtovy ceny za román Na shledanou tam nahoře. Literární večer se uskuteční 1. prosince 2014 od 18 hodin ve Francouzském institutu – Café 35 (Štěpánská 35, Praha 1). Akci moderuje Jovanka Šotolová. Tlumočení z francouzštiny je zajištěno.

Johan Theorin - Mlýny osudu
24.11.2014

Johan Theorin - Mlýny osudu

Na novou knihu tohoto výrazného představitele severské literatury se prostě nedá netěšit. Jeho napínavé „ölandské“ příběhy s kriminální zápletkou mají vždy i takřka mystický podtext. Hlavní postavou je i tentokrát vysloužilý námořník Gerlof Davidsson, který díky svému vysokému věku pamatuje opravdu hodně.

Na hraně věčnosti
21.11.2014

Na hraně věčnosti

Jakkoli jsme si blízcí s lidmi kolem nás, s bolestí bývá těžké se svěřit komukoli. A v dnešní době, kdy se cení spíš ambice, průbojnost a tvrdost, má nejeden z nás tendenci tvářit se, že je všechno v pořádku, i kdyby se mu právě zhroutil celý svět.

21.11.2014

Jak se povídá s hvězdami a bylinkami

Věříte léčivé síle bylinek? Dáte si před spaním na uklidnění heřmánkový čaj, zkusili jste někdy v boji s žaludečnými potížemi čaj ze zeměžluči? O tom, jak nám může v běžném životě pomoci sama příroda, snad nikdo nepochybuje. Ale teď – co třeba astrologie? Tady už možná budou někteří skeptičtí.

21.11.2014

Akce StB „Margot“

Ukázka z nové knihy Petra Zídka Hana Benešová: Neobyčejný příběh manželky druhého československého prezidenta (1885-1974)