Nejnovější

Erik Axl Sund: Celkem tiší rebelové
06.11.2014

Erik Axl Sund: Celkem tiší rebelové

Tak kde jsou? Ptala jsem se, když jsem krátce před půl pátou dorazila do salonku Krásných ztrát. „Vepředu u baru,“ zněla odpověď. „Pijí už páté pivo.“

Severský maniak Erik Axl Sund se zrodil z polibku
06.11.2014

Severský maniak Erik Axl Sund se zrodil z polibku

Je zvláštní, jak někteří lidé klamou zevnějškem. Jerker Eriksson a Hakan Axlander Sundquist, autoři bestselleru Vraní dívka, na první pohled působí jako dvojice drsných týpků, jimž je radno se na ulici vyhnout obloukem.

Moudrost duší
06.11.2014

Moudrost duší

„Život je vždycky nesmírně snadný, dokud někdo nepřijde, neudělá ti čáru přes rozpočet a neukáže ti, jak těžký je doopravdy.“ Tohle je oblíbené rčení Gergova otce. Jenže sám George Anderson je docela jiného názoru, on si myslí, že je to přesně naopak. Život je těžký jen do té doby, dokud se neobjeví někdo, kdo nám s ním pomůže. A může to být klidně duše z onoho světa.

Vražedný chlad
05.11.2014

Vražedný chlad

Vánoce, svátky klidu a míru, kdy i těm největším morousům obvykle změkne srdce a tráví ho s rodinou. V kanadském Three Pines to ovšem na klidné svátky nevypadá a na vrchního inspektora Gamache tak čeká další zapeklitý případ. Louise Pennyová se vrací s nejnovější knihou své bestsellerové série klasických detektivek. Pojďme zažít jaký je Vražedný chlad…

Laini Taylorová: Dny krve a hvězdného třpytu
05.11.2014

Laini Taylorová: Dny krve a hvězdného třpytu

Chiméry a andělé si žili odjakživa ve svém vlastním světě. Bojovali spolu, řešili si své problémy a náš svět navštěvovali pouze jako tiší pozorovatelé. Lidé nejsou připraveni na setkání s takovýmto druhem, ale někdy se může stát, že bychom se s těmito magickými tvory seznámili. Mohli bychom navázat kontakt, nebo oba světy spojit. Přesto bychom si ale měli dávat pozor. Každý svět má své problémy. A vždy stačí pouze málo, aby se tyto problémy zanesly dále a rozpoutaly něco nepopsatelně hrozivého.

5. listopadu se konal křest knihy Vraní dívka 2
05.11.2014

5. listopadu se konal křest knihy Vraní dívka 2

Autorská dvojice Erik Axl Sund osobně představila ve středu 5. listopadu pokračování světového bestselleru „Vraní dívka“ v kavárně Krásný ztráty.Knihu pokřtil režisér Jakub Kohák.

Rainbow Rowellová: autorka neobyčejně obyčejných knih
05.11.2014

Rainbow Rowellová: autorka neobyčejně obyčejných knih

„Psala se 70. léta a moji rodiče byli hipísáci,“ směje se Rainbow (Duha) Rowellová nad otázkou, jak přišla ke svému nevšednímu jménu. „Zpočátku jsem ze svého jména nebyla moc nadšená – znělo mi to jako jméno pro plyšového jednorožce, ale postupně jsem se díky tomu naučila, že je v pohodě se odlišovat.“

Bretaňské poměry
05.11.2014

Bretaňské poměry

Bretaňská pobřežní vesnička Pont Aven vypadá uprostřed léta přímo kouzelně. Slunce, moře, rybáři, kavárny…Však tu také před mnoha desítkami let pobývali a tvořili někteří (později) slavní malíři včetně Paula Gauguina. O to víc nepatřičně, a snad i na první pohled nesmyslně, působí právě tady vražda stařičkého hoteliéra, kterého někdo v jeho vlastním hotelu smrtelně pobodal…

04.11.2014

Richard Preston - Zákeřná ebola

Některé viry získaly svá pojmenování podle místa, kde se poprvé vyskytly. Ebola se zrodila poblíž koryta stejnojmenné klikatící se říčky v Zairu roku 1976. Na mapách dnes toto území najdeme pod názvem Demokratická republika Kongo. Během 90. let se tento virus rozšířil hned do několika zemí v Africe a nyní, po dvaceti letech, udeřil znovu. Téma eboly je právě teď pro celý svět víc jak aktuální.

04.11.2014

Markus Zusak - Roky pod psa

Cameron Wolf a jeho brácha Ruben jsou dospívající kluci, bavící se neustálým vymýšlením ujetých kousků, aniž by předem dokázali domyslet jejich následky. Rodiče, sourozenci i jejich kamarádi a nakonec i oni sami se zařadili do škatulky lůzrů, kteří nikdy v ničem neuspějí, a které v životě nic významného nečeká. Cameronův život se ale podstatně změní poté, co se zamiluje.